Zobki (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Anonimen -> Zobki (16.12.2007 0:22:04)

Mene pa zanima a je možno da začnejo zobki rast na vrhu in ne odspodaj. Lička ma full rdeča, full se slini in vse da v usta in gloda. Mal je nemiren a so to znaki za zi+obke opište mi prosim vaše izkušnje?
TNX




Anonimen -> RE: Zobki (16.12.2007 2:46:10)

slisala sem, da namesto zgornjih enk, najprej zrastejo dvojke, mislim pa, da je mozno tudi to, da najprej zrastejo zgoraj in nato spodaj...




MADMAX -> RE: Zobki (16.12.2007 11:15:38)

prvi zobki so lahko tudi zgornji, naš je v tem tednu dobil dva zobka spodaj imel je oteklo dlesen, rokce si dajal bolj v usta, več se slini, ponoči se večkrat prebudil, lahko imajo vročino, drisko in tudi takrat ko dobivajo zobke nimajo pretiranega apetita.




Naja30 -> RE: Zobki (16.12.2007 11:46:24)

Vse je možno. Teorija je eno, kar se pa pri posameznem otroku dogaja, pa drugo.




VesnaLana -> RE: Zobki (16.12.2007 21:06:22)

Naša je najprej dobilla spodnje enke, nato zgornje dvojke in sedaj zgornjo enko




K_a_t_i -> RE: Zobki (16.12.2007 21:35:54)

Naš zgleda kot puranček, ko dobiva zobke - ima rdeča in otekla lička [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zardeva.gif[/image] . Poleg tega pije kot žolna, ponoči se zbuja večkrat in s kriki ter se težje pomiri, zunaj na mrazu mu je neugodno, pogosteje in malo redkeje kaka, ima vneto ritko (okrog zadnjične odprtine), gloda vse kar mu pride pod roke (ne slini in okuša kot običajno, prav gloda), z roko si ves čas menca pod nosom - izgleda, kot da ga nekaj grozno nervira pa več kot običajno se vleče za ušesa (običajno le, ko je zaspan).
Sicer pa je dobil najprej spodnje enke (pri 5m), nato zgornje enke (pri 6,5m) in dvojke (pri 7m), pri 9m prvo spodnjo dvojko, zdaj pa čakamo, da prebije še druga spodnja dvojka (9,5m).
Je pa pri teh zobkih tako, da zgornje lahko gledaš par mesecev kako hitijo na plan (se prav vidi, ko se spuščajo - dlesen nabreka naprej), pri spodnjih pa jih zagledaš šele, ko so tik pod površjem (dlesen nabreka navzgor).




Stran: [1]