Prehitro pridobivanje teže? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Tinca7 -> Prehitro pridobivanje teže? (7.12.2004 16:22:56)

Hojla!
Ali je možno, da dojenček prehitro pridobiva težo? Moja princesa se je rodila z 3660, včeraj pa je pri 24 dneh tehtala 4600:zmeden:. Meni se zdi to hudo hitro, saj naj bi se redili po 200g na teden. Ona to dobi v 3 dneh:ups:. Naj povem, da je polno dojena. Vem, da se dojeni otroci "ne morejo" preveč rediti, ampak moja mala je že pravi buhtelček:)-.
Drugače se počutiva zelo vredu in da se pohvalim, že dva dni spiva tudi podevi:angel:9nebesa (upam, da se ne hvalim prehtro).

Lp, Tina & Lara:sloncek:





Gina -> Prehitro pridobivanje teže? (7.12.2004 16:32:40)

Kje pa! Minimalno se mora zredit 600g v enem mesecu, vecina se okoli kile ali se malo vec, kaksni se tudi kilo in pol. Puncica se je rodila velika, normalno da veliko poje. Bravo:bravo:




Seven* -> Prehitro pridobivanje teže? (7.12.2004 16:59:21)

Jakob se je v prvem mesecu zredil 1300g. :) Polno dojen otrok ne more biti predebel. To ti bo vsak pameten pediater potrdil. Bravo joskice, bravo mamica! :bravo:




lol -> Prehitro pridobivanje teže? (7.12.2004 17:45:06)

Mi smo imeli pri 28 dneh 4930g.Porodna teža je bila 3660,kot pri tebi.




Pupica -> Prehitro pridobivanje teže? (7.12.2004 17:51:24)

tudi mi smo se redili po 1,5 kg na mesec. dojen :duda: naj ne bi bil predebel.
:bravo:za obe:bravo::rozica:




CUKRČEK -> Prehitro pridobivanje teže? (7.12.2004 18:06:32)

Ojla,
moja bejba se je tudi ( po zacetnih problemih, ko se je premalo redila, ker je bila prevec
lena in je vseskozi samo spala) v sestih tednih zredila vec kot za 2 kg :bravo: . Jo dojim in mi pediater nikoli ni rekel cesarkoli cez njeno tezo.

Sedaj je stara 5 mesecev in ima ze celih 9 kg ( pa se mi sploh ne zdi prevec okrogla). Ce je lacna,ji bom pac dala jesti neglede na tezo.

lp





puri -> Prehitro pridobivanje teže? (7.12.2004 18:08:43)

Pri nas sta tudi oba v enem mesecu pridobila kilogram in pol!
Bila sta polno dojena!

Ne skrbi,to je čisto normalno:)!
LP




Anonimen -> Prehitro pridobivanje teže? (7.12.2004 18:56:51)

Ne bo držalo. Tudi dojeni otroci so lahko predebeli, poznam ene par takih, ki so kljub zgolj dojenju kot buhteljni. In ni res, da se ta teža porazgubi, ko enkrat shodijo. Še vedno so debeli oz. elegantno polnjeni.

Če je pediater zadovoljen s tvojim otrokom, potem je vse O.K.




Gina -> Prehitro pridobivanje teže? (7.12.2004 21:22:01)

Eh, daj no, al bina. Dojen otrok ne more biti predebel. Moji so se vsi trije prvi mesec zredili kilo in pol, vsi trije so imeli skoraj iste kile pri isti visini prvo leto. Ko otrok zacne jesti samo gosto hrano rata pa tako, da je en otrok izbircen in mu hrana nic ne pomeni (je zelo suh), drugemu je pa vse super dobro in z veseljem je (pa pac ni ultra suh, mogoce bi ti rekla buhtelj ali elegantno polnjen). Sem pa jaz cisto proti omejevanju hrane - ljudje so postali obsedeni od videza - tu ne gre za zdravje. LP:)




urška76 -> Prehitro pridobivanje teže? (7.12.2004 21:32:05)

:bravo: Gina :bravo:
Se strinjam s tabo. Naš mali je tud en majhen buhteljček, pa se čisto nič ne sekiram. Sem se na začetku, ko nama dojenje ni steklo in je bil presuh (kljub temu, da mi pediatrinja ni težila).
Zdej jemo že tud gosto hrano in se še kar naprej redimo, sam če bo kolikor toliko po meni in mojem, potem se ni za bat. Sem bla jest tud buhtelj kot :duda: v šoli so me pa z Kostotom zmerjal :)-:)-:)-
LP, pa pridno jejte




Blanka77 -> Prehitro pridobivanje teže? (7.12.2004 21:41:12)

Mene pa tud zanima, zakaj dojen otrok ne more biti predebel? Se strinjam s tabo al bina. Jaz tud poznam enga, ki je star toliko kot moja žal nedojena punčka pa ima pri šestih mesecih dva kilograma več kot moja. Na posvetovalnici ob treh mesecih in pol je imela moja pnčka 6650 g, pa so mi rekli, da ma že kar šreveč, poba pa je imel čez sedem kilogramov. Tole zagovarjanje, da dojeni otroci ne morejo biti predebeli, je verjetno fora pediatrov, ker je dojenje tako dobro za otroka, da bi se ja na vsak način dojili. Strinjam se, da je dojenje najboljše za otroka. Ampak celo pediatrinja, h kateri hodijo s tem fantkom, je rekla, da jim ne sme reči, da je predebe, ker ga doji. Tale izjava mi je vse povedala. Pa ne mi zamerit.




Seven* -> Prehitro pridobivanje teže? (8.12.2004 8:49:07)

Ce mene vprasate je to zato, ker pri adaptiranem mleku nikoli ne vemo kdaj je sestava in kaloricna vrednost prevelika. Kravje mleko je namrec dosti bolj kaloricno. Na izgled oz. po tezi mogoce dojen otrok izgleda ful debelo, ampak vprasanje pa kaksen bi bil ce bi bil hranjen z adaptiranim.

Mislim, da gre bolj za vprasanje pazljivosti pri hranjenju z adaptiranim, kot pa karkoli drugega. Sestava materinega mleka je namrec prirejena otroku samemu in je od matere do matere razlicna. Adaptirano mleko je pa za vse enako.




Moyca_ -> Prehitro pridobivanje teže? (8.12.2004 9:35:55)

hay,
moj se je prve mesece redil po 1,5kg na mesec. Pri 11 mesecih je imel skoraj 12 kg. Potem je začel hodit in sedaj pri 15 mesecih ima še vedno 12 kg.
Je pa bil pravi mali buhteljček, ja:)-:)-:)-:)-

lp:sloncek::sloncek:




dory -> Prehitro pridobivanje teže? (8.12.2004 9:39:47)

Zakaj dojen otrok ne bi mogel biti predebel...moja prijateljica pri 7,5 mesecih se vedno smo polno doji in mali ima 12 kg...

Mi smo se rodili z 2300g in ze pri enem mesecu smo imeli 3600g...zdej pri 7,5 pa jih imamo okrog 9...pri nas je kar hitro narascala teza nekje do sestega meseca potem pa se je umirilo...




Seven* -> Prehitro pridobivanje teže? (8.12.2004 10:33:04)

Tole je iy foruma o dojenju. Napisala je svetovalka ya dojenje.

-------------------------------------------------------
O debelosti dojenčkov:

1. Poleg pridobivanja teže je pomembno tudi dejstvo, ali se otrok samo redi (v širino) ali tudi raste v dolžino? Če lepo raste v dolžino, potem teža, večja od tistih, ki so definirane za povprečne otroke ni problematična.

2. Materino mleko je ustvarjeno in prilagojeno popolnoma za našega otroka. Če je otrok žejen in se doji pri mamici, pač enostavno popije le prednje mleko. Prednje mleko je mleko ki se nabere v naših prsih in ga je narava namenila za odžejanje otroka. Je bolj vodeno in ni beljakovinsko bogato. Zato ni nič narobe, če se dojeni otroci dojijo pogosto in na njihovo željo.

3. Materino mleko vsebuje popolnoma drugačne beljakovine in maščobe kot vsa umetna prilagojena mleka. Kljub temu, da ima dojenček vidne mišelinke na trebuščku in udih, je značilno, da dojeni otroci le te večinoma zelo hitro izgubijo takoj, ko postanejo bolj mobilni, ko se začnejo plaziti ali ko shodijo.

4. Znanstvene raziskave so dokazale, da imajo dojeni otroci kasneje mnogo manj težav z bolezensko debelostjo, prehranskimi motnjami, alegijami, povišanim holesterolom in manj diabetesa.

5. Seveda obstajajo tudi izjeme, to pa gre predvsem predpisovati hormonu "debelosti" in naši presnovi. Nekateri prisegajo tudi na genetiko, vendar bi sama tukaj bolj poudarila, da so zelo pomemben faktor družinske prehranjevalne navade.




* -> Prehitro pridobivanje teže? (8.12.2004 20:57:16)

Hahahah..Seven, nasmejala si me..
Bravo joškice???..Hahahahhahhahahhahaha:)-:)-:)-




tinadvojčica -> Prehitro pridobivanje teže? (9.12.2004 17:04:22)

Pozdravljena!
Mi smo bili pa danes pri zdravniku in naše stanje je sledeče;Naja se je rodila z 2800g in jih ima po petih tednih 4200 Nika pa se je rodila z 2600 in ima zdaj 3700 g.Mi je rekla da se dojeni lahko toliko zredijo ampak moje pupike so pa na Aptamilu in da naj malo omejimo obroke.No pa zdaj povej kdo ima prav?Jaz nisem več dovolj pametna!!
Mislim da je najbolje da se ne sekiramo in da delamo po svoji presoji pa bo najbolje a ne?




Stran: [1]