koliko mleka+obroki (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


cvekarije -> koliko mleka+obroki (8.11.2007 13:58:50)

pozdravljene punce

mene pa zanima kako imajo  vaši 8oz. 9mesecniki razorejene obroke in koliko še mleka zraven popijejo (oz pojejo mlečnih izdelkov)

lep dan




blue sky -> RE: koliko mleka+obroki (8.11.2007 14:11:53)

Sem že v eni drugi debati o tem napisala tole (kar kopiram, ker se mi res ne da še enkrat pisat o tem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]):

Moj mišek bo čez nekaj dni dopolnil 9 mesecev in že od 8. meseca je samo gosto hrano. Zjutraj mu naredim kakšen mlečni riž, mlečni zdrob ali drugo mlečno kašico (čokolino, keksolino, rižolino), za malico kakšno sadje ali piškot, za kosilo zelenjavo, meso, testenine ipd., za popoldansko malico skuto s sadjem ali jogurt, včasih kruh s sirom, zvečer mlečni obrok (ponavadi kar čokolino).

Samega adaptiranega mleka ne mara že kar nekaj časa (razen v kašicah), dojiva se pa tudi ne več. orumu

Na forumu Uvajanje goste hrane imaš debate o prehranjevanju naših malčkov.




cvekarije -> RE: koliko mleka+obroki (8.11.2007 14:21:15)

blue sky..........torej pol kokr dobi mleka od kašic in jogurtov ter skutk
ostalo nič več?????




lysa -> RE: koliko mleka+obroki (8.11.2007 14:59:04)

Danes bila pri pediatrinji in vprašala. Dobiti morajo od 3/4 do 1/2 l mleka na dan ali sorazmerno temu drugih mlečnih izdelkov. Število obrokov je okoli 5.
P.S.: Ta količina mleka velja, da se ga ne doji več.




blue sky -> RE: koliko mleka+obroki (8.11.2007 16:04:19)

IZVIRNO SPOROČILO: cvekarije

blue sky..........torej pol kokr dobi mleka od kašic in jogurtov ter skutk
ostalo nič več?????


Ja, res je [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]. Flaše z mlekom niti videti ne more več.




tančica -> RE: koliko mleka+obroki (8.11.2007 16:18:17)

Midva jeva zjiutaj x-linote,potem kakšna skutka,jogurt,žemljica, potem imava za kosijo mesne-zelenjavne kašice, pop sadje in zvečer pred spanjem mleko - okoli 220ml. Tako da ga poje nekje pol litra na dan, če se šteje tisti čokolinoti ki se delajo z mlekom. Včasih mu še namest kakšnega obroka (ponavadi dop) dam mleko...




Stran: [1]