Praška pasta (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Tejči -> Praška pasta (17.12.2004 17:21:45)

Ojla!

Tudi nas je doletelo, da smo dobili rdečo rito:hudicek: Pa sem jo zaj kakšnih 14 dni mazala s praško pasto in se je rita pozdravila. Ampak problem je v tem, ko jo namažem s katerokoli drugo kremico, postane ritka spet rdeča:( Kaj lahko skozi mažem s praško pasto, ali ne? Naj še povem, da ritko umivamo kr z vodico in jo potem lepo na suho obrišemo.

Nasvete prosim!!!

Hvala in lep pozdravček, Tea:sloncek:




BARBARA R. -> Praška pasta (17.12.2004 18:05:37)

Pika 1 ima prav.Dokler se ne rešite težav pozabi na vodo.Jaz sem uporabljala olivno olje.Mazala pa s hladilnim mazilom zmešanim v lekani.

:muca:




*maja -> Praška pasta (17.12.2004 19:03:39)

S praško pasto lahko ritko namažeš največ 2 do 3 krat na dan, več pa nikakor ne pa še to samo dva tri dni zapored.




ZARA -> Praška pasta (17.12.2004 19:17:06)

oj,Tejci...Zari je pomagalo,da sem jo umivala s kamilicami in hrastovim lubjem (obvezno rito osusila),mazala sem jo pa z bepantenom...
Je imela zelo vneto,celo mal je rosilo na enih koncih,ampak je slo lepo nazaj...
Za prasko pasto pa ne vem,je se nisem probala...
paapaa:rozica:




Anonimen -> Praška pasta (17.12.2004 20:52:16)

Da bi kdo kar skozi mazal s Praško pasto, še nisem slišala. Ti raje na debelo namaži s kakšnim hladilnim mazilom, najbolje s tistim, ki se ga dobi v lekarni. Jaz sem uporaljala eno mazilo od kozmetike Akra (ali pa Markra, sedaj pa res ne vem). Dobi se jo tudi v Mercatorju. Je pa zelo podobna lekarniškemu hladilnemu mazilo, samo da je bilo meni bolj všeč, ker je bilo v lončku in ne v tubi. Saj veš, obe prosti roki pa to. Meni so že sestre v porodnišnici rekle, da s tem mazilom pa res ne šparat in so ga ful na debelo mazale. Tako sem nadaljvala tudi jaz in moj Tibor nikoli ni imel vnete rite. Ampak res na debelo!!!




niki5 -> Praška pasta (17.12.2004 22:14:54)

Pri nas je pa ravno obratno, če na debelo namažem ima takoj rdečo ritko in ob strani pri nogicah. Jaz ko ga previjam ga vedno pustim za nekaj minut brez plenic in malo ''potelovadiva' in tako tudi luftava ritko. Razmišljam tudi, da bi bilo mogoče včasih dobro tudi hladilno kremo zamenjat, prizvajalca, če se mogoče koža ne navadi preveč na eno zadevo.. kaj pa vem..




Erika 1 -> Praška pasta (17.12.2004 22:23:34)

Splišni oz. Zara, ena MERCATOR ena lubje - naš Gregor ima po driski extra vneto rito in stegna. Osušim k brišem pa mažem z Bepantemom, ma ne pomaga.

Prosim za pomoč.




Anonimen -> Praška pasta (17.12.2004 22:29:52)

Praška pasta rula. Dobiš jo v lekarni.




Gina -> Praška pasta (17.12.2004 22:30:30)

Mi imamo isti problem kot Erika. Je rekla zdravnica, da če ima tako občutljivo kožo, naj mažem na debelo, da voda oz. blato ne prideta zraven. Jaz sem pa tako žalostna, ker je tako bogi že 2 dni. Upam da bo hitro minilo in da bo kaj pomagalo.:)




Erika 1 -> Praška pasta (17.12.2004 22:30:47)

In to je "po preizkušenem" ok?




Anonimen -> Praška pasta (17.12.2004 22:34:40)

Ja, ja, ja, ful O.K.




taes -> Praška pasta (17.12.2004 23:06:42)

A se umivate z oljem - tudi mandljevim iz lekarne? A naj dam na vato malo tega, pa jo obrišem? Za mazanje pogosto uporabljam kar ribje mazilo. Umivamo se pa skoz z vodo.




S78 -> Praška pasta (18.12.2004 7:44:55)

Ojla!
Tudi pri nas smo imeli isti problem, tako da smo morali do zdravnika dobili 3 različne kreme, se pocajtali za naprej pa mi je zdravnik rekel da naj jo raje mažem samo z mandeljevim oljem in naj kremice opustim ker se ritka potem preveč navadi na kremice oziroma se preveč razneži. No vglavnem od takrat naprej jo mažem samo z oljem in teh problemov:bravo::bravo: nimamo več.

pozdravček




Erika 1 -> Praška pasta (18.12.2004 12:17:43)

Ja mi smo Gregorčka včeraj 15 min namakali v kopeli s 3 žlicami olivnega olja in danes je bistveno manj rdeče. Danes pa grem še po to praško pasto.




Pikapolonica -> Praška pasta (18.12.2004 19:52:47)

Tudi mi smo predvčerajšnim fasali rdečo ritko, pa je praška pasta v kombinaciji s penaten kremo (zmešaš vsake malo v takšno zmes s kakšno palčko) zadevo rešila v dveh dneh. Danes imamo samo še majčken rdeč flekec, ki pa ga jutri več ne bo. Sem se tako odločila (hi,hi)!

LP, Pikapolonica :pika:





Seven* -> Praška pasta (18.12.2004 20:32:21)

Jaz bi se najprej vprasala zakaj sploh nastane vneta ritka. Poskusi zamenjati plenice! Katere sploh uporabljas? Sem 100%, da je problem v substanci, ki je v plenici... Poskusi kaksne Moltex plenice (muller), ki niso beljene..




Tejči -> Praška pasta (18.12.2004 20:43:34)

Zaj smo menjali plenice..smo prvo imeli pamperske, zaj pa mamo babylove-te se mi zdijo veliko bolj prijazne. Ko bomo te porabli, bom poskusila moltex..upam da so res krive plenice.




Annny -> Praška pasta (18.12.2004 22:50:25)

Tako kot je napisala Seven...mogoče so plenice tiste.

Rito res dobro posuši, preden jo zaviješ v pleničko..
Jaz občasno namažem samo z olivnim ali šentjanževim oljem...sicer pa kreme menjam ob vsakem previjanju: hladilno mazilo, včasih Buebchen, Bepanthen, praška pasta le, če se pojavijo pikice (si že opazila, da zelo suši kožo?).
Isti učinek kot praška ima v bistvu čaj iz hrastovega lubja- suši kožo...zelo priporočam!!
Upam, da se bo rita kmalu popravila:rozica:




Stran: [1]