pomoč prosim (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


sandra80 -> pomoč prosim (6.11.2007 0:00:59)

moj že skoraj star desetmesečnik kašlja ter ima zamašen nosek. ali katera ve kakšno zdravilo  proti kašlju ki ga lahko sama pripravim
lp
sandra




Anonimen -> RE: pomoč prosim (6.11.2007 0:02:17)

Za pripravo ne vem, lahko pa kupiš sirup iz smrekovih vršičkov ali pa kakšen Panatus in podobno, kar je brez recepta.




lelaval -> RE: pomoč prosim (6.11.2007 0:13:18)

Mojim najbolj pomaga siup iz smrekovih vršičkov - lahko ga delaš sama (za to si letos že prepozna), ali pa kupiš v lekarni. Za zamašen nosek pa uporabiš fiziološko raztopino - če pa želiš domačo lekarno, pa mu v nosek kani kapljico ali dve slane vode (ampak malo soli).




bobek05 -> RE: pomoč prosim (6.11.2007 10:02:41)

nam je pediatrinja odsvetovala Panatus, ker zavira izkašljevanje (čeprav pomirja kašelj)... baje je boljši slezov sirup

za zamašen nosek pa ni zdravila - čiščenje in še 1x čiščenje (pri nas najbolj pomaga Sterimar razpršilo, ampak ne vem če se ga sme uporabljati pred 1 letom - preveri!)




sandra80 -> RE: pomoč prosim (6.11.2007 11:28:40)

hvala vam za odgovore imam že slezov sirup ampak on tako kašlja da se davi od sile




Anonimen -> RE: pomoč prosim (6.11.2007 12:02:46)

Sem že nekje omenila,da že nekaj časa pediatri odsvetujejo dajanje,
sirupov,ki so kemično obdelani,torej ne naravni,pred 6 letom,trdijo,da škodujejo zdravju.Samo naravni sirupi.greš k zeliščarju in se z njim posvetuješ,kakšne trave in koreninice bi bile uspešno zdravilo za kašelj.




Stran: [1]