Dilema…katero mleko? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


* -> Dilema…katero mleko? (4.1.2005 8:32:16)


Dobro jutro!
Pomagajte mi z nasveti prosim...poslusam eno, drugo, tretjo...in na koncu sem na istem, toliko vem kot prej.
Kmalu bom zacela z mlekom...vendar s katerim..1.5 ali 3.5...razreceno kako?
¾ mleka in ostalo voda ali pol pol ali kako?

Hvala za odgovore!







dory -> Dilema…katero mleko? (4.1.2005 8:34:01)

Jaz sem mu najprej dala tisto mleko 1,5..ker ni blo nobene reakcije smo sli takoj na polnomastnega..nikoli nisem mesala mleka z vodo....mu je bil tudi takoj vsec in smo prilagojenega imeli le se za okras :)

Tako smo naredili mi...pocakaj se na kak odgovor...




lutka -> Dilema…katero mleko? (4.1.2005 8:37:27)

tudi jaz sem bila zmedena:ups:,potem pa so mi rekli naj jima dam Alpsko mleko3.5 nerazredčeno.Sedaj ga že pridno papcata in k sreči nimata alergije.Je pa res da sem jima dala mleko v manjših količinah,tako da sem jima beby piškote namakala in potem smo čakali....če bo kakšna reakcija.:zmeden:in je vse OK:bravo::bravo:
lp:kuza::kuza:




NinKa -> Dilema…katero mleko? (4.1.2005 8:38:23)

Oj,

jaz sem mu najprej dala 1,6% alpsko, pa se mi je zdela ful vodena stvarca. Pol sem mu dala 3,5 tako kot je. Pa sem opazila da je po kakem tednu dni dobil tako okrogla licka. Pa sem rekla, da to ni to. Tako da sedaj dobiva 1,5%od pomurskih mlekarn,ker se mi zdi boljse od 1,6 alpskega.

Priporocam pa ti, nikakor ne mesaj mleka z vodo.

Pozdravcek!

NinKa:sloncek::kuza::sloncek:




Ro-La -> Dilema…katero mleko? (4.1.2005 8:47:44)

Jaz sem začela s 3,5 , ki pa sem ga redčila pol-pol, vendar sem hitro prešaltala kr na samo mleko, ker pil ga itak ni, linoti pa so bili preveč vodeni:)




Erdbeere -> Dilema…katero mleko? (4.1.2005 9:13:19)

jest sem pa kr s 3,5 začelap ga nisem čist nič rečila pa ni bilo nobene reakcije




Anonimen -> Dilema…katero mleko? (4.1.2005 9:25:55)

Menda otroci morajo piti mleko s 3,5 % maščobe, ker potrebujejo tiste kalorije, ki jih v 1,5 ni. Mogoče lahko najprej malo z vodo zmešaš, pa počasi potem na samo mleko. Mi smo sicer šli takoj na polnomastno alpsko mleko, ampak smo z adaptiranim mlekom prekinili šele pir več kot enem letu.




BARBARA R. -> Dilema…katero mleko? (4.1.2005 9:27:55)

Dobro jutro!
O kravjem mleku je bilo že veliko napisanega.Še vedno velja,da če že,je najbolj primerno polnomastno 3.5 mleko.Če je otrok mlajši od 6 mesecev se mu ga rezreči z vodo v razmerju 1:1.Posneto kravje mleko je mleko z manjšo vsebnostjo maščob in zato skoraj pol manjšo kalorično vrednostjo.Tako je tudi manj vitaminov in veliko bolj obremenjuje otroška ledvica.

Uspešno rešitev težav!

:muca:




* -> Dilema…katero mleko? (4.1.2005 9:44:02)

Pri 9.mesecih sem mislila zaceti..se pa ymeraj polno dojim in mislim da se bom, ker mu tako odgovarja, men pa tudi..sam za yvecer z rizekom sem mislila...
Lp!




African queen -> Dilema…katero mleko? (4.1.2005 9:44:24)

Hojla,
Jaz sem jima najprej začela dajat sveže mleko-3.5..po nasvetu pediatrinje,on mi je tudi rekla,da alpsko ni dobro za tako majhne otroke,ker ga "žgejo" na visokih temperaturah..
lp




* -> Dilema…katero mleko? (4.1.2005 9:56:20)

Ja zdaj pa ne vem no..kaksno pa je sveze mleko..pa kje naj ydaj kravo dobim, da jo pomolz:zmeden2::zmeden2::zmeden2:em..mislim...sedaj pa sem zmedena:zmeden2::zmeden2::zmeden2::zmeden2:




African queen -> Dilema…katero mleko? (4.1.2005 10:00:01)

Sveže je navadno mleko..tisto,ki ni alpsko!ne vem kako povedat..




Anonimen -> Dilema…katero mleko? (4.1.2005 10:02:36)

Ha, ha, Kamejka, kar v hlevčka lepo z Nejčkom, pa kravice pomolzit. Sicer pa, a ni Seven strokovnjakinja za "pasterizacijo". Ne vem, če ravno žgejo.




Blink1 -> Dilema…katero mleko? (4.1.2005 10:09:43)

Ja, baje da se kupi sveže mleko v trgovinah...Tisto, ki ima rok le tri dni..

Mene pa zanima kdaj ste začele dajat navadno mleko in ali ste s tem nadomestile umetno mleko...No, Neja ima še vedno obroke samo mleka (HIpp). A potem pa dam kar navadno, pa bo isto??




African queen -> Dilema…katero mleko? (4.1.2005 10:10:15)

Splišni,
Tako mi je dobesedno rekla moja pediatrinja...




Anonimen -> Dilema…katero mleko? (4.1.2005 10:11:09)

Aja, saj jaz nimam pojma. Ampak sem mi zdi, da je enkrat prav o tem že bila debata.




Seven* -> Dilema…katero mleko? (4.1.2005 14:40:35)

Kamejka! Kaj bi kravco molzla... Sebe pomolzi, bo bolj poceni, pa se bolj zdravo. :)- :)- :)-

Odgovore sem vam poiskala na forumu za dojenje (konkurenca)


"Priporočila glede KML so takšna, da naj bi v prvih letih otroci uživali navadno, polnomastno mleko.

Živila z manj maščobe za majhne otroke niso primerna, saj otroci prav te maščobe (jasno, da se razumemo: v pravšnji količini, ne gre pretiravati!) nujno potrebujejo za pravilno rast in razvoj."

Pa se nekaj na temo kravjega mleka pred 12 mesecem.

http://med.over.net/phorum/read.php?f=94&i=4313&t=4286#reply_4313


Pasterizacija je postopek, pri katerem zivilo za dolocen cas izpostavimo visoki temperaturi in pri tem unicimo PATOGENE bakterije, oz. tiste, ki bi lahko povzrocile kaksno bolezen. Vsekakor pa ne unicimo vseh bakterij, to naredi postopek sterilizacije. Pasterizacija je med drugim vlaganje marmelad, ki jih potem malo toplotno obdelamo v pecici.






lin -> Dilema…katero mleko? (4.1.2005 16:03:29)

Moja punčka ima 6 mes. in pred enim tednom smo začeli z Alpskim 3,5.Najprej 1:1,ker ni bilo nobene reakcije,ji bom sedaj probala počasi že dati samo Alpsko 3,5!Ja to je nadomestilo za umetno mleko!




lin -> Dilema…katero mleko? (4.1.2005 16:05:00)

Zanima me, če katera ve,če se alpsko mleko lahko da pogreto v termosko za ponoči?




lin -> Dilema…katero mleko? (4.1.2005 16:07:19)

No,mi še zmeraj uporabljamo tudi umetno mleko,vendar vsaj enkrat ji namesto umetnega dam Alpsko!

P.s. Uporabljam Aptamil =vse o.k.
Probam comformil= cela pikčasta
Probam Alpsko 3,5= vse o.k.




Anonimen -> Dilema…katero mleko? (4.1.2005 20:10:36)

Po mojem ga lahko daš v termosko. Sicer se mleko pri takšni temperaturi, kot bi bil v tremoski, rado sesiri, ampak alpsko naj se ne bi... Raje prej probaj.




* -> Dilema…katero mleko? (4.1.2005 20:25:03)

Hehhe..seven..
Men je rahli problemcek, ker aptamila je kar nekaj v paketku in tega bi naj porabil v treh tednih nekje...jaz pa potrebujem 4 zlicke za zvecer..ostalo pa tako ali tako dojim..in ocitno bom do naslednjega bozica:zmeden:.
Moj je* samo sadje in mene, no pa rizek z aptamilom zvecer.

Zato zelim presaltati na mlekeca...

yelenjave mi ne bomo jedli razen korencka...meseka tudi ne..samo zizo in sadje:zmeden2:

Hvala vsem za odgovore..
P.S. Pravijo, da je kozje mleko najbolj zdravo...bom pa kupila kozo, jo dala na balkon, Nejc bo mene molzel, jaz kozo..vsi siti in srecni:)-:)-:)-




Seven* -> Dilema…katero mleko? (4.1.2005 20:37:48)

:hudicek: :)- :)- :)-

Dokler se lepo redi in raste se nimas kaj sekirat. Ravno danes sem prebrala, da dobi otrok do 12. meseca se vedno 75-80% hranilnih snovi ravno z dojenjem. Ostala hrana je bolj za posladek.




Stran: [1]