Gosta hrana - spet (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Babsy -> Gosta hrana - spet (11.1.2005 13:06:33)


Živjo!

Prebiram vprašanja in odgovore o uvajanju goste hrane, pa še nisem zasledila kako z mlečnimi riževimi kašicami. Jih uvesti pred sadjem in zelenjavo?
Koliko prej? Istočasno? Ali sploh ni nujno?

Hvala in lepo papcajte

Babsy
:)-




BARBARA R. -> Gosta hrana - spet (11.1.2005 13:13:59)

Oj!
Mi smo ravno s tem začeli.Sicer pa,kot tebi in otroku paše.Le,da bo postopoma in počasi.

:muca:





Anja167 -> Gosta hrana - spet (11.1.2005 21:34:05)

Mi smo s sadnimi sokci začeli pri 4,5 mesecih samo zato, ker je začel cmokati, ko nas je gledal jesti. Dva tedna nazaj smo začeli opoldne s sadnimi kašicami, z mlečnimi bomo pa čez kakšen teden zvečer. Ampak to smo mi bolj po občutku, po moje ni frke, kaj daš prej, kaj kasneje. Eni tako, drugi drugače.




buči -> Gosta hrana - spet (12.1.2005 8:24:37)

Jaz sem čakala res do 4 meseca. Ker je naš zalivanček, so rekli, naj počasi začnemo. Začela sem z rževo kašico. Najbolj mu je bila dobra bananina od Alete, ker se nikakor ne zgosti in res ostane bolj tekoča, čeprav je kar nekaj časa. potem smo poskusili z kuhanim jabolkom, pa hruško, banano in bučko. Ko smo uvedli korenje in blitvo, je dobil reakcijo, pa smo za en mesec oboje prekinili. Vse, razen banane, skuham (surovo jabolko mu ni bilo najbolj všeč), zmiksam, dodam vodo, v kateri se je stvar kuhala, in dodam malo riževih kosmičev. Pravijo, da je zelenjava težje prebavljiva, kot sadje, ampak pri našem se ne kaže kakšne velike razlike.

:pujs:
Se pa držim tele tabele oz. raje tudi počakam malo dlje:
0 - 4 mesecev: dojenje
5. mesec: jabolko, banana, riž, koruza v kosmičih
6. m.: hruške, marelice, slive, češnje, korenje, koleraba, špinača, blitva, bučke
7. m.: jagodičevje, krompir (raje kasneje), brokoli, mlad stročji fižol, pšenica in rž in ječmen (raje kasneje), belo meso piščanca, purana, jagnetina, otroški piškoti v kašicah (raje kasneje)
8. m.: svež kravji sir, skuta, limone, pomaranče, grenivke, kruh, postrv, bela riba, teletina, zajec, maslo
9. m.: jogurt, kislo mleko, grah, repa, paradižnik, testenine, rumenjak, temno meso piščanca, purana, piškoti za grizenje
10. m.: smetana, zelje, por, junetina, govedina, pudung
11. m.: mleto koščičasto sadje, mešane žitarice in kosmiči za dojenčke, peteršilj, česen, čokolada v prahu
12. m.: mešano sadje, leča, fižol, plava riba, beljak, sladoled
13. m. in dalje: polnomastno mleko, trdi in topljeni sir, sardine, kosmiči, svinjina, siho meso, slanina (v majhnih količinah)

:kava:

Lp




Stran: [1]