Cedevita in folna kislina (Polna verzija)

Forum >> [Zanositev] >> Želimo si novega člana



Sporočilo


Katja_48 -> Cedevita in folna kislina (6.1.2005 11:24:47)

Pozdravljene vse na forumu.

Ali ste mogoče vedele, da vsebuje cedevita 670 mg folne kisline na 100 g?
Mislite, da je ta napitek lahko nadomestljiv nad samo tabletko FK? Nevem na pamet kolikšna je vrednost vsebnosti tabletke pri FK.

Jaz namreč popijem kar nekaj kozarcev cedevite na dan ker jo imam orng rada.Odrasla oseba jo lahko spije na dan 6 kozarcev, tako da je to kar lepa količina vsebnosti folne kisline, kaj pravite?

LP Katja




Anonimen -> Cedevita in folna kislina (6.1.2005 12:31:30)

Moja prijateljica je po nasvetu ginekologinje za vnos folne kisline v organizem jedla navaden kvas. Kako je s cedevito, ne vem.




lucika -> Cedevita in folna kislina (6.1.2005 12:37:31)

jaz sem gledla pri b kompleksu. pa je pri tifolu 400, pri b kompleksi pa 75. ne miligramov, ampak ona manjša mera, ki se je zdaj ne morem spomnit, niti napisat:)
saj niti niso tak drage, če služijo namenu...tifol tabletke namreč. vidi se nič ne, če pomagajo, sam tvegat se pa ne splača...:)
jaz pametna, ko niti še noseča nisem:)




lucika -> Cedevita in folna kislina (6.1.2005 12:40:06)

multivitaminske šumeče tablete imajo 200, spet ono, ki ni miligram, ampak...?
tak da cedevita tud ne more met miligramov; ok, mogoč na 100 gramov cedevite, na kozarec pa ne.




lucika -> Cedevita in folna kislina (6.1.2005 12:42:44)

aja, saj si rekla na 100 gramov. kolk ma pa cela cedevita gramov? če so to one mere, ko še kar ne vem kere so, je 100 gramov cedevite za 1,5 tablete. pa ce ma cedevita 300 gramov; jo spijes v 4 dneh in je isto:) ok
mater, mene bi mogli za farmacevta zaposlit. na pamet govorim, pa sem tak pametna.:bravo::bravo::bravo:

pa mal se hecam vemes, mi je dolgcas...




Katja_48 -> Cedevita in folna kislina (6.1.2005 13:08:55)

lb pa veš, da nevem na pamet.V večih količinah prodajajo.Mislim pa, da je kar pametno piti to cedevito, kaj.

Še doktorat bomo postavile iz te FK :)-:)-

Katja




hruškica -> Cedevita in folna kislina (6.1.2005 15:44:16)

Zadnjič je mi je prijateljičina mami (dela v Leku) povedala, da naj bi Cedevita povzročala raka. Ne vem točno kje je to izvedela, slišala, ampak od takrat sem malo omejila njeno količino. Pred tem sem spila po par kozarcev Cedevite na dan, ker sem mislila, da je ful zdarava zaradi vseh vitaminov, sedaj pa raje pijem vodo- sem si kupila posodo s filtrom za vodo in mislim, da je to še najbolje.




Stran: [1]