široko povijanje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Anonimen -> široko povijanje (20.11.2007 18:41:29)

Jaz pa sem že malo pozabila..mi znate povedati kako se široko povija?Kaj se da prvo pampersko, pol pa 2 tetra plenici in povijalna?Nisem sigurna.Kako se pa tetra plenice zlozijo?

Hvala!




Lanchy -> RE: široko povijanje (20.11.2007 19:01:04)

V soli za starse je postopek tak: plenicka za enkratno uporabo, 2 tetra plenicki, ena povijalna. Tetra zlozis dvakrat na pol ob trdem robu (tisti, ki je zarobljen) in potem se to na polovico...trd del naj bi bil potem tisti krajsi, da jencija potem manj zulji....




Anonimen -> RE: široko povijanje (20.11.2007 19:38:51)

V porodnišnici vsakemu novorojenčku z ultra zvokom pregledajo kolke. Povijanje na široko naj bi se uporabljalo v prvih štirih mesecih po otrokovem rojstvu. Potrebuješ pa 3 tetra pleničke- zmaja in dve plenički zloženi po tretinah, eno previjalno pleničko, s katero se fiksirajo vse tetra pleničke, in še pleničko za enkratno uporabo (Pampers in podobno).




Anonimen -> RE: široko povijanje (20.11.2007 19:41:11)

Pa še to- za zapogibanjem pleničk pridemo do primerne velikosti pleničke za otroka (da mu ne sega ravno do brade). Če je deklica, zapognjen del pleničke obrnemo na sprednjo stran telesa, če je fantek, na zadnjo- ker deklice in dečki lulajo drugače. Če imaš spodaj še pleničko za enkratno uporabo, to ni pomembno.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.11.2007 20:27:41)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




PBJ -> RE: široko povijanje (20.11.2007 21:43:04)

Potrebuješ pa 3 tetra pleničke- zmaja in dve plenički zloženi po tretinah, eno previjalno pleničko, s katero se fiksirajo vse tetra pleničke, in še pleničko za enkratno uporabo (Pampers in podobno).


Ja, tako previjamo v Štajerski prestolnici[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Isabellabina -> RE: široko povijanje (21.11.2007 8:07:13)

Ja sedaj je tako s tem širokim povijanjem ,moja svkinja je rodila septembra letos v Lj in so že drugi dan naredili Uz kolkov in je blo vse v redu in ji ni treba sploh nič povijat široko.Tako da ne vem, če je vse vredu s kolki ,sploh ne rabiš nič povijat s tetra plenicami,razen če so ti rekli ,da moraš.Sedaj je s tem vse drugač pred dvema letoma sem jaz rodila ,pa sem morala povijati široko do tretjega meseca ,ko smo imeli UZ,potem pa nisem več ,ker je bilo vse vredu ,sedaj pa se je to spremenilo.




petea -> RE: široko povijanje (25.11.2007 22:35:27)

če bo potrebno široko povijanje, ti bodo sestre v porodnišnici pokazale, kako in kaj.




Stran: [1]