AD3 (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


janjja -> AD3 (17.12.2004 10:20:17)

Zanima me kdaj ste začele dajati kapljice. Moja jih je dobila pri enem mesecu, pa je po njih imela grozne krče, tako da je zdravnik rekel naj jih začnem dajati po 3 mesecih. zdaj je stara 4 pa še vedno neustavljivo joka ko ji dam te "preklemaneˇkapljice, tako da še kar čakamo.
Kakšne izkušnje imate s tem?:((:((




Maxica -> AD3 (17.12.2004 10:30:51)

Meni je pediatrinja rekla, naj jih začnem dajati z dopolnjenim sedmim tednom starosti. Ampak so Maxa tudi ful napenjale, zato sem jih za en čas prenehala dajati, ampak me je potem prestrašila, naj jih vendarle dajem, da ne bo rahitičen. Mi je pa svetovala, naj predpisano količino (7 kapljic) razdelim čez cel dan. Tako mu zjutraj na žličko kapnem 3 kapljice in pomešam z malo čajčka, nato pa še čez dan 2 krat po dve. Zaenkrat se mi zdi, da je situacija boljša. Probaj! Drugače pa komaj čakam sončka-naraven "proizvajalec" vitamina D!!!;)




zmaga -> AD3 (17.12.2004 10:32:42)

Ojla !
Mi smo jih začeli jemat pri 4 tednih in je bilo vse v redu. (hvalabogu ). Dajala sem jih vedno zjutraj, ko pa sem jih dala dvakrat popoldne je bilo malo krčev.Tako,da jih dajem zjutraj, če seveda ne pozabim. Se mi pa dostikrat zgodi, da pozabim nanje in se spomnem šele zvečer.Tisti dan jih pač ne dobi.
Se mi pa zdi, da obstajajo tudi druge kapljice (hrvaške ), a se ne spomnim dobro. Upam, da ti bo katera kaj napisala o tem.
Želim vama čim manj joka !!!!!!!!!!!!




janjja -> AD3 (17.12.2004 10:36:45)

JA saj me že kar malo skrbi kako bo s temi kapljicami.
Zdaj je res zadnji čas da jih začnem dajati in to bom tudi naredila, kaj bo pa bo, bomo pa začeli z kapljico na dan in počasi povečali dozo.:zmeden2:




Anonimen -> AD3 (17.12.2004 10:36:48)

Avstrijske kaplice Oleovit D3 po izkušnjah mamic (tudi mojih) pri otroku ne povzročajo krčev. Tako, da, mamici, čimprej v Avstrijo ponje. So pa čisto poceni.




BARBARA R. -> AD3 (17.12.2004 11:06:20)

Ne me kregati a jaz ji ne dajem.Dobile smo jih takoj ob rojstvu.Krčkov je bilo dovolj in še preveč tudi brez kapljic.Pri štirih mesecih sem zopet poskusila in je bil zopet jok.Tako,da ji sedaj dam samo občasno.

:muca:




Stran: [1]