Zaprtje... (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


HuAnita -> Zaprtje... (29.12.2004 21:11:29)

:( Kar malo me skrbi - naša :muca: že 2 dni ni kakala. Še bolj me skrbi, ker je do zdaj kakala vsaj 2x na dan, na začetku pa itak skoraj vedno, ko sem menjalava pleničko.
Jaz hodim normalno na potrebo. Kaj naj jem (se polno dojiva), da jo bo pognalo? Suhe slive in voda, v katerih so bile namočene, ne pomaga, niti donat ne... :( Tudi po masaži ni nič bolje.

Hu:hudicek:Anita




SILVA -> Zaprtje... (29.12.2004 21:16:38)

Če je samo dojena je normalno,da ne kaka tudi sedem dni ne.Enkrat več,drugič manj.
lp




jagoda -> Zaprtje... (29.12.2004 21:16:40)

Če je samo dojena, ni panike tudi do pet dni. Jaz dam Adamu po nasvetu zdravnice sladkan čaj, pa pol kmalu kaka. Ne vem, če lahko s svojo prehrano pomagaš odpraviti zaprtje pri otroku. Bodo to druge povedale!

:kuza::kuza::kuza::kuza::muca::muca::muca:




Maxica -> Zaprtje... (29.12.2004 22:27:16)

Poskusi s sladkanimi kamilicami, pa nežno ji masiraj trebušček v smeri urinega kazalca. Saj bo!




Anja167 -> Zaprtje... (29.12.2004 23:06:49)

Mi smo bili do 4. meseca pokakani v vsako plenico, zdaj imamo pa trenutno rekord nepokakanih 7 dni. Nisem še odkrila, da bi kaj zares pomagalo.




Pikca -> Zaprtje... (29.12.2004 23:43:55)

Naša pa sicer kaka vsak dan, ampak se dostikrat ful napenja, ne vem, ali je tudi malo zaprta ali je to zaradi krčev.
Včasih pomaga mazilo proti krčem od celjskih lekarn + masaža.
Lp, Pikca




Vidov ati -> Zaprtje... (30.12.2004 9:32:35)

Vid je zaprt že 5 dni, pa smo mu dajali sladke kamilice, pa masirali, pa Hippov čaj, telovadili z nogicami.... nič ni pomagalo. Prdi pa tako smrdeče, da komaj preživimo. Prava plinska bombica je. :) Malce ga napenja, vendar nima krčev. Komaj čakamo, da se bo podelal kot velik.... pa nič.:( Je še kak nasvet na razpolago (poleg termometra v rit ;))?

Vidov ati




HuAnita -> Zaprtje... (30.12.2004 10:52:54)

Vidov ati - že sinoči poskusila čaj, pa ni delovalo.
Pravkar pa se je podelala - po bebi palčki - in to res obilno!!!!

Lp,
Hu:hudicek:Anita




Vidov ati -> Zaprtje... (30.12.2004 11:40:43)

Po bebi plački? kako pa to zgleda? :zmeden::duda:




jagoda -> Zaprtje... (30.12.2004 11:56:57)

Namažeš jo s hladilnim mazilom, jo nežno potisneš v rito in mal podražiš. Jaz mislim, da je tako mislila, bo pa še sama povedala!




HuAnita -> Zaprtje... (30.12.2004 11:58:39)

Ena je napisala, lahko da že v starejših debatah, da bebi palčki namažeš s hlad. mazilom in nežno potisneš v ritko, pa malo pomikaš sem in tja... Moja :muca: je na pevijalni mizi pokakala dve plenički goste rjave tekočine, ki je prav 'prijetno' dišala...

Ampak to menda priporočajo le izjemoma, naj ne bo to praksa. Zdaj moja spi kot ubita...

Lp,
Hu:hudicek:Anita




Natasa-6 -> Zaprtje... (30.12.2004 13:12:33)

Dokler je bila naša Teja samo dojena, je od 3.meseca dalje kakala na 10 dni, pa je bilo vse vredu. Ampak takrat je šlo pa vse skoz, da smo se celi preoblekli. Zdaj, ko je že tudi drugo hrano, pa kaka nekaj časa vsak dan, zgodi se, da tudi 2x na dan, včasih pa tudi 3 dni ne, potem pa spet normalno. Če se otrok dobro počuti, ja vse normalno:)-!




Anja167 -> Zaprtje... (30.12.2004 18:23:19)

No, Natasa, tvoje sporočilo me je močno potolažilo. Sem mislila, da smo absolutni rekorderji, pa vidim, da imamo še nekaj fore. ;)




Vidov ati -> Zaprtje... (31.12.2004 9:06:41)

Mi smo včeraj nakakali brez kakršnekoli spodbude. nafilali smo 4 pleničke. :bravo::bravo:

Aja, mali se je ponoči tako polulal, da je Pampers plenico razneslo. Smo komaj gel iz njega spucali. 8);)Se je še komu to naredilo al je to le trik našega malega? :zmeden:




jagoda -> Zaprtje... (31.12.2004 9:53:31)

:bravo::bravo::bravo::bravo: za kakec Glede lulanja pa: Nam še ni plenice nikoli razneslo, je pa vsako jutro ful polna in težka (uporabljamo active fit, ki tudi premočijo ne) :bravo::bravo::bravo::bravo:




Stran: [1]