levica (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


ajda11 -> levica (23.12.2004 11:18:16)

pozdravlejene

Pri svoji štiri mesece stari pupi sem pred dvema tednoma prvič opazila, da kadar koli ji ponudim igračko ali pač nekaj kar želim, da si prime sama, vedno najprej in res vedno prvo iztegne levo rokico in šele kasneje si pomaga še z desnico. A je to mogoče že prvi znak, da bo levičar? Ne mislit, da se obremenjujem zaradi tega, to je samo moje opažanje. Vem, da danes ni noben problem, če je otrok levičar, pred tridestimi leti smo mlajšo sestro namreč načrtno odvračali od tega, da bi jedla in kasneje pisala z levico.

Suzana





Jančika_ -> levica (23.12.2004 11:55:06)

Zanimivo, a ne:). Pri nas je isto. Mali je star 4,5 mesecev in tudi že kar lep čas bolj uporablja levico. Midva sva oba desničarja, sta pa levičarja moja mama in brat. Nekje sem prebrala, da imata dva levičarja samo 50% možnosti, da bo tudi njun otrok levičen. Tako da če bo najin levak, potem je to kar hec. Me res zanima, če je to že zdaj vidno ali pa je samo faza.




ajda11 -> levica (23.12.2004 12:13:07)


Najbrž je res to samo ena izmed faz, a je vseeno zanimivo, ker tudi, če ji stvar držim čisto pri desni roki, bo naredila en mali obrat in iztegnila levo roko. Se niti pod točko razno ne zmoti. Midva sva oba desničarja, je pa kot sem že napisala bila na poti k levičarjem moja sestra, njegov brat pa je pri "ta levih".

Suzana




Anonimen -> levica (23.12.2004 12:26:13)

Tibor je tudi to počel, pa je sedaj desničar. Tako da po moje to sploh še ni noben znak za levičarstvo. Je pa gotovo veliko več možnisti, če je kakšen levičar v družini. Pri moji sestri je njena tašča levičarka, pa sestrin sin tudi.




kimi -> levica (23.12.2004 12:36:39)

tudi moj dela vse z levico. Njegov stric je levičar bomo pa kasneje vidli kako bo




Stran: [1]