kravje mleko (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Kenny -> kravje mleko (19.12.2004 12:46:26)

Naš sonček bo star 11 mesecev in počasi razmišljam, da bi mu začela razne kašice in polento pripravljati z navadnim kravjim mlekom (do zdaj Aptamil 2). Za pitje ga ne bom uporabljala, ker ga še dojim. Kdaj ste ve začele uporabljati navadno mleko in ali ga je treba prekuhati?:zmeden:




dory -> kravje mleko (19.12.2004 18:50:12)

Pri petih mesecih...pa ni tezav..celo raje ga ima kot adaptiranega..




kepica -> kravje mleko (19.12.2004 20:23:51)

Mi smo začeli pri 6 mesecih.Najprej smo ga mešali z vodo 1:1,potem pa vsakič manj,nekje pri 7 mesecih pa smo začeli s čistim mlekom. Ima ga zelo rad,sicer ga nikoli ne pije samega ampak vedno kaj dodam.Najraje ima keksolino in ostale linotove kašice pa kakšno polento ali gres.
Reakcij pa ni bilo nobenih.

lp
Kepica




puri -> kravje mleko (19.12.2004 20:48:07)

Jaz sem ga začela tudi uporabljati že pri 7-ih mesecih!
Ni bilo nobene alergije!
Uporabljala sem ga pravtako samo za pripravo raznih jedi,ker sem drugače še dojila!

lp




Gina -> kravje mleko (19.12.2004 21:39:45)

Uporabljamo ga pri vseh stvareh, ki so za kosilo (pire, polenta....), da ne delam posebej zanj, sicer samega mleka mu pa ne dam (7 mes). Pa pa




m0jc4 -> kravje mleko (20.12.2004 10:21:41)

Jaz ji včasih že dam alpsko mleko - samo in z riževimi kosmiči. Stara je skoraj 5 mesecev. Nima nobenih alergij in drugih težav, medtem ko jo nekatera nadomestna mleka močno zapirajo.

:miska:




Una -> kravje mleko (20.12.2004 15:03:57)

Glede alpskega mleka: Ko sem vprašala pediatrinjo, s katerim mlekom naj začnem, mi je rekla, da z navadnim in naj ga razredčim. Vsekakor pa ne bi smela uporabljati alpskega, ker so maščobe razbite na tako majhne 'koščke', da jih otrokova prebava težko razgradi.
Jst osebno mu dajem še vedno adaptirano mleko (hipp 2), pa skuto in jogurte.
Lp, Una




ZARA -> kravje mleko (20.12.2004 15:13:36)

ojla,vse...jst delam isto kot Una...s to razliko,da je Zara na Aptamilu...
A pol lahko kupis navadno mleko 3.5% ??? Al kako in ga rezredcis 1:1 ??




ZARA -> kravje mleko (20.12.2004 15:15:02)

UPS!! napaka...hotla sem napisat...
Al kako?? In ga ....






Gina -> kravje mleko (20.12.2004 17:17:55)

Una, katero mleko pa ni razbito na majhne delčke? Vsako, ki je homogenizirano je, ker ta oznaka pomeni to. Če mora biti ravno 3,5 % maščobe v njem, ga morajo "razbiti", kot jaz to razumem, je res? Mogoče edino pomurkino mleko v prahu.lp




Una -> kravje mleko (20.12.2004 22:01:23)

Alpsko mleko je še posebej, po besedah moje pediatrinje. Zato je za otroke do enega leta priporočljivo adaptirano mleko za otroke (mleko v prahu).
Sicer sem pa samo povedala moje mnenje, ker nisem zasledila, da je katera to napisala. Naj pa, jasno, vsak dela, kar mu paše (in če otročku ne škodi).
Lp, Una




Stran: [1]