Očke (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


lol -> Očke (16.12.2004 20:17:50)

dans se je pri mojem pikecu pokazalo da ima vneto levo oko.Revež ma čist rdečga in gnojnega.Zato vas lepo prosim če mi svetujete kaj naj naredim?Ali so dobre kamilice za izpiranje?Filter ali cele?
HVALA

LP lol




**NiNa** -> Očke (16.12.2004 20:25:58)

Zivjo!
Uporabiš lahko mlačne kamelice, ni važno ali so filter ali cele ( moraš jih potem precediti). Drugače pa ti svetujem, da jutri rajši obiščeš zdravnika, da vama bo dal mazilo ali kapljice za očke. Paziti pa moraš, da očke še dodatno ne prehladita, zato se poskušajta izogibati prepihu in mrazu.
Upam, da sem ti kaj pomagala
pa pa Nina




Jančika_ -> Očke (16.12.2004 20:34:59)

Če dojiš, mu očko namaži s tvojim mlekom. Pomaga.




jon -> Očke (16.12.2004 20:55:09)

pravijo, da za očke niso vredu kamilice, ker se lahko pojavi kakšna alergija na cvetni prah.Meni je bilo rečeno, da so kamilice strup za oči.Ne vem, tako so meni rekli.
lp:rozica:




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (16.12.2004 21:06:57)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




citronka -> Očke (16.12.2004 21:08:12)

tudi jaz predlagam tvoje mleko!!
smo ze preizkusili in je delovalo!!!:bravo:




Anonimen -> Očke (16.12.2004 21:10:48)

Midva imava očke vnete že od rojstva. Probala sva vse, od kamilic (niso pomagale!) do fiziološke raztopine (ta je bila malo boljša). Najbolj je pomagalo, ko sem si izčrpala svoje mleko v skledico in mu z vatico umivala očke (tudi tiste gnojne izcedke). Bilo je tako hudo, da je pri treh mesecih dobil napotnico za izpihovanje solzevodov. Sama sreča, da me je patronažna sestra prepričala, naj še malo počakam. Zdaj je ena očka že čisto pozdravljena, druga pa še malo vneta. Pa tudi tukaj bo bolje.

Aja, še to. Dobili smo Tobrex kapljice - po njih se je za 14 dni stanje izboljšalo, potem pa spet vse po starem!




puri -> Očke (16.12.2004 21:31:50)

Tvoje mleko je dobro zdravilo,če seveda dojiš!
Pri nas je takoj pomagalo:bravo:

Kamilice pa niso dobre-to sem že velikokrat slišala:zmeden2:

lp




saba01 -> Očke (16.12.2004 22:08:43)

oj
Ker imamo sami te probleme že od rojstva ti odsvetujem kamilice.Očku mu čisti z svojim mlekom (če dojiš),drugače pa z IZOTONIČNO RAZTOPINO ,ki jo kupiš v lekarni.Dobro je pa tudi obiskati pediatra in ti predpiše ustrezno mazilo ali kapljice.

LP,Sabina:sloncek:




Stran: [1]