RE: prekuhavanje vode (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Mesečnica -> RE: prekuhavanje vode (30.11.2007 6:46:36)

Jaz sem Brito uporabljala že dolgo preden se je mali rodil, ker je pri nas v vodi toliko kamna, da je prav moteče [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]. O kar vodo filtriram, se mi ful pozna pri posodi, v kateri kuham (ni tako lisasta), in pa zlasti pri grelcu vode, ker sem mu morala prej kar naprej (vsak teden) čistiti vodni kamen (s kisom!), zdaj pa grelec samo sproti čistim, kamen pa odstranjujem enkrat na dva meseca [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]. Res razlika!

Tudi vodo za malega najprej filtriram, potem pa jo zavrem v grelcu za vodo in takoj prelijem v stekleno steklenico, ki se zelo dobro zapre - imam tako za vlaganje (na zamačku ima tesnilo). Potem to vodo uporabljam za čaje, kašice ipd. Po potrebi jo zmešam z vrelo vodo iz grelca, da dobim vodo ustrezne temperature.

Mali je star 6 mesecev, pa ni bilo še nobenih problemov, ker vode ne prekuhavam 5 minut, ampak jo samo zavrem v grelcu.




Mesečnica -> RE: prekuhavanje vode (30.11.2007 7:00:29)

IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Koliko vas uporablja Brito in kakšnega imate? Kje ste ga kupile?


Jaz imam precej velik Britin vrč za filtriranje vode (3,5 l, če se ne motim), dobila sem ga pa za rojstni dan, tako da ne vem, kje je bil kupljen. Sem pa prejšnjega kupila v Merkurju, videla sem jih pa tudi že v DM in še v kakšni trgovini ...




mile -> RE: prekuhavanje vode (30.11.2007 9:16:03)

Imajo jih tudi v Sanolaborju.




only_me -> RE: prekuhavanje vode (30.11.2007 9:42:35)

 
IZVIRNO SPOROČILO: mutki

Mi smo na Evianu - brez prekuhavanja. Dobis v vseh dimenzijah.


V katerih trgovinah?
Ker jaz sem bla v BC, Arielu, Pikapolonici, pa tega nisem našla - vsaj pri nas ne. Al se jo da kupiti v običnih, bolje založenih trgovinah?




Mesečnica -> RE: prekuhavanje vode (30.11.2007 10:23:29)

IZVIRNO SPOROČILO: only_me

IZVIRNO SPOROČILO: mutki

Mi smo na Evianu - brez prekuhavanja. Dobis v vseh dimenzijah.


V katerih trgovinah?
Ker jaz sem bla v BC, Arielu, Pikapolonici, pa tega nisem našla - vsaj pri nas ne. Al se jo da kupiti v običnih, bolje založenih trgovinah?


Iskala si na napačnih mestih, Evian ni prvotno namenjen otrokom, ampak je "fancy" ustekleničena voda.

Glede na to, da je Evian najbolj znana francoska ustekleničena voda, jo boš verjetno največ dobila ravno v kakšnem Leclercu (no, ja, ugibam, ker v Leclerca ne hodim). Velikokrat sem jo videla v DM, pa mislim, da tudi v Mercatorjevem Hipermarketu.

Jaz osebno vode, ki je v plastenki, ne uporabljam rada. Sem preveč slišala o tem, koliko snovi, ki niso najbolj "užitne", iz plastenke preide v vodo, ki je v tej plastenki. To mi je bolj izhod v sili, kadar sem nekje zunaj, pa na hitro potrebujem vodo, da se odžejam.




lilka -> RE: prekuhavanje vode (30.11.2007 10:35:16)

Jaz jo še vedno prekuhavam, naša je stra 7M in jo bom še naprej, ker imamo svoj vodovod in ni njbolj ziher, kuham jo pa 10 minut, tako sem dobila navodilo od ZZV. Ne vem nei je ni težko prekuhat, boljše kot pa da je kaj narobe.




Anonimen -> RE: prekuhavanje vode (30.11.2007 13:04:10)

Evo, v Merkurju je Brita filter v akciji 19,90 EUR. Je pa za 1,4 filtrirane vode. Se mogoče bolj splača dati več in kupiti večjo ali je ta dovolj velika? Bom vesela odgovorov. LP




Anonimen -> RE: prekuhavanje vode (30.11.2007 13:37:50)

Jaz jo vsaki jutro zavrem za 10 minut in prelijem v dve steklenici od fructalovega soka. Tako mi ni treba vedno sproti prekuhavat, vodo ohladim in počakam da se kamen vsede in prelijem v steklenice (brez vsedline) in dam v hladilnik. Porabim pa v 1 dnevu, ker je samo na steklenički in rad pije čaj.




Naja30 -> RE: prekuhavanje vode (30.11.2007 13:53:03)

Francosko fancy vodo Evian se poleg leclerca dobi v vseh ostalih trgovinah. Pa le ni tako fancy, da bi jo samo francozi prodajali[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




žan klot -> RE: prekuhavanje vode (5.12.2007 10:25:34)

do zdaj (9.mesca) sem vedno vodo v grelcu prekuhala vodo iz pipe,na dopustu sem pa kupla ustekleničeno.doma mu pa zdaj dam včasih kr iz pipe če je nujno.pa mu nič ni bilo.




BODOČA 77 -> RE: prekuhavanje vode (5.12.2007 12:18:31)

Jaz sem Brito kupla včeraj in moram povedat da je super. Prej sem kupovala Hippovo ali Milupino vodo in je to kar draga zadeva, sploh če ne dojiš . V naši vodi je ful kamna, v  prevreti filtrirani vodi ga ni nič[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]. Imajo pa Brito v akciji v Mercatoru za 15,99 evra za 3,5 litersko Brito, to je za 2 litra filtrirane vode. Priporočam.




Ani77 -> RE: prekuhavanje vode (5.12.2007 19:52:47)

Bodoča 77, hvala za info. Brito sem danes šla kar nabavit.

Me pa nekaj zanima; ali mora biti voda, ki je 5 minut prekuhana in ohlajena, porabljena v enem dnevu? Moja praksa je taka, da zjutraj 5 minut vrejem vodo in jo polovico dam v termus ter jo rabim tekom celega dneva, drugo polovico pa ohladim in jo imam v steklenici za izravnavanje temperature vroči vodi, ko pripravljam obrok. ohlajena voda mi vedno ostane na koncu dneva in me zanima, če je OK, da jo uporabljam še naslednji dan[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


LP, Ani77. 




Bonnie_RR -> RE: prekuhavanje vode (5.12.2007 20:46:23)

Mi smo vodo prekuhavali do 6.m, potem pa ne več...




urskas -> RE: prekuhavanje vode (5.12.2007 21:03:10)

jaz sem običajno vodo prekuhala zvečer in jo zaprla v termovsko in jo uporabljala do naslednjega večera.
Drugače pa smo prekuhavali dokler se otroci niso začeli na veliko plaziti naokoli in dajati vse v usta...




kaya2007 -> RE: prekuhavanje vode (5.12.2007 22:45:39)

jaz jo še prekuhavam, samo v grelcu...večinoma pa uporabljam milupino. sem pa pediatrinjo enkrat vprašala za evian in take vode v steklenicah, pa je rekla da pri 6 mesecih lahko daš tudi tako vodo..no, na MONu sem pa zadnjič zasledila, da naj bi se še prekuhavala?!




jakoLUlana -> RE: prekuhavanje vode (6.12.2007 0:02:09)

mi smo kupovali vodo Humana ali Milupa




Padme -> RE: prekuhavanje vode (6.12.2007 6:48:04)

IZVIRNO SPOROČILO: drobižek

Jaz sem pa najprej kupovala vodo za dojenčke od Hippa. Potem pa mi je na pamet padlo, ker imamo doma Britto, da prefiltriram vodo skozi Britto , vlijem v lonec in prekuham (vrem 5 minut) in ni nobenih sledi od vodnega kamna. Priporočam - ne samo za otroka tudi za odrasle!

Sem pa probala in to samo enkrat prekuhati vodo iz pipe in me je minilo, ko sem videla kakšna je[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]


Tudi mi uporabljamo Britta filter za vodo in in nobenega sledu o vodnem kamnu. Priporočam....




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]