Izcedek pri dojenčici (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


JASNA D -> Izcedek pri dojenčici (8.12.2004 11:13:49)

Saj vem, da se sliši noro, ampak sem včeraj in danes opazila rjavkast "izcedek", ko sem ta mali piško čistila. Ker niti včeraj niti danes ni bila pokakana, ni mogoče, da bi to bilo od kakca, ki je zlezel v piško, sicer pa je kakec itak rumenkaste barve. Ali je katera opazila kaj bodobnega in kaj bi to lahko bilo? Pupa je stara 2 meseca, prej tega ni bilo. (Razen prve par dni, ko je bil rožnate barve, ta vem, da je od maminih hormonov in da je normalen.) Sama sem pomislila, da bi to bilo lahko mogoče povezano z mojo M, ki me je že zopet presenetila tako hitro po porodu:hudicek::hudicek::(, kljub temu, da je pupa polno dojena.

Hvala za pomoč in LP!

Jasna




Seven* -> Izcedek pri dojenčici (8.12.2004 11:36:48)

Jaz sem ze slisala o tem. Menda pa ni nevarno. To je kot nekaksna menstruacija.. Vprasaj pediatra za mnenje.




tina.nika -> Izcedek pri dojenčici (8.12.2004 11:52:04)

Tudi jaz sem za to že slišala, žal pa s tem nimam izkušenj. Pokliči pediatra in ga vprašaj.
lp, Tina:sloncek:




tjaga -> Izcedek pri dojenčici (8.12.2004 11:53:53)

Meni so v porodnišnici rekli, da bo do tega prišlo, in da je to zaradi hormonov. Menda pravijo temu izcedku kar "prva menstruacija". Vseeno pa predlagam, da pokličeš pediatra.

Tjaga
:kuza::kuza::kuza:




JASNA D -> Izcedek pri dojenčici (8.12.2004 12:14:39)

Ja, potem je pa revica mala z mamico solidarna, ki te dneve preklinja to prekleto M. Ker imam očitno višek hormonov, jih z veseljem odstopim. Kar se pa ta male tiče bom pa na pediatrijo poklicala. Saj sem tudi jaz slišala za to prvo M, ampak sem mislila, da je to tisto takoj po rojstvu.... Ma vsak dan kaj novega zveš, še posebej, če si na RR:)-:bravo:

Jasna




Blanka77 -> Izcedek pri dojenčici (8.12.2004 20:28:28)

To jue sigurno menstruacija. Menda ni to nič narobe. Zgodilo se je pri moji sestrični. Trajalo je nekaj dni in minilo.




india -> Izcedek pri dojenčici (9.12.2004 11:51:25)

jasna ne se bat, to je to,kar so ti moje predhodnice rekel in ni nič hudega.Če želiš jo lahko s kamilčkami umivaš, bo imela boljši občutek, vendar je ne smeš drugače,kot samo površinsko umivat!
to sem doživela dvakrat in obakrat sem s kamilicami umivala in normalno negovala dalje!
LP, Miška




Renny -> Izcedek pri dojenčici (9.12.2004 16:03:09)

Živjo!
Prepisano iz knjige - Otrok od rojstva do šole, avtorica: PENELOPE LEACH

Krvavitev iz nožnice. Pri deklicah v prvem tednu življenja neredko opazimo krvavitev iz nožnice. To pa zato, ker pride v otrokov organizem tik pred rojstvom materin hormon estrogen.

Lep dan!:)




JASNA D -> Izcedek pri dojenčici (9.12.2004 19:35:19)

Ja, saj o tem sem tudi jaz brala v knjigi, ampak moja pupa je stara 2 meseca!!! Sicer pa je že mimo, vsaj danes nisem nič več opazila.

Hvala vsem!




Stran: [1]