Časovni razmik med hranjenjem (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Bejba -> Časovni razmik med hranjenjem (1.1.2005 10:35:20)

Naš junaček je star 2 meseca in 3 tedne, pa me zanima kako vi hranite svoje malčke čez dan. Do sedaj sem mu dajala hrano na tri ure, četudi še ni kazal nobenega znaka lakote. Ali počasi začnem podaljševati čas med hranjenjem oz. počakam, da mi pokaže (jok, tečnoba), da je lačen, četudi to ni že po treh urah? Poje pa vedno vse, tudi če mu dam kar tako, ker je pač že tri ure mimo.
Upam, da nisem preveč zakomplicirala in je razumljivo.
Pa srečno 2005!

LP; Bejba




Jančika_ -> Časovni razmik med hranjenjem (1.1.2005 11:03:04)

Pojma nimam, po moje je vsak otrok drugačen. Ko pokaže, da je lačen, ga nahrani. Jaz sem bila zelo vesela, ko je začel pri treh mesecih podaljševati čas med obroki na 3,5 - 4 ure, ker je jedel včasih tudi na uro in pol, ponavadi pa nekje na tri ure.

Ampak to je pomenilo, da je hotel ponoči kar naenkrat jesti na dve uri, potem pa je bil tako sit, da ni dopolda skoraj nič več jedel. Zato sem ga pred 10 dnevi nehala dojiti pooči in ga podnevo dojim na dve uri, dve in pol. Zdaj ponoči brez problema zdrži od 19.00 do 5.00. Star je 5 mesecev.

Mene ne moti, da dojim čez dan tako pogosto, ker je že od rojstva hitri jedec in je gotov v max. 5 minutah, edino zadnje večerno dojenje si je malo podaljašal, da se pocarta - pa tudi ni več kot 10 minut.




HuAnita -> Časovni razmik med hranjenjem (1.1.2005 11:10:52)

No, tudi mene zanima podobno, pa sem vprašala v porodnišnici, ko sem bila na obisku: baje je to pri treh mesecih normalno... :duda: postaja človeček (=kar baje pomeni, da tudi odraslemu kdaj ne paše jesti ob isti uri in kak obrok spustimo, pa potem več pojemo...).

Čimveč :) nasmehov ob :duda:!!!

Hu:hudicek:Anita




tia&silvija -> Časovni razmik med hranjenjem (1.1.2005 11:33:05)

Jaz dam naši 2 mesečni pikici jesti ko je lečna. Naša rutina je priblično taka: zbudi se ob 9 zjutraj in papca, sprehod, nato ob 13. uri, nato ob 17. uri in nato ob 20 do 21. ure in spat. Prespi vso noč do 9. zjutraj. Se pa kdaj zgodi, da ob 21. uri ne zaspi (naprimer na silvestrovo) pa ji damo jesti še ob 1. zjutraj in potem 100% zaspi. Vedno ji pripravim 150ml, vendar skoraj nikoli ne poje vse (cca 90 do 120 ml) no kdaj pa se tudi zgodi čudež in flaško sprazni.


LP, S&T




Jančika_ -> Časovni razmik med hranjenjem (1.1.2005 12:15:43)

:ups: Prej sem pisala z malim v naročju, zato take napake. Se opravičujem.:ups:




Gina -> Časovni razmik med hranjenjem (1.1.2005 16:54:18)

Bejba, počakaj, da bo lačen. Ni mi jasen vzrok, zakaj ga hraniš po uri...A potem ga ponoči tudi budiš? Meni so vedno rekli, naj dam otroku jest ko je lačen in naj ga pustim spat ko spi. Sem to vedno upoštevala. Tako si lahko sami razvijejo svoj notranji ritem za spanje in ubogajo svoje nagone in potrebe po hranjenju. Enako je tudi s tem, koliko pojejo. Ko začne ven pljuvat mu vzameš stran, ker sicer ga siliš in ne razvije občutka za sitost- kasneje pa te to začne motit, ko bi otrok vedno in vse jedel, sploh cukre. Veš, samo če ti ne bi imela skoraj nič mleka in ne bi opazila, da se otrok ne razvija in ne napreduje in bi od tega ves čas spal, bi ga morala zbujat in v nobenem drugem primeru. No, saj mogoče ga pa ponoči ne zbujaš, pa sem vseeno napisala.
Uživaj, pa pa




Stran: [1]