sedenje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


kiki.l -> sedenje (23.12.2004 21:07:32)

Zanima me, kdaj začne otroček sedeti?
Moja mala je stara 20 tednov pa hoče na vsak način samostojno sedeti, čeprav baje ni dobro za hrbtenico.
Imate kakšne izkušnje?




Anonimen -> sedenje (23.12.2004 21:11:56)

Filip sedaj pri 6 mesecih in pol že stabilno in fajn sedi. Prej ga je seveda zanašalo na vse strani-ni bil stabilen.
Če te je starh za hrbtenico, jo mogoče najprej mlce obloži s kakšnimi povštri, da bo napol sedela napol ležala...če bo tako sploh hotela bit. :zmeden2:

Jaz nisem nič komplicirala. Ko je pokazal voljo in zanimanje za sedenje, sem ga za par minutk pustila. Preveč itak ni dobro. Sedaj se pa že sam igra v sedečem položaju.




jagoda -> sedenje (24.12.2004 7:40:49)

Adam veselo sedi ob podpori že od 4. meseca. Če je pa tako vesel, če mu pustim sedet. Tud čist samostojno že sedi zdaj pri 5. mesecih. Vsak otrok je drugačen in moraš sledit njegovemu razvoju, ne tistemu, kar piše v knjigah. Men je zdravnica rekla, da lahk sedi, če je naslonjen na kaj!




ZARA -> sedenje (24.12.2004 8:15:32)

Zara je hotla sedet ze od 4 meseca...zdej bo stara 8,pa se kar ne sedi sigurno...samo se stanje izboljsuje...pocasi!
Pomoje ni poptrebe da detka oviras,baje sami vedo koliko zmorejo :ups:...

pa-paa:rozica:




dory -> sedenje (24.12.2004 8:29:34)

Nas je od 7,5 meseca ze samostojno sedel...od 5 meseca pa smo moral bit ze skoz pokonc :)




mirka -> sedenje (24.12.2004 12:56:50)

Ana sedi ko je bila stara 6 in 1/2 mes. in od takrat sedi zelo stabilno. Zdaj se je začelapostavljati na noge.
Poznam pa primer ko je otrok že puzal pri 6 mesecih. sedel pa ni samostojno do 8-9mes.

To je zelo odvisno od vsakega posameznika. Nič bat, bo že čas prinesel svoje.
:metulj:




kiki.l -> sedenje (24.12.2004 16:03:40)

Kul.
Mi je malčce lažje, ker me je moja mama strašil, da bo imela krivo hrbtenico. To pa vsekakor nebi hotela.

A je mala tako radovedna. Vse jo zanima. Čim več hoče sedeti, in za pol minutke jo lahko celo pustim samo in sedi pokonci.




mala Zala -> sedenje (25.12.2004 0:18:32)

Živjo!

Zala se je sama prvič usedla pri 5,5 mesecih. In od takrat lepo stabilno sedi. En dan po dopolnjenem 6. mesecu se je sama postavila na noge. Od takrat je to njena najljubša "pozicija". Ko smo bili na sistematskem sem to povedala pediatru, pa mi je samo rekel, da naj je ne forsiramo. Niti enkrat je nismo. Vse kar otrok počne sam s svojim telesom je ok. Zdaj je stara 6,5 meseca in hoče bit ves čas pokonci. Je pa veliko v stajici. Če jo preveč nosimo, postane nemirna in hoče not. Se pa tudi že plazi.

Nekaj časa sem se sekirala, ampak jaz je res ne morem dol tiščat.

Se mi pa zdi popolnoma bedasto, da reklamirajo stolčke za hranjenje (npr. Peg perego Dondolino), da je za čisto majhne dojenčke. Ne vem, no, ampak po moje nobena ne da ravno novorojenčka not sedet. To bi pa bil strup za hrbtenico.

Lep božični dan:rozica:!




Stran: [1]