Vratne mišice med spanjem (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Špela -> Vratne mišice med spanjem (29.12.2004 11:59:14)

Moj enoletnik zelo čudno spančka zadnje čase. Večinoma spi na boku. In glavo nagne nazaj. Tkao mu jo potem popravljam da je v liniji s telesom. Pa jo spet nagne nazaj. Čeprav ponoči leži na hrbtu. Se proti jutri obrne na bok in spet se glavica nagne vznak. Je to lahko kaj narobe? Kasneje mislim?:zmeden:




dory -> Vratne mišice med spanjem (29.12.2004 12:03:20)

Moj mali zateguje glavo ze od rojstva..prakticno spi v obliki lunce...kar ni ok...tvoj mali pa glavico ocitno nagne le malo nazaj..kar je pomoje cist ok..

lp




Anonimen -> Vratne mišice med spanjem (29.12.2004 12:20:56)

Tudi Tibor je dolgo časa tako spal. Pa sta mi teta, ki je fizioterapevtjka, in tudi pediatrinja rekli, da to ni čisto nič narobe. Sta rekli, da se bo verjetno, tudi ob trmanju ob joku, metal nazaj. Narobe naj bi bilo samo v primeru, da bi imel glavico skozi zategnjeno nazaj, ker bi to pomenilo, da ta refleks z rojstvom ni popustul. Tako pa sta samo svetovali, naj ga pač vsakič, kot to vidim popravim in da naj ga hranim v naročju držeč tako da bo imel brado čimbliže prsi. Tako nekako.




Špela -> Vratne mišice med spanjem (29.12.2004 13:38:11)

Hvala Splišni!
Tudi Aleks se meče nazaj, malo trmica, malo pa zato ker pritegne pozornost,pa smeje se zraven.




ajf -> Vratne mišice med spanjem (29.12.2004 14:51:26)

Špela, tudi naša tako spi in ko se trma se meče včasih nazaj in sem se tudi spraševala, če je kaj narobe.




Lunca1 -> Vratne mišice med spanjem (29.12.2004 16:10:03)

Pa še ena, ki vztrajno tišči glavo nazaj. Menda sicer ni dobro za mišični tonus. pa držim pesti da bo vse ok.

LP Lunca




ZARA -> Vratne mišice med spanjem (29.12.2004 18:02:42)

ojla vsem...no fajn tema...Zara ISTO spi z glavo nazaj...cist ma zategnjeno,za norce...ze od prvega dne...

lp,:muca:




kepica -> Vratne mišice med spanjem (29.12.2004 20:28:25)

Še tukaj eden.Nejc je še posebej prve mesece spal z glavo,nagnjeno nazaj,pa smo mu jo nekaj časa popravljali,ker smo slišali,da ni dobro,ampak brez uspeha.Čez minuto je bil spet v istem položaju.Potem smo ga pa kar pustili.Če mu pač tako paše,naj pa tako spi.To včasih še sedaj počne.Saj imamo tudi mi razne položaje v spanju.Nam pač tako paše spat.In naj tudi otrok spi tako,kakor mu najbolj ustreza.

lp
Kepica




Pikca -> Vratne mišice med spanjem (29.12.2004 23:52:15)

Sem mislila podobno vprašat. Naša se tudi zadnje čase nazaj zvija, sicer ne med spanjem, ampak kadar npr. išče papico ali med previjanjem.
Lp, Pikca




Stran: [1]