USPELO NAM JE (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


tia&silvija -> USPELO NAM JE (30.12.2004 23:34:56)

Hallo forumke!

Se spomnete pred kakim tednom dvema je bila debata kako naše pikice spraviti spat pred polnočjo. No nam že dober teden kar uspeva.

Kako?

No. Uvedle smo rutino. Pikica je stara 2 meseca. Gledam tako, da je pikica vedno lačna okoli 8 do 9 ure zvečer (to pomeni, da nazadnje je od cca 5 uri popoldne).
Tako gremo od 8 uri kopi - kopi, ritko lepo zavijemo in gremo papat (poje max. 150ml ali manj) ter seveda podremo kupčka (zelo pomembno, ker če ga ne, jo potem "šravfa" in ne zaspi). Kljub temu, da po podrtem kupčku gleda široko kot čuk jo vseeno nesem v posteljo (na žalost v veliko in ne v njeno posteljico - to bo naslednji podvig). Ko jo položim v posteljico je seveda jok, vendar jo potolažim z dudo ter pesmico uspavanko, ki jo poje plišasta zvezdica. Obvezno se uležem zraven, ampak je ne pestujem (se je en dotikam). Tako v cca pol ure do ene ure sladko zaspi. Tudi mi smo včasih hodili spat od polnoči do dveh zjutraj, ampak sedaj gre na bolje. Po tej metodi pikica točno ve kdaj gremo spat. Probam se držati ure in verjamem, da nam bo kmalu uspelo zaspati najkasneje ob devetih in v zelo kratkem času.
Po tem ritualu pikica zaspi ob cca 9 do pol 10 ure in spi do 9 zjutraj brez hranjenja vmes. Od 9 zjutraj do 9 zvečer pa ponavadi zaspi 2 x po uro in pol.

Mislim, da imam izredno pikico, ki mamici in atiju privošči nočni spanec!

Upam, da bo mamicam, ki cele noči ponočujete čimprej uspelo!


LP, Silvija&Tia




jasna j. -> USPELO NAM JE (31.12.2004 0:38:21)

hvala za nasvete, ker imamo enake težave kot si jih omenila. Bomo probali. Vam pa čestitke :bravo:.




cinci -> USPELO NAM JE (31.12.2004 9:55:15)

pridna Tia:bravo:




Tina26 -> USPELO NAM JE (31.12.2004 10:48:49)

Vau :bravo: :bravo: :bravo:
Upam samoda bo tako tudi ostalo.

Bravo se enkrat

L.P. Tina 35t




BONI* -> USPELO NAM JE (31.12.2004 10:55:01)

To je pa res za čestitat! :bravo::bravo::bravo: Mislim, da ni veliko takih, ki bi pri starosti 2 mesecev že tako pridno pančkali in obvladali rutino.
Oh, upam, da bo tudi nam kmalu uspelo!

Lp, Boni




Bib -> USPELO NAM JE (31.12.2004 22:24:42)

Pridna punčica!!:bravo::bravo::bravo::bravo:




Pupica -> USPELO NAM JE (1.1.2005 16:15:13)

:bravo::bravo::bravo:za malo princesko Tio:bravo::bravo::bravo:

mami:rozica::rozica::rozica:sej bo, počasi a ne;)




idika -> USPELO NAM JE (4.1.2005 10:50:26)

Čestitam!:bravo:
Ko bi vsaj moja pikica tako kmalu zaspala in tako dolgo spala. Samo pazi, da se ne bo navadila na to, da greš z njo v posteljo, ker potem boš imela take probleme kot jaz. Moja je zdaj stara 5 let in še vedno pravi, pejt z mano spat.Tako, da tega ne bomo prakticiral pri mlajši(2 mes.).:)




Stran: [1]