Posvetovalnica pri pol leta (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Anonimen -> Posvetovalnica pri pol leta (16.12.2004 12:54:26)

Da malce poročam. Včaraj sva imela s Filipom posvetovalnico...torej obisk pediatra:bravo:
Filip je star 6 mesecev in pol in ima že 9700g :zmeden:in 69cm . Sem vprašala pediatra, če se ji zdi predebel, pa je samo odkimala z glavo. Dojen otrok ni nikoli predebel, je rekla. Poleg tega je pa zlo gibčen in živahen. Ko bo začel hodit, bo ta špehec hitro zgubil.
No, dobil je tretjo pikico in tako kot pri prvih dveh čisto nič :((. Mene bolj pri srcu stisne, kot njega.

Je pa opravil vse naloge odlično. Segel je po ropotulji in si jo natančno ogledal ter začel udarjat z njo po mizi.
Rozino je takoj opazil in jo prijel z levico :zmeden: s palcem in kazalcem in skorajda pojedel. :ups:
Sledil je rdeči volni, ki jo je pediatrinja vrgla iz višine na tla.:bravo:
Obračal se je v smeri ropota in dokazal, da dobro sliši :bravo:
Ko ga je pediatrinja potiho poklicala za njegovim hrbtom po imenu, se je oziral...torej že ve, kako mu je ime :bravo:
Pokazal je, kako možato sedi in kako se prevali iz hrbta na trebuh. Obratno se mu ni dalo:zmeden:
Potem je pa izvajal še jogo za dojenčke in preštel vse prste na nogah, jih še malce poskusil...če so umiti :ups:
Še prej je seveda očaral vse po vrsti in se vsakemu posebej nasmihal - že ve, kako se prikupiti :zmeden2:

Skratka, mami je bla vesela nad pohvale pediatrinje.
In ponosna na svojega malega lumpija.

Me pa zanima, če podobne vaje pediatri delajo pri pol leta tudi drugod po Sloveniji?




jasna j. -> Posvetovalnica pri pol leta (16.12.2004 13:12:06)

Takrat, ko je Enej (12/1999) imel 6 mesecev, tega niso delali. Me je pa sestra pri 4-ih mesecih prosila, da ga pripeljem na testiranje. Povabljenih je bilo cel kup isto starih dojenčkov. Takrat je delal približno takšne vaje kot tvoj bebi.

Je pa zelo pohvalno, če tvoj pediater to počne pri vseh malčkih. Vidiš kaj vse tvoj otrok zna, kar mogoče še sploh nisi vedela in potem žariš od ponosa in veselja.




M&P -> Posvetovalnica pri pol leta (16.12.2004 13:13:13)

:bravo::bravo::bravo:Filip!:bravo::bravo::bravo:

Pri nas niti slučajno ne dela takih vaj.Ravno v torek smo imeli pregled(čez 5 dni bo stara 6 mesecev) in jo je samo malo pretipala.Dala ji je ropotuljico in opazovala kako jo bo prijela,posedela jo je.To je bilo pa tudi vse.:(
Lahko si vesela, da imaš tako fajn pediatrinjo.:sloncek:

lp, :rozica:




Anonimen -> Posvetovalnica pri pol leta (16.12.2004 13:22:37)

To gre za t.i. Denver test in je v Novem mestu že stalna praksa (kako leto) , pričeli so ga v Slovenj Gradcu, izvajali pa naj bi ga kao psihologi in ga naj bi izvajali na 3 mesece. Pri nas so ga naredili tudi včeraj pri 9. mesecih.... Naša :duda: sicer "razturala" dojenčka in flaško je dobila kar sestra v glavo...Pa smo se vsi :)-:)-:)-, vendar sem slišala že za primere, ko so na podlagi takšnega testa obsodili dojenčka, da se ne razvija dobro....Naša :duda: je imela recimo ravno včeraj svoj dan, in se ji je dalo vse, kar ji je rekla sestra (no, da naj ji vrže flaško in dojenčka v glavo - to ravno ne), sem pa prepričana, da bi bil lahko dan, ko se je ne bi dalo popolnoma nič...No recimo tudi včeraj, ko ji je kazala neko paličico je ni interesirala (želela preveriti človeku edini prijem), no in potem še med čvekom, ko je sestra izpolnjevala obrazec za ta test ji je mala izpulila svinčnik iz rok in to seveda z človeku edinim prijemom - pa smo se spet :)-:)-:)-.




Lenny -> Posvetovalnica pri pol leta (16.12.2004 13:27:05)

Bravo, mali Filip :bravo: :bravo: :bravo:
Tudi pri nas so v okviru posvetovalnice izvajali nekatere teste, tako v igri, obenem pa si je seveda zdravnik beležil rezultate. Hec je ravno v tem, da se malčkom včasih enostavno ne da. So pa naslednjič tisto, česar prejšnjič ni hotel narediti, preverili.
Pozdravček!




dory -> Posvetovalnica pri pol leta (16.12.2004 14:27:17)

:bravo: Filip :)...tudi pri nas izvajajo podobne teste...mali Maj pa ves navdusen uboga pediatrinjo in se ji nagajivo smejcka :)




BARBARA R. -> Posvetovalnica pri pol leta (16.12.2004 21:17:15)

:bravo: Filipu za razvoj!

Pri nas ni bilo nič takega.Samo standardno merjenje,tehtanje,cepljenje in to je to.

:muca:




Stran: [1]