kopanje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


BONI* -> kopanje (26.12.2004 13:35:05)

Hojla mamike! Mene pa neki zanima. Kolikokrat na teden ste kopale oz. kopate svoje dojenčke. Ali je to vsak dan? Moj Luka je danes star 14 dni, pa smo za začetek mislili samo ene 2x na teden.
Mimo grede, naš Luka v vodi zelo uživa (za enkrat). Do sedaj smo se kopali samo 2x.

Lp, Boni & Luka




dory -> kopanje (26.12.2004 13:37:47)

Prvi mesec vsak drug dan,potem pa vsak dan...tako ima tamal eno rutino in tocno ve,da se gre po kopanju popapcat,pocrljat in spat :)




Anonimen -> kopanje (26.12.2004 14:07:14)

Ene dvakrat na teden je dobro, da ga skopaš, umiješ ga pa itak malo večkrat. Rito verjetno vsakič, vsaj jaz sem jo, pa vratek in po obrazu ter rokice, ki so tudi skozi stisnjene in jih je dobro malo "preluftati". Sicer pa ga kopaj čisto po občutku. Če se ti bo zdelo, da uživa, in imate dovolj časa in volje, potem z lahkoto vsak dan. Mi smo se šli kopanje čisto po občutku, kakor se nam je dalo. Nobenih pravil in ravne ceste.




BONI* -> kopanje (26.12.2004 14:12:42)

Hvala punce1
Zdej pa še nekaj, ko si Splišni že omenila rito. Ali ste pri previjanju uporabljale za pucanje ritke samo vodo ali mogoče kar tiste čistilne robčke. Patronažna je bolj pristašica samo vode. Jaz pa sem sedaj že parkrat zvečer kar z robčki očistila kakca in lulanje, da Lukata nisem preveč budila iz polsna.




lan -> kopanje (26.12.2004 14:21:23)

Mi smo se na začetku kopali 2-krat na teden,zdaj pri skoraj 14 mesecih pa to prakticiramo vsak dan,ker zelo uživa v vodi.
Glede ritke sem se jaz prvi mesec držala in uporabljala vodo,potem pa sem prešaltala na robčke.




Jančika_ -> kopanje (26.12.2004 14:36:24)

Vasjo kopava vsak večer pred spanjem, ritko pa mu še vedno umivam samo z vodo (razen na poti, ko uporabim robčke). Star je 4,5m. Ko se pokaka, ga dam kar pod pipo, sicer uporabljam vatko. Nič nimam proti robčkom, da ne bo katera mislila, samo navadila sem se na vodo in se mi zaenkrat ne zdi potebno uporabljati česa drugega.




Anonimen -> kopanje (26.12.2004 14:38:19)

Jaz sem drekec vedno preč spravila z robčki, potem sem ga pa čez v vodo in s krpico umila. Pa še malo nežnega mila zraven, ker se mi zdi, da sicer še vedno vse po drekcu smrdka prdka... Saj potem temeljito splakneš.




Pupica -> kopanje (26.12.2004 14:59:38)

BONI* našo princesko smo nekje do 1 meseca kopali vsak drug dan. potem smo pa začeli vsak dan, ker je naša princeska tako zeloooo uživala v vodi. Je pa res da se kopamo v čebričku, kjer se voda počasneje ohladi. Glavo smo pa umivali 1 x na teden takrat smo se kopali v banjici.




dory -> kopanje (26.12.2004 15:10:35)

Jaz sem bolj komot narave in vedno uporabljam le cistilne robcke..ce je kakice prevec,jih samo namocim v topli vodi...to je vse..




LIALIA -> kopanje (26.12.2004 15:14:41)

Jaz našo kopam vsak drugi dan, milimo se 1x tedensko. Meni je patronažna rekla da je potrebno kopati 3x na teden, namiliti 1x. Ritko pa z vato in vodo, na poti pa z robčki.
:racka:




Stran: [1]