ŠTUDIJ IN DOJENJE (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


glaser -> ŠTUDIJ IN DOJENJE (26.12.2007 17:56:54)

LEP POZDRAV!

Me zanima če je katera študirala, ko je bil otroček star dva meseca. Kako ste uskladile izbrizgavanje oz. kdaj ob kateri uri ste si izbrizgale mleko. , Jaz sem se odločila da začnem spet hodit na faks (ob delu), do poroda sem ga redno obiskovala. A mislite da je še prezgodaj, bojim se da mi bo tako zmanjkalo mleka ker ne bom na uro dojila. Faks mam dvakrat na teden.

HVALA!!




Seven* -> RE: ŠTUDIJ IN DOJENJE (26.12.2007 18:18:36)

IZVIRNO SPOROČILO: glaser

LEP POZDRAV!

Me zanima če je katera študirala, ko je bil otroček star dva meseca. Kako ste uskladile izbrizgavanje oz. kdaj ob kateri uri ste si izbrizgale mleko. , Jaz sem se odločila da začnem spet hodit na faks (ob delu), do poroda sem ga redno obiskovala. A mislite da je še prezgodaj, bojim se da mi bo tako zmanjkalo mleka ker ne bom na uro dojila. Faks mam dvakrat na teden.

HVALA!!


Nič bat. Čimveč pristavljaj otroka, ko bo tako daleč, bodo prsi prilagodile povpraševanje-ponudbo. Jaz grem za par dni od doma, tudi 5 dni me že ni bilo, pa vseeno dojim dveinpolletnico. Sicer je dosti starejša, ampak je primerjava vseeno na mestu.


Vse bo cool! Kar pogumno! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Naja30 -> RE: ŠTUDIJ IN DOJENJE (26.12.2007 18:21:38)

Kot ti je seven napisala. Prsi se navadijo.




jessy@ -> RE: ŠTUDIJ IN DOJENJE (26.12.2007 20:55:33)

Moja je bila stara malo več kot dva meseca, ko sem se vrnila na faks (ob delu). Tudi jaz sem bila odsotna  dva dni v tednu, po 8 ur ali več( na fax sem se namreč vozila ). Mleko sem si ponavadi izčrpala zjutraj, ker sem ga takrat imela največ, ker se mi je tamala dojila le po 2x na noč. Potem pa še vmes, dopoldne med spanjem. Je pa bilo na začetku malo mučno, ker sem imela veliko mleka in ko sem bila odsotna po več kot 8 ur, sem imela prsa napeta kot.... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Pol pa se je telo navadilo in je kar šlo vse skupaj.
Želim ti veliko uspeha pri nadaljnem študiju.
lp




lojzika -> RE: ŠTUDIJ IN DOJENJE (26.12.2007 22:04:19)

Moj je bil star ene 2 meseca ko sem ga prvič pustila samega s partnerjem in odšla na faks. Dojila sem ga pa do 18. mesecev




piščanc -> RE: ŠTUDIJ IN DOJENJE (27.12.2007 0:26:12)

brez problema, samo ne kompliciraj




polma -> RE: ŠTUDIJ IN DOJENJE (27.12.2007 10:24:54)

Čestitam vsem mamicam, ki tako hitro nadaljujete s študijem!!! KAPO DOL!!!!!




Spark -> RE: ŠTUDIJ IN DOJENJE (27.12.2007 10:36:23)

Jaz sem svojo starejšo že pri enem mesecu pustila, in začela hoditi na predavanja. Sem si pa zjutraj črpala. ko je bilo največ mleka. Sedaj pa mi sploh ne gre. Tamala bo jutri dva meseca, pa sem šla na ena predavanja za 2 urci pa hitro domov. Sedaj sploh ne morem črpati, ker se mi je čisto zamerilo.  Ko se je tamala rodila je bilo ogromno mleka, tamala ga ni mogla sproti pit, pa sem si še morala črpat, bradavaice pa sem imela blazno razbolele. Imela sem take bolečine, dasedaj ne morem videti tiste črpalke. Upam, da mi bo kaj kmalu uspelo, da se postavim na stari tir.  




glaser -> RE: ŠTUDIJ IN DOJENJE (27.12.2007 10:47:33)

Hvala za vso vspodbudo in odlične nasvete. Res se je kr mal težko spravit spet študij, ampak sej bo. 


1) KOLIKO MLEKA PA potebuješ za en podoj, koliko ml. najmanj si moraš iztisnit.
2) A LAHKO DODAŠ ŽE  K IZTISNJENEMU MLEKU NOVO IZTISNJENO MLEKO v isem dnevu npr. ob 10h si ga iztisnem 50 ml, ob 15h pa še 60ml. a lahko pumpam v isti lonček.

hvala 




Spark -> RE: ŠTUDIJ IN DOJENJE (28.12.2007 16:18:10)

1. ne vem točno, ker je količina obroka odvisna od teže dojenčka. Najbolje da povprašaš pediatra, koliko naj bi tvoj dojenči spil za en obrok. Koliko si pa moraš načrpati je odvisno tudi, koliko časa boš odsotna. Jaz sem vedno podojila tik predn sem šla, potem je bila flaška za en obrok, in potem sem vedno tako gledala, da sem priša za naslednji obrok že nazaj.
2. Meni je kolegica rekla, da načeloma lahko zmešam izčrpano mleko skupaj, da pa mora imeti načrpano mleko enako temperaturo. To pomeni, če imaš jutranje mleko že načrpano in v hladilniku, in ko načrpaš še popoldne mleko, počakaš da se ohladi in ga šele potem zmešaš.
Jaz ga nisem nikoli mešala, ker so mi bile bolj praktične manjše količine. Da se je lahko pogrela prvo ena porcija, in če je bila potreba še, so pogreli še eno flaško.




*lenc@* -> RE: ŠTUDIJ IN DOJENJE (28.12.2007 22:10:35)

za 2x /teden pa res ni problem. čimvečkrat si pumpaj in bo to mal več mleka pa še tamala ga bo mela za sprot, pa tekočina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




glaser -> RE: ŠTUDIJ IN DOJENJE (30.12.2007 19:06:34)

vsem hvala za odgovore zelo ste mi pomagale!!!




Stran: [1]