|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pri enem letu še vedno KRČI!!!!!
28.11.2007 22:05:06   
Višnja
Pozdravljeni,
moj sinek bo čez 10 dni dopolnil 1 leto in mi se še sedaj ukvarjamo s krči. Jaz ne vem več kaj naj si mislim in kaj naj naredim. Krče ima že od rojstva in že od takrat se tolažim, da bo minilo amapk sedaj sem že zaskrbljena. Najprej sem sumila alergijo na mleko amapak so testi pri šestih mesecih pokazali, da ni alergičen. Naredili so teste na najbolj alegeno hrano in pršice, dlako...ampak so bili vsi negativni. Od kar se je rodil še nisem spala celo noč. Namesto, da bi ukinila sem pri 8 mesecijh uvedla nočno hranjenje, ker sem ga le tako malo umirila. Toda zdaj ne pomaga več nič. Teden nazaj je ime vročino 38.5 in več vendar so preiskave pokazale vse ok (samo nizek hemoglobin) in je rekla zdravnica da je virusno.Vročina je izginila. Zadnje tri noči, pa ne spi oz. spimo nič. Kar naprej se premetava, zbuja in joče. Slišat je kako se mu pretaka v trebuščku in nato jok, jok, jok. Kapljice ne pomagajo. Kaj naj naredim ???? Ali je na kaj alergičen???? Ali mu ne ustreza mleko, ki ga pije (Novalac)??? Ali....???? Ne vem več kaj naj si mislim...sem že čisto obupana. Zdravnica je rekla, da so mogoče gliste, tako da moram nest blato v laboratorij. Je imel kdo podobne izkušnje?????
Lep pozdravček.

_____________________________

Nasmeh mojih dveh princev je nekaj najlepšega na svetu!!!!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pri enem letu še vedno KRČI!!!!!
28.11.2007 22:07:56   
mamči
So preverili, kako je kaj z alergijo na gluten ?

(odgovor članu Višnja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pri enem letu še vedno KRČI!!!!!
28.11.2007 22:13:10   
Višnja
Ja, ko je imel 6 mesecev.

_____________________________

Nasmeh mojih dveh princev je nekaj najlepšega na svetu!!!!!!

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pri enem letu še vedno KRČI!!!!!
28.11.2007 22:15:55   
mamči
Vsekakor taki krči niso normalni in bodo morali še kaj preverit. Pa kaka drugače redno ? Mogoče bi res poskusila zamenjati mleko ?

(odgovor članu Višnja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pri enem letu še vedno KRČI!!!!!
28.11.2007 22:19:44   
Anonimen
Oh bošček, no. Pa dajte mleko zamenjati najprej. Kaj pa če bi vseeno tistega poskusili, ki ni na osnovi kravjega mleka narejen? Za probo.

(odgovor članu mamči)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pri enem letu še vedno KRČI!!!!!
28.11.2007 22:22:25   
Višnja
LAhko bi rekla, da je bolj zaprt. Kar precej trdo kaka in je kakšen dan vmes, ko kakanje izpusti. JA, samo še mleka nisem zamenjala, ker pravijo da ni preveč dobro menjavat ampak zdaj bom tudi to poskusila, ker ne vem več kaj....vsekakor pa bom zahtevala, da mi povejo od česa so, ker sem že sita teh ponavljajočih stavkov - saj bo minilo!






_____________________________

Nasmeh mojih dveh princev je nekaj najlepšega na svetu!!!!!!

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pri enem letu še vedno KRČI!!!!!
28.11.2007 22:24:24   
Višnja
Splišni_katero pa je to mleko???? Jaz sem mislila, da tudi to ni na osnovi karvjega narejenouser posted image

_____________________________

Nasmeh mojih dveh princev je nekaj najlepšega na svetu!!!!!!

(odgovor članu Višnja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pri enem letu še vedno KRČI!!!!!
28.11.2007 22:25:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Višnja

Splišni_katero pa je to mleko???? Jaz sem mislila, da tudi to ni na osnovi karvjega narejenouser posted image


Aja, a potem že imate tega. Ne vem, ker jih ne poznam, samo vem, da pri krčih menjajo za takega, ki ni na osnovi kravjega narejeno.

(odgovor članu Višnja)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pri enem letu še vedno KRČI!!!!!
28.11.2007 22:27:44   
mamči
Mojega prvega sinka je pogosto zvijalo, samo ne tako hudo, kot tvojega. Ja bil pa obupno zaprt, je celo zakrvavel občasno iz črevesja, ker se je tako mantral.
Pa sva zamenjala mleko, zjutraj na tešče sem mu dala dcl slivovega soka od dr.steinbergerja (kupiš lahko v lekarnah), pa dost je pil, za malico kak pro-bio johurt, actimel, pa trebušček sva masirala z brinjevim mazilom v smeri urinega kazalca...
Počasi se mu je prebava uredila in ga tud zvijalo ni več tako.

(odgovor članu Višnja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pri enem letu še vedno KRČI!!!!!
28.11.2007 22:31:08   
Višnja
Ma pri nas je isto, če kaka ali ne...ne morem rečt, da ko je zaprt, je huje.....bom probala še slivovim sokom (čeprav suhe slive je) in tudi mleko bom menjala....samo, da se kaj spremeni.

_____________________________

Nasmeh mojih dveh princev je nekaj najlepšega na svetu!!!!!!

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pri enem letu še vedno KRČI!!!!!
29.11.2007 8:17:29   
smigli
Moj sin je imel podobne težave, je pa alergik na mleko in jajca. Mleko za alergike pa je Allernova (Novalac) ali Pregomin (Milupa). Midva sva se polno dojila 13 mesecev, bila sem na zelo strogi dieti, pa je vseeno imel hude krče. Sedaj mu dajem riževo mleko in GH, pa je ok.

lp

(odgovor članu Višnja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pri enem letu še vedno KRČI!!!!!
29.11.2007 11:58:31   
Višnja
Ko je imel 6 mesecev smo naredili krvne teste za alergijo in so bili negativni, tako da...

_____________________________

Nasmeh mojih dveh princev je nekaj najlepšega na svetu!!!!!!

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pri enem letu še vedno KRČI!!!!!
29.11.2007 12:00:41   
Naja31
Ja, božček mali.

Upam, da kmalu odkrijete vzork.

(odgovor članu Višnja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pri enem letu še vedno KRČI!!!!!
29.11.2007 13:12:18   
Bety100
Baje pri tako majhnih otrocih (6. mesecov) je možno da so alergični, pa so krvni testi vseeno negativni, ker še ni zadosti protitelesc v krvi. Možno, da ni alergija ampak samo občutljivost npr. na KM, ker če bi bila huda alergija bi sigurno bili prisotni še kakšni ispuščaji, kri in sluz v blatu, nenapredovanje... Morda pa je tudi občutljiv na laktozo (mlečni sladkor). Mi smo imeli podobno težavo, čeprav smo dosti mlajši (zdaj 6. mesec), še dva tedna nazaj jo je hotelo raznesti (ful je bila "prdulica"), napenjelo jo je cel božji dan, pretekalo po želodcu, po noči pa je bilo kar hudo, pa tudi blato je bilo kar sluzasto. Zdej opažam, ko smo vse bolj na GH, da je zadeva dosti boljša (jo še vedno martra, posebej po noči, zbujevamo se na uro, če je hudo je edino potolaži flaška mleka, ampak je veliko, veliko boljše). Včeraj ko je spet jedla samo mleko (adaptirano), pa jo je spet ful napenjalo, tako, da laično sklepam, da je občutljiva na KM. Testi pri 5 mesecih pa so tudi bili negativni.

Jaz bi na tvojem mestu res poskusila navadno adaptirano mleko začasno (pravijo, da se v dveh tednih pokaže izboljšanje) zamenjet za mleko za alergike ali za sojino mleko (samo to je tudi lahko alergeno). Pa za iz prehrane izločiti še vse druge mlečne proizvode, pa tudi drugih alergenov se izogibat (pšenica, jajca...). Potem pa boste vidli a je kaj na tem.

Mleko Allernova je od iste firme kot Novalak in je narejena na osnovi KM, samo, da so beljakovine toliko hodrolizirane (ni verjetno pravi izraz), da jih organizem ne zazna kot tujek, kar je dejansko kravlje mleko za dojenčke (oz. splošno za ljudi), pa tudi se mi zdi, da ne vsebuje laktoze. Pregomin pa je od Milupe in se mi zdi, da je narejen na osnovi soje (ne me držat za besedo). Oba pa sta navgražnega okusa, ker pa ste že toliko stari ga lahko izboljšaš tako, da ga narediš na osnovi čaja, kompota ali dodaš mal vanilijevega sladkorja . Mi smo poskusili naši pupi dat za pit oba mleka, pa jih je kar ven pljuvala... Res človek ne more biti pametan, posebej ko ga zdravniki prepustijo samega sebi... meni je pediatrinja rekla, naj se kar sprijaznimo, da imamo "prdulico" doma in naj se tem s prehrano prilagodimo... Ja baje je tudi normalno, da otrok pri enem letu ima krče.


(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pri enem letu še vedno KRČI!!!!!
29.11.2007 20:52:36   
Višnja
Tudi jaz sumim, da je občutljiv na kravje mleko. To sem sumila že ko je imel 5 mesecev amapak, ko so rezultati testiranja za alergijo bili vsi negativni, sem to razmišljanje opustila in začela tuhtati naprej. Probali smo pit allernovo amapak je tako slabega okusa, da  ni spravil vase niti požirka.  
Bety100 ali ste delali še kakšne preiskave???? 

_____________________________

Nasmeh mojih dveh princev je nekaj najlepšega na svetu!!!!!!

(odgovor članu Bety100)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pri enem letu še vedno KRČI!!!!!
29.11.2007 21:12:27   
Anonimen
Kaj pa če bi šli na tisto bioresonanco? Ko ti z enim magnetnim valovanjem ali s čim ugotavljajo, na kaj si alergičen in potem to tudi odpravijo? Punce tule, ki so hodile (ali hodijo) z otroci, so kar pohvalile, se mi zdi. Jaz vem, da bi poskusila tudi to, če bi bila na tvojem mestu.

(odgovor članu Višnja)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pri enem letu še vedno KRČI!!!!!
29.11.2007 21:41:29   
Višnja
Sej o tem tudi razmišljam, ker se ne bom kar sprijaznila da bo pač minilo.
Nekje je vzrok teh krčev in praviloma bi mogli to zdravniki ugotovit ampak čakat njih...

_____________________________

Nasmeh mojih dveh princev je nekaj najlepšega na svetu!!!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pri enem letu še vedno KRČI!!!!!
29.11.2007 21:46:16   
tia
Višnja hoj,

morem se ti oglasit,namreč moja hčerka je imela krče in ni spala do svojega 18 meseca ali pa še kakšen teden dlje. Ponoči se ja kar naenkrat zbudilain začela jokati ,tako da sem jo komaj umirila , potem ko sem ji začela dajati kuminov sirup so krči čez čas popustili. Sem vprašala pediatrinjo zakaj kar naenkrat krči pa je rekla nakateri otroci pač imajo dobro prebavo in tudi krčov nimajo, drugi pa spet ne.
Moja hčerka ima sedaj dobro prebavo,na blasto gre po dvakrat na dan ali ima trdo,pa kar koli ji dam za jesti.

Pa še to jat sem začela dajati ji alpsko mleko brez rečanja že pri 7 mesecih, tako da alergična ni na mleko pa je imela krče. A ti krči so izginili čez noč. Tako da se sprijazni ,pač boste še mogoče malce trpeli, kako dolgo pa še sami ne veste.

LP

Čim manj krčev.

Tia

_____________________________

ni vse zlato kar se sveti.

12.08.2005 sem dobila največjo darilo princesko Leni

18.9.2008 sem pa dobila drugo največje darilo Maj-a

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pri enem letu še vedno KRČI!!!!!
30.11.2007 8:53:17   
Bety100
Smo že bili samoplačniško naročeni na ponovne teste za alergijo, pa tudi o bioresonanci sem razmišljala, potem pa sem se po tehtnem razmisleku odločila, da ne gremo. Brala sem iskušnje nekaterih mamic, da so jim »uradni« testi pokazali (oz. ovrgli) alergije na določene snovi, potem pa je bioresonanca pokazala čist druge alergija potem pa si vse bolj zmeden. Pa tudi moja osebna iskušnja s testi ni glih na najboljša. Pred 15 leti so mi kožni testi pokazali en kup alergij (mleko, pšenica, jajca, skorej vse meso ...) , teste pa so mi naredili zaradi tega, ker sem vsako jutro imela otečene ustnice. No pa smo šli na dieto, groza, že po enem tednu me je tako napenjelo, da me je hotelo raznesti, po nem mesecu sem začela jesti vse po vrsti in so težave z napenjenjem prenehale. Otečenih ustnic pa sem se rešila z vlažilcem zraka (ha, ha...).

Skraka odločila sem se, da bom našo pupo opazovala in si vse zadeve (kaj poje, kdaj in koliko je napenje, a je prisotna sluz v blatu...) zapisovala v dnevnik. No že po enem tednu sem lahko ugotovila, da je mleko tisto, ki jo »škodi«. Pa verjamem, da ne gre za alergijo, ampak je verjetno samo občutljiva. Tudi če bereš članke na temo krčev in napenjanja pri odraslih ljudeh, je vedno kravje mleko na prvem mestu kot povzročitev teh težav, ker je dejansko KM tuje človeškem organizmu. No, včeraj sem ji prvič dala brezmlečno večerjo in smo se po noči zbudili samo enkrat, pa zadnje čase ji mal Simplex kapljice pomagajo. Pa občasno ji dam domač sirup od kumine in janeža. Je pa res, da so lahko krči čist nekaj »normalnega« in so lahko odvisni od prebave...

Ne vem, jaz bi na tvojem mestu res poskusila z brezmlečno dieto (da vidiš), okus Allernove lahko izboljšaš tako, da je narediš na osnovi kompota (recimo sladkih jabolk), pač kompot uporabiš namesto vode. Mislim, da bomo mi to tudi mogli spet poskusiti, ker se bojim, da že tri obroka GH pri 6 mesecih ni so glih OK, koliko sem brala bi pri tej starosti bi morala spit mal več mleka kot ji ga zdej ponudim.

(odgovor članu tia)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pri enem letu še vedno KRČI!!!!!
30.11.2007 8:57:45   
Bety100
Ja še to, Allernova je pri naši pupi (jedli smo je par dni, ko je bila stara dva meseca, potem pa je ni hotela več) delovala kot odvajalo, zelo lepo kakajo po njej. Pa še to, zaprtost je tudi en od znakov na občutljivost na KM.

(odgovor članu Bety100)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?