vnete vratne gubice (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


prolet -> vnete vratne gubice (7.11.2007 15:45:09)

Prosim za kakšen nasvet. Lana ima konstantno vnete gubice na vratu. Oblačim jo minimalno, da mi ne bi zakuhala, probala sem mazati že z Bepantenom, Sudo cream, otroškim pudrom... mogoče je najprej za malenkost bolje, ni pa vidne izboljšave. prav tako ji jih umivam dvakrat na dan z vodo in fino osušim. Kakšen predlog?




kawasakica -> RE: vnete vratne gubice (7.11.2007 15:48:44)

žal ne, nama je Bepanthen pomagal




Bety100 -> RE: vnete vratne gubice (7.11.2007 15:53:09)

Morda so glivice, nam je Canasten zelo pomagal, izboljšanje je opazno že po enem dnevu uporabe...




prolet -> RE: vnete vratne gubice (7.11.2007 16:01:35)

Bom poskusila še s Canestenom. Hvala




2 Sraki -> RE: vnete vratne gubice (7.11.2007 19:04:45)

Izpiranje s kamilicami.




Naty 76 -> RE: vnete vratne gubice (7.11.2007 19:08:50)

Probaj s kremo Daktarin. Tudi za vneto ritko zelo pomaga.

Upam, da bo čim prej bolje.





Ronči -> RE: vnete vratne gubice (7.11.2007 19:36:57)

nam je pediatrinja predpisala Advantan




Anonimen -> RE: vnete vratne gubice (7.11.2007 21:13:22)

Jaz sem Mašo mazala s Riboderminom.Je pomagalo.Ampak cunjce so ble pa tko zaflekane,pa še dol ni šlo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]No pomagalo pa je.




lysa -> RE: vnete vratne gubice (7.11.2007 21:28:41)

Naš je zaradi debelušnosti tudi imel vnete vratne gube, ampak problema nismo odpravili, dokler ni toliko zrasel, da je koža lahko tam bolj dihala. Umivala sem ga enkrat dnevno (kot dojenčka 2x - zjutraj in zvečer), večkrat čez dan sem ga pa namazala z mazilom za ritko (Galenski laboratoriji) na bazi olivnega olja in pa včasih z Bepanthenom. Danes, ko je star 10 mesecev, ima včasih še vneto gubo zadaj na vratu - rahlo rdečino, medtem ko je spredaj ok. Mene so v pediatriji opozorili, da bo najverjetneje to vnetje imel vse dokler, ne bo imel toliko moči v glavici, da jo bo lahko sam držal. Drugače pa jaz osebno ne bi preveč pretiravala s kremami, ne da bi se prej posvetovala s pediatrom.




sandra85 -> RE: vnete vratne gubice (7.11.2007 22:02:59)

sem videla, da je že **** predlagala ribodermin! je res super!
moj mišek nima niti pikice na kožici-ta krema je res super!




prolet -> RE: vnete vratne gubice (7.11.2007 22:11:44)

sem videla, da je že **** predlagala ribodermin! je res super!
moj mišek nima niti pikice na kožici-ta krema je res super!

A to se dobi v lekarni?




Mesečnica -> RE: vnete vratne gubice (7.11.2007 22:34:12)

Naš [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] ima na srečo res super lepo in zdravo kožo, se pa včasih grdo popraska (nohi mu rastejo tako hitro, da bi jih lahko strigla skoraj vsak 2. dan [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] ), guba na vratu pa se mu vname le občasno, kadar se zelo slini in mu slina potem steče tudi po vratu. Jaz ga namažem kar z Aventovo Magic Cream, pa se mu vse praske in vnete gube zelo hitro zacelijo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] . Kupila sem jo pa v Pikapolonici.




Sisy -> RE: vnete vratne gubice (7.11.2007 22:49:45)

IZVIRNO SPOROČILO: prolet

sem videla, da je že **** predlagala ribodermin! je res super!
moj mišek nima niti pikice na kožici-ta krema je res super!

A to se dobi v lekarni?



ribodermin je super ampak ni mišljen za taka "hujša" vnetja kože....Po mojih izkušnjah Bepanthen bolj pomaga...preizkušeno-oboje.




Pobalami -> RE: vnete vratne gubice (8.11.2007 11:52:18)

IZVIRNO SPOROČILO: lysa

večkrat čez dan sem ga pa namazala z mazilom za ritko (Galenski laboratoriji) na bazi olivnega olja



Tudi jaz sem mazala z navadnim hladilnim mazilom, fajn na debelo. Zaščita je edino zelo mastna krema.

če so pa glivice pomaga pa samo krema proti glivicam.




neja24062007 -> RE: vnete vratne gubice (8.11.2007 14:11:34)

Ko je imela vneto vratno gubico sem pri vsakem previjanju, posušila in namazala z Bepanthenom.
Preventivno pa vsak večer po kopanju gubico posušim in preventivno namažem z Bepanthenom. Prav tako gubice pod pazduho in za kolenčki - te se ji najraje vnamejo.




mami_miki -> RE: vnete vratne gubice (8.11.2007 23:52:20)

ko jo umivaš, fajn vrat zbriši, da bo suh...jaz uporabljam Bebival-samo v lekarni se dobi...super krema...če ima kaj rdečo-bilokje, namažem , pa ni več...
jaz skoz to upoabljam...sploh ne bepantena...
je zlo gosta krema....ampak the best..




mami_miki -> RE: vnete vratne gubice (8.11.2007 23:52:57)

ta je tud za ritko...pa za vse




Stran: [1]