|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
5.11.2007 19:03:38   
rumenasoncnica
Rozmarinka, še eno vprašanjeuser posted image : ste mu dodatek dodajali po flaški ali kako drugače (žlička, kapalka,...)?

Hvala za pomočuser posted image

(odgovor članu rumenasoncnica)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
5.11.2007 19:30:08   
Žirafka
Imam eno vprašanje - tudi jest in moj sonček imava probleme z dodajanjem - no v bitvu jest. Sinko je danes napolnil dva meseca. Ima resnično močne krče in uglavnem ga crkljam kokr se da, saj je revež že dobil popkovno kilo. Prvi mesec nisva imela z dojenjem nobenega problema, na posvetovalnici pa je zdravnica zaradi premajhne pridobitve teže (600 namesto 700) predlagala dodatek - no začaran krog se je začel- zaradi premajhne razlike v teži se ne obremenjujem, ko pa sem sinčku ponudila po dojenju še flaško, pa jo je spraznu (60ml). Res imam mleka premalo - pijem ogromno,pri hrani se resnično pazim, počivati pa res nisem mogla, saj je bil mali uglavnem v naročju, Sedaj pa dojim (cca na 2 uri) potem pa še dodam -najprej 30, pa še 30,...Mali poje vse kar mu dam, potem pa še bruha - itak. Dojila bi rada, zatoga vsakič pristavim, vendar mi dojke prej ko v eni uri ne sprazne - normalno, da mu po eni uri spet paše jest-vendar je to začaran kroguser posted image Na vse gledam pozitivno, dojila pa ga bi rada čim dljeuser posted image Hvala za kakšen nasvetuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
5.11.2007 19:40:58   
Žirafka
Pozdravček - čestitam za uspehuser posted image . Meni ni jasno, kuko nej midva z mojim sinkom sprazniva dojke prej kot v eni uri user posted image Pol je pa itak spet lačenuser posted image

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
5.11.2007 19:49:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Žirafka

Imam eno vprašanje - tudi jest in moj sonček imava probleme z dodajanjem - no v bitvu jest. Sinko je danes napolnil dva meseca. Ima resnično močne krče in uglavnem ga crkljam kokr se da, saj je revež že dobil popkovno kilo. Prvi mesec nisva imela z dojenjem nobenega problema, na posvetovalnici pa je zdravnica zaradi premajhne pridobitve teže (600 namesto 700) predlagala dodatek - no začaran krog se je začel- zaradi premajhne razlike v teži se ne obremenjujem, ko pa sem sinčku ponudila po dojenju še flaško, pa jo je spraznu (60ml). Res imam mleka premalo - pijem ogromno,pri hrani se resnično pazim, počivati pa res nisem mogla, saj je bil mali uglavnem v naročju, Sedaj pa dojim (cca na 2 uri) potem pa še dodam -najprej 30, pa še 30,...Mali poje vse kar mu dam, potem pa še bruha - itak. Dojila bi rada, zatoga vsakič pristavim, vendar mi dojke prej ko v eni uri ne sprazne - normalno, da mu po eni uri spet paše jest-vendar je to začaran kroguser posted image Na vse gledam pozitivno, dojila pa ga bi rada čim dljeuser posted image Hvala za kakšen nasvetuser posted image


Ukini dodatek. Preprosto. Tudi moja user posted image  bi po dojenju še ziher spila vsaj 30. Problem je, da na dojkah nič ne piše koliko otrok poje. Zato pa moraš pogosteje dojit. NE GLEJ NA URO! Ni važno, če se dojita vsake tri ure ali eno uro ali pol ure. Kadar je mene kdo vprašal kolikokrat na dan user posted image  jé, mu nisem znala odgovorit, saj nisem nikdar gledala na uro ali štela obrokov. Pač, jedla je tolikokrat, kolikor je želela.
Pa še to, ko sva bile dva dni v bolnici, stara je bila 3 mesece, sem jo mogla pred in po vsakem obroku tehtat. Pa da ne boš mislila, vsakokrat je bila težja je za približno 40 g, včasih celo 30 ali kdaj samo 20, drugič pa spet 60. Torej se ni vedno full najedla in bi zagotovo pojedla še na flaški ene 30. Ampak je nikoli ni dobila, pač pa sem jo pogosteje dojila. Pa je vedno lepo napredovala na teži, resda ni bila bajsi, ampak je čisto normalna.
Upam da vama uspe, to pa vama bo le, če boš prenehala z dodatki in čim več pristavljala, saj se otrok včasih želi pri tebi le odžejati.
Srečno. user posted image

(odgovor članu Žirafka)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
5.11.2007 20:26:37   
pajac
ojoj...
no pa še naj jaz povem...
Peter bo jutri star 10 tednov in je dobival dodatek Aptamila že iz porodnišnice do polnih 6 tednov... Zaradi joka namreč in maratonskega dojenja, ki mu ni bilo konca. Ker se je po dodatku umiril in padel skup sem sklepala, da je bil lačen. Zato je sprva vsak dan zvečer dobil dodatek (no občasno tudi čez dan), vendar s časoma se mi je zdelo čudno, ker on je spil kolikor sem mu dala... Nikjer konca (pa ne glede na to, da mu je že pri uhah ven teklo in je polival kot nor)... Nato pa sem začela zavestno zmanjševati količino in mu dodajala samo zvečer in to le parkrat na teden (kakor se mi je zazdelo da je lačen). Šok je sledil na 1. posvetovalnici kjer je falot tehtal dobra 2 kg več kot ob odpustu iz prodnišnice. Pa sva rekla no potem pa ta lump tega ne rabi. In sem tudi tistih parkrat na teden dodatka opustila. Po 18 dneh mi hudič ni dal mira in zaradi izboljšanja samozavesti sem ga nesla v ZD na tehtanje = +500g. Kar je čisto zadosti!

Sprva je imel malo krize zvečer, ampak sem ga pristavila in je sesal. Je pa trajalo kak teden da je spet začel pravilno sesat (prej se mi ni zdelo da je kaj narobe, samo dejansko je na flaši drugače sesal). Pa še zdaj se mi mož smeji ko se sprašujem a je otrok lačen. Namreč v teh 2 mesecih on še nikoli ni "izpljunil" dojke!! Ko postane nemiren in se začne afnat, probam podreti kupček, če pa ne gre ga dam stran. Zadnjih 10 do 14 dni pa se je tudi začel vzpostavljati ritem (mogoče, ker več okoli hodiva in ga ne pristavim vsakič, ko odpre usta user posted image ) na 2,5-3 ure. ponoči pa spi od 20. do 01. nato pa okoli 4. - 5. prične rogovilit (malo lakota, malo prebava...)

Kar vztrajaj in čim manj dodatka, ker so lumpi še prebrihtni in vedo da se na flaši ni treba matrat...




_____________________________

Moja škratka:
Peter 28.08.2007
Ana 26.11.2010

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
5.11.2007 21:25:16   
Rozmarinka
rumenasoncnica, v bistvu sem jaz zacela zmanjsevati dodatek, ko sem videla, da mi po dojenju v flaskici ostane pripravljeno adaptirano mleko (user posted image  je kar sam nehal piti). Znamenje da ne rabi toliko adaptiranega mleka pa je bilo tudi bruhanje, ki ga prej nikoli ni bilo.Sprva sem mu namrec kar dosti dodajala, sedaj pa je precej odvisno od dneva, ampak naceloma moj soncek potrebuje vec dodatka zvecer. Midva sva ga redno zbujala na 3 ure le preko dneva (zadnje dojenje okoli 23h, 24h) ponoci pa ga nisva ! Se je pa sam zbudil za naslednji obrok okoli 4h, 5h zjutraj in nato ob 8h. Pri zaspanckih si sploh ne predstavljam 12 podojev na dan, saj se se za tistih 7-8 precej namatras. Dodajala pa sem mu kar preko flaske.Moje mnenje je, da se cimmanj obremenjuj s tem koliko dodati. Ko dodatka ne bo vec toliko potreboval, bos takoj videla, tako da takrat zacni zmanjsevati kolicino, scasoma pa ukinjaj dodatek ob dolocenih obrokih.Z tedni bo tvoj zaspancek pridobil na moci, se naucil bolje sesati in tako se bosta uskladila tudi ponudba in povprasevanje. Bodi potrpezljiva, daj cas user posted image in sebi !

Cuma, oprosti ker smo nekako zasli, ampak cilj je isti. Drzim pesti, da bo cimvec misij uspesnih user posted image

(odgovor članu pajac)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
6.11.2007 9:45:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Rozmarinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
6.11.2007 11:55:09   
rumenasoncnica
ROzmarinka in ostale,
hvala za nasvete. Zaenkrat dodajamo in čakamo na tehtanje konec tega tedna. Vsekakor pa bomo vztrajali z dojenjem in upam, da nam morda uspe dodajenje ukiniti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
6.11.2007 14:51:46   
cuma
Pozdravljene punce!

Jaz sem prav vesela, če se še kdo pridruži debati, ker verjamem, da je vsem lažje, če se vsaj malo pogovorimo o svojih težavah z nekom, ki je v podobni situaciji.
Jaz še vedno čakam naval mleka .... user posted image  ...  pa ga zaenkrat ni... user posted image . Tinkaro pristavljam itak ob vsakem znaku lakote, ko je kaj sitkana, ko ne mor spati, ko jo matra prebava .... skratka: čim večkrat, na tri ure pa dobi še dodatek. Včasih ga spije 100ml, včasih pa samo 30ml. En nočni obrok se samo dojiva in kmalu bom ukinila še jutranji dodatek.

Res neverjetno pa je, kako ta moj otrok lepo sesa dojko ponoči, ko napol spi. Zato sem tudi odločena črtati najprej nočne dodatke. Podnevi pa je včasih pravo mučenje... skozi se priklaplja in odklaplja, vmes pa brca in joka in motovili z rokicami user posted image , spije pa toliko, da meni po podoju ob pritisku na dojko špricne curek na pol metra user posted image .

Lep dan vsem!

Aja, sezamov napitek je meni neprimerno boljši, če je kuhan na mleku user posted image user posted image user posted image !

(odgovor članu rumenasoncnica)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
6.11.2007 19:02:35   
sonjaka
Živjo!
Sama sicer z dojenjem nimam (in nisem imela) težav, ampak ko sem brala tvoj zadnji post, da se mala odklaplja, brca... je mogoče vzrok tudi v povišanem mišičnem tonusu. Otrok je namreč težko v takem položaju, ker ga zateguje nazaj in postane ves nemiren, jesti ne more...Ponoči je pa verjetno sproščena, umirjena. Ne vem no. Moja hčerka je imala malo povišan tonus (niti ne za kakšno razvojno), ampak je ob kakšnih "hudih" dnevih bila prav taka na dojki. Včasih sem jo morala najprej prav malo zmasirati, umiriti, potem je pa lahko jedla.
Srečno.

(odgovor članu cuma)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
7.11.2007 7:14:23   
pajac
Hmmm Cuma, mogoče pa je res kaj na tem kaj pravi sonjaka. Pa  mogoče ni nič posebnega, ker se je moj mali tudi ponoči dojil kot angelček, čez dan pa kot ščuka na trnku. Pa ga je minilo...

Zdaj pa naj te vprašam: a dodatek dodajaš, ker se ti zdi da premalo poje ali je kak drug razlog. Sem šla tvoj post še enkrat brat pa nisem zasledila drugega vzroka???

Jaz sem očitno dodajala samo iz tega razloga. Bila sem prepričana, da dobi premalo ker se je drl in ga je flaša ponavadi "zadela" in je po njej zmeraj zaspal. Samo ko sem ukinila dodatek (je bil res že krepko starejši) je bil enako lepo polulan in pokakan, buden, živahen (to sem se vedno spraševala, če šteje jokavostuser posted image user posted image user posted image , ker je res veliko jokal), pač vse kar mora imeti.. Pa me kljub temu črv grize še zdaj, zato ga vsake toliko nesem v ZD na tehtanje


_____________________________

Moja škratka:
Peter 28.08.2007
Ana 26.11.2010

(odgovor članu sonjaka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
7.11.2007 7:43:16   
cuma
pajac: v bistvu sem teden po prihodu iz porodnišnice začela dvomiti v svojo proizvodnjo, ker je Tinkara, tako kot praviš ti, jokala in ni zaspala po dojenju, iskala je "še", jaz pa nisem imela več mleka. Dojili sva se po eno uro in potem čez eno uro spet, včasih prej ... pravzaprav je bil ta otrok skozi na "ziza-infuziji" Meni so se ponovno vnele bradavice in sem si občasno obrok izčrpala ter ji ga dala po flaški, da bi se mi bradavice malo zacelile ... potem pa šok, ko sem zvečer izčrpala samo 20ml iz obeh dojk user posted image . Glede na to, da je prva hči skoraj shirala, ker nisem opazila, da nimam mleka .... (pri treh tednih je imela porodno težo user posted image ) in potem dobila po predpisu P dodatek obvsakem obroku... nisem mogla dovoliti, da bo pa zdej še Tinkara lačna zaradi mojih mlekarn.
Sicer pa je do trenutka, kosva začeli dodajati pridobivala normalno na teži ... ja. Ni pa bila nikoli zadeta od joške tako, kot če se je najedla na flaški.

Glede mišičnega tonusa pa res ne vem. Moram malo prebrat kaj o tem, da bom videla,če ima še kak znak oz. bom vprašala P ob naslednjem pregledu.


(odgovor članu pajac)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
7.11.2007 10:55:45   
pajac
Drži se!!! Ojoj tisto s hiranjem je pa hudouser posted image user posted image user posted image
Ne ne... ti kar po malem dodajaj, občasno stehtaj, pa velik ji teži z joško...... user posted image user posted image user posted image user posted image
Kar se tiče dojenja sva midva tudi bila on line skoraj ves dan... sem bila že čisto fuč od dojenja...Pa še zdaj ga kak dan biksa...
Kar se pa tiče "zadetosti" sem se zmeraj nasmejala, ker  je res tako : na joški slow food varianta- počasi pa lepo sit, flaša pa McDonalds varianta, ko po njem lahko greš samo še spat user posted image user posted image user posted image
Črpanje je za mene grozljivka, ker si načrpam le 50 ml in mi zbija samozavest...

Peter se tudi ful nazaj steguje in zaradi tega (najverjetneje) zvija ko je, samo pediater je rekel da je to še v mejah normale in da malo pazim, da mu glavico podpiram...

Pogumno in poročaj kako ti bo šlo!!!!


_____________________________

Moja škratka:
Peter 28.08.2007
Ana 26.11.2010

(odgovor članu cuma)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
7.11.2007 14:31:42   
Žirafka
Hahahaha, pa smo na istemuser posted image . Meni zelo zelo malo spi, ampak revež zaradi krčev ne more (čeprav imam dostikrat pomisleke, da je lačen - ko mu dam jesti, pa bruhca,haha in mi je jasno, da so spet krči).
Včeraj mu nisem dala nič dodatka, dojila sva se kolikokrat je hotel - po nasvetu s foruma (hvala Hothien), na uro nisem gledala - vseeno pa me je zanimalo koliko časa potrebujeva za dojenje - 1ura do 1.5 ureuser posted image .Zanašam se, da se bomo krčev znebili čez en mesec in da bo user posted image  sam vzpostavil svoj ritem. Je pa hecno, ker tudi naš user posted image  srka mleko zeloooooo nežno in enakomerno - na začetku sem imela občutek, da nč vn ne potegne. V 2-eh mesecih sem samo ene trikrat občutila, da je močno povlekel - drugače pa nežno in na easyuser posted image . Očitno se mu nikamor ne mudi.
Kar pa se tiče navala mleka - tudi jest ga vztrajno čakam - piti sem začela tudi po 5 do 6 l dnevnouser posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
7.11.2007 23:46:43   
ALJA75
Cuma tudi jaz sem na istem. Po vsakem dojenju dodajam Novalac. Dodajati sem začela ker je zgubljala na teži.
6 tednov je stara moja dojenčica. Tako zelo rada bi jo samo dojila, a mi ne uspeva. Ko jo dojim iz ene dojke mi iz druge mleko kar curlja, a dojke so na otip mlahave in prazne. Ko jih stisnem šprica v curku kot pišeš ti, a žal ne dolgo.

Daj mi povej kako se skuha ta sezamov napitek, da ne iščem po forumu.

Držim ti pesti, da ti uspe, pa tudi sama se bom trudila in trudila....

(odgovor članu Žirafka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
8.11.2007 8:58:11   
cuma
Ojla! Dobro jutro!user posted image

Moja morala je sicer malo na psu .... kljub vsem ukrepom sem zjutraj izčrpala komaj 70ml iz obeh dojk .... user posted image  ... ampak se ne dam.

Sezamov napitek: v 2dcl vode kuhaš dve žlički sezamovih semen 20 min, popiješ vodico in poješ semena. Priporočljivo je zadevo piti tri skodelice na dan .... po treh dneh naj bi prišel naval.
Jaz sem si naredila tudi na mleku in mi je bistvno boljšega okusa user posted image .

Srečno tudi tebi in seveda vsem ostalim!

Cuma


(odgovor članu ALJA75)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
9.11.2007 9:58:59   
Žirafka
Dons mineva tretji dan, odkar sem nehala "gledati na uro" koliko časa se dojiva,haha. Samo prejšnji dan sem dodala Aptamil zvečer za spanje (90) - samo ta dodatek je bil potreben v treh dneh (no prej sem vsak dan dodajala bistveno več). Spijem okoli 6l dnevno - samo vode in čaja. Vmes pa pade še kšn kompot al pa juhca. Dojiva se pa včasih 30 min, včasih pa dve uri - glede na močne krče sm se nehala sekirat, da se dojiva toliko časa - efekt je namreč, da potem zaspančka, al pa bi se jokal tiste 2 uri - količina mleka pa se mi je res povečala - dejstvo pa je tudi, da sem razčistila zadeve v glavi  - user posted image  pustim, da diktira tempo. Rezultat pa je,da mi je začel več spati, proizvodnja mleka pa je zaenkrat za oceno 5 (nimam ravno XXL zize, so bolj male, ampak za našga fanta pomoje čist dost).Bom sporočila čez kak teden kakšen bo rezultat - se ne upam še ravno veselit, da namo zajadrali spet v začarani kroguser posted image Hahaha, važn, da smo tko vztrajne pa trmasteuser posted image Držim pesti za vse ns, katere še čakamo naval mlekauser posted image

(odgovor članu ALJA75)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
9.11.2007 11:10:34   
MiRaNi
Naj se vam še jaz pridružim na tej temi.

Tudi jaz dodajam in to pri vsakem obroku. Mala je pri cca 2-mesecih po vsakem dojenju začela jokati in po tem sem sklepala, da je še lačna. Prvega dodatka je spila 70 ml - skoraj me je kap. Začela sem dodajati samo zvečer ampak po kakšnih 2 tednih so se ti dodatki pomnožili -> danes dodam pri vsakem obroku. Nekatere bodo rekle da je to zaradi flaške, da se je nanjo navadila. Vendar sem takoj pri prvem dodatku začela še s pumpanjem, da bi s tem povečala proizvodnjo ampak ni pomagalo. Da o napitkih, čajih, itd., ne govorim. Malo prej sem končala s pumpanjem in iz obeh z muko in dooolgim pumpanjem izčrpala 70 ml. Aja, pa da ne pozabim, da sem danes spraznila 4. škatlico Tametila.

Na teži nisve zgubljale, ker sem začela dodajati preden sve imele prvo posvetovalnico. Takrat sva bile ravno na meji zadovoljivega - z dodajanjem.

Danes mi je žal, da nisem še malo vztrajala!


(odgovor članu Žirafka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
9.11.2007 11:22:15   
rumenasoncnica
Pri nas je pa sedaj stanje tako: včeraj je patronažna malčka (danes star 3 tedne) tehtala in od prejšnjega petka (6 dni) je pridobil 400g. Svetovala nam je postopno ukinjanje dodatka - njen nasvet je bil, da naj mu ga dajemo samo čez noč, da se bo naspat. Nasprotno pa je pediater predlagal, naj mu ga dajemo čez dan, ponoči pa dojimo.

No, včeraj smo poskusili oboje, pa se je meni zdel pravi fijasko. Ko mu čez dan po obroku nisem dala dodatka, sva se v kakih treh urah dojila 5 ali 6x, ampak vsakič po nekaj minut. Potem je zaspal, ko sem ga dala spat v košaro, pa strašen jok. Ponoči podobno - ko mu po dojenju nisem dala dodatka, je čez eno uro že jokal. Poleg tega občasno opažam znake lakote (daje prste v usta in sesa vse, kar je pri roki) tudi že po 2 urah po dojenju in dodatku.
Kak nasvet??

Žirafka, praviš, da tvoj user posted image  zadnje dni več spi. Kako ti je to uspelo? Tudi ponoči?

(odgovor članu MiRaNi)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
9.11.2007 12:10:40   
pajac
IZVIRNO SPOROČILO: rumenasoncnica

Pri nas je pa sedaj stanje tako: včeraj je patronažna malčka (danes star 3 tedne) tehtala in od prejšnjega petka (6 dni) je pridobil 400g. Svetovala nam je postopno ukinjanje dodatka - njen nasvet je bil, da naj mu ga dajemo samo čez noč, da se bo naspat. Nasprotno pa je pediater predlagal, naj mu ga dajemo čez dan, ponoči pa dojimo.

No, včeraj smo poskusili oboje, pa se je meni zdel pravi fijasko. Ko mu čez dan po obroku nisem dala dodatka, sva se v kakih treh urah dojila 5 ali 6x, ampak vsakič po nekaj minut. Potem je zaspal, ko sem ga dala spat v košaro, pa strašen jok. Ponoči podobno - ko mu po dojenju nisem dala dodatka, je čez eno uro že jokal. Poleg tega občasno opažam znake lakote (daje prste v usta in sesa vse, kar je pri roki) tudi že po 2 urah po dojenju in dodatku.
Kak nasvet??

Žirafka, praviš, da tvoj user posted image  zadnje dni več spi. Kako ti je to uspelo? Tudi ponoči?


Potem je Peter nenehno lačen!!!! Roki tišči v usta tudi ko se doji user posted image user posted image user posted image (ravno zdaj sem mu dala rokavičke gor pa niso več tako njami user posted image user posted image user posted image )
Pa fijasko je verjetno tudi bil... pa vrjetno ne zaradi tega ker bi user posted image bil lačen ampak, ker je že vajen flaške in na hiter napolnjenega želodčka.. Ti mu kar počasi zmanjšuj dodatek in bo. Res je pa da bo treba nekaj dni pa potrpeti...
Če pa hočeš preverit kako se obnaša user posted image , če mu vzameš nekaj česar je vajen in mu je všeč, mu daj za kak dan po kapljico vetrovnih kapljic na dudo, nato pa po parih dneh začni z dudo brez kapljic - Petru je brez kapljic dvignila želodec in razvil se je strašen krik.. No zdaj pa spet ima rad dudo, tudi brez sladkorja user posted image ...


_____________________________

Moja škratka:
Peter 28.08.2007
Ana 26.11.2010

(odgovor članu rumenasoncnica)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
9.11.2007 13:46:23   
cuma
Pozdravljene!

žirafka: user posted image user posted image user posted image  bravo mami! Sem vesela za vas in naj vam od zdaj naprej laufa 100/h!user posted image

rumenasončnica: jaz sem tudi eno noč poskusila brez dodajanja in sva bili posledično priklopljeni na 1h. Po 4ih dojenjih pa je bila že tako lačna, da se sploh več ni hotela normalno dojiti .... je samo mahala z vsemi štirimi in jokala user posted image  ... tako da bomo bolj postopno pri nas. Moj namen je bil najprej povečati količino mojega mleka, a samo s povečanjem tekočin, zvarki in hrano ter "počitkom" ne gre. Očitno morajo res bit "sesane" non stop, da poštekajo, da bo treba produkcijo povečati. Jaz pa se trenutno ne morem lotiti tega projekta, ker bi se moji 2letni hčeri najbrž zmešalo zraven. Bom počakala še en teden, potem pa bomo vsi 4je doma in bom lahko v miru dojila 24/24 če bo treba user posted image . Do takrat pa držim pesti za vas ... da vam uspe!!!!

Lep vikend!

Cuma

(odgovor članu pajac)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
9.11.2007 16:59:30   
Žirafka
Naš fant več spi - to pomeni, da mi spi ponoči največ 3-4 ure skupaj (od 00.00 do 4.00, pol pa še ene 2 uri, pa dojenje, pa še 2 uri. Potem pa še popoldne dvakrat po ene 2 ccauser posted image .To je pri ns že ful uspeh.Glavni problem pri ns so KRČI - prve 14 dni je bilo SUUUUPER - vse sm obvladala, pol pa začaran krog. Ko se je najedu je zaradi krčev bruhal, pa so ga matral krči med uspavanjem (zaspala nisva), pa sem ga okol prenašala, pa ni bilo počitka, ne dovol pijače (je treba skoz na WC letat), pa očitno ni blo dost mleka, ali pač....Od tuki naprej je bla pa res štala - po moje sm mu tist mlek tišala revežu tut takrat, ko je bil sit in zaspan....Jokal pa kričal je pa tut skoz - rajtam da nm pomaga čas (Zadnje 14 dni se krči umirjajo in tut zato lahko dl časa spi). Res sm pa čist ukinla dodatek in samo pijem, pijem, pijem....Tko da proizvodnja steče - čaka pa naju še kr dolga pot, saj se mora user posted image  spet navadt ornk vlečt iz ziz, zize pa tut morjo ugotovit kok mleka more bit. Kar pa se tiče tiščanja rok v usta - pri ns je ISTO - pa še nisem ugotovila razlogauser posted image Dons sm mu zato spet zizo ponudla, pa je vleku, pa polival sprot-lačen vem, da ni bil. To je tut meni uganka...

(odgovor članu rumenasoncnica)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
10.11.2007 23:35:48   
cuma
Ojla!

Kako ste? Kako vam gre? Naša punca se je danes cel dan lepo dojila(brez telovadbe user posted image   in joka) in popila potem samo 30 - 60ml dodatka ... očitno ga že kar sama zmanjšuje user posted image . Jaz pa pravzaprav veliko manj razmišljam o vsem skupaj ... in očitno tudi to dobro deluje na moje mlekarne user posted image .  

Zdaj pa šibam spat!

Lahko noč user posted image

Cuma

(odgovor članu Žirafka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
11.11.2007 10:51:48   
rumenasoncnica
Zdravo,

da sesanje prstkov in rokic kaže lakoto, so mi povedale sestre v porodnišnici in patronažna, podobno sem prebrala tudi na forumu Dojenje na MON-u.

Pri nas smo bolj tako. Po petkovem tehtanju se trudim zmanjšati dodatek, pa najbolj ne gre. Mogoče sem se zadeve narobe lotila....v petek popoldan sem brez dodatka poskusila pri treh dojenjih, pa je še kar šlo. Ponoči je dobil dodatek, včeraj pa potem cel dan nič. Do poznega popoldneva je še šlo, potem pa seje začel strašen jok in dojenje na 15 ali 20 minut, vedno po kakih 10 minut, pa mir, potem pa spet jok.....Kar me je bolj zaskrbelo je to, da od včeraj zjutraj pa do danes zjutraj (danes ponoči je spet dobil dodatek) ni nič kakal, le lulal.

Kako ve določate količino dodatka? Mi zanekrat dajemo le 30 ml, to spije vse. Ko smo poskusili z več, je spil kakih 40 ml, ampak obvezno potem vsaj malo bruhal.

Malo sem prebirala tudi forum Dojenje na MON-u - a kateri, ki dodaja, uspe dojiti po 12x na dan, kot tam svetujejo?? 

(odgovor članu cuma)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Ukiniti dodatek - misija nemogoče?
25.11.2007 7:24:02   
cuma
Ojla pupe!

Kako vam gre? Pri nas smo na -2 dodatka in sicer ponoči in zjutraj ga ne rabi. user posted image  Zdaj pa bomo videli, če nama bo uspelo še kakega ukinit ... samo da ne bo že polnoletna do takrat user posted image  ...

rumenasončnica? pajac? žirafka? ostale? kako pa gre pri vas?

user posted image a vas vaši tudi včasih prav boleče stiskajo (grizejo) med dojenjem?

En lep pozdravček!

Cuma

(odgovor članu rumenasoncnica)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?