|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   noče dude :(
12.10.2007 16:27:15   
only_me
Probala sem prav vse - aventove, nukovo, obično od ne vem katerega prizvajalca... pa noče. Edino kar želi v njegovih ustih je moja cica, flaška al pa njegove roke....

Počasi že obupujem, ker tole z rokicami se mi ne zdi dobra ideja (mislim, ko bo večji, bo dudo muca odnesla, rokice pa ne more).

Kaj mi svetujete? Star je dva meseca in pol. Verjetno ni prezgodaj za dudo, ali pač? Pojma nimam. In tako mu za tolažbo ne morem ponudit prav nič (razen seveda cice, kar si pa ne morem privoščit, da bi mi vedno visel na joški)...

Hvala že vnaprej
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: noče dude :(
12.10.2007 16:35:59   
Bubacka
ja verjamem! to so pac taki tipi otrok, PASE jima samo ziza!!! Res je mal pozno za "uvajanje" dude, ce prov ne vem, probaj vec krat ponuditi pa naj malo joka, namest zizike ponudi kak cajek, pol ko popije hitro dudo...  a ja, a imate kaj krcki??? Ce so, pol jasno zakaj samo ziza... jaz sem najni mogla z roko mal drzat dudo, ker njej padla ven staljno... poskusi res... user posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

http://bubacka-stella.moj-album.com/
Imam dve sončici Stello in Evo!!!
04.12.2006, 3080 kg, dolga 51 cm, glavica 33
25.11.2009, 3140 kg, dolga 51 cm, glavica 33

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: noče dude :(
12.10.2007 16:39:38   
poliloni
Naš je vzel dudo šele po 3.mesecu. prej jo niti nisem probala dati, potem pa sem jo zato, ker je po steklenički toliko jedel, da je potem bruhal in sem mu zato takoj ko je spustil stekleničko dala kar naprej dudo. bruhati je nehal, je pa sedaj po dveh letih problem, ker je naš otrok postal ponoči pravi odvisnik od nje.... No, vsaj čez dan je nima.

_____________________________

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

(odgovor članu Bubacka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: noče dude :(
12.10.2007 16:46:16   
only_me
probaj vec krat ponuditi pa naj malo joka, namest zizike ponudi kak cajek, pol ko popije hitro dudo... a


Probala... pa ko ugotovi, da tukaj nič ven ne teče..... je gotova pravljica :D

Drugače pa s krči nimamo težav, ker mu vsak večer dam koroške kaplice.

Sem rekla, da bom šla kupit umetno cico, mogoče pa mu bo tista všeč :D

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: noče dude :(
12.10.2007 17:09:08   
Bubacka
iz umetne zize tudi nic ven ne tece :-)

_____________________________

http://bubacka-stella.moj-album.com/
Imam dve sončici Stello in Evo!!!
04.12.2006, 3080 kg, dolga 51 cm, glavica 33
25.11.2009, 3140 kg, dolga 51 cm, glavica 33

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: noče dude :(
12.10.2007 17:34:19   
only_me
user posted image user posted image user posted image user posted image

jap....user posted image user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Bubacka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: noče dude :(
12.10.2007 18:10:27   
sončnica13
Ja eni pač nočejo drugega kot zizo, naš je tud tak le, da tud flaše ni hotu, smo tud imel aventove in smo (ko sem imela premalo mleka) še nukovo kupil, pa nič,......  Prej sem zmeraj mislila, da ga bom na dudo navadla, da ne bo palca imel-pa ni nič pomagal. Sicer palca čez dan ne vleče user posted image , ga pa predenj zaspi-če ne zaspi že na zizi user posted image . Pa je star 13 mesecev.
Sem pa zdaj vesela, da ni hotu dude-zdaj že ful lepo pije s kozarca,....... pa  tud z magičnega lončka ni hotu pit.

Sicer mu ne dodajam sladkorja, pa sem mu ko je bil majhen celo dudo eneparkrat pomakala vanj, da bi jo ja potegnu-pa nič!



(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: noče dude :(
12.10.2007 18:22:44   
Žabika
Tudi Hana ni marala dude (poskusila sem skoraj z vsemi) do petega meseca. Zdaj vleče vsako. Kar naenkrat je začela sesat. Ni bila pa tako zizomanična, tako da me niti ni motilo, da ni hotela dude, zdaj nam pa včasih pride malo prav. Za zvečer se mi pa sploh zdi super, da se ne navadi na dudo, ker potem ni nepotrebnega vstajanja in iskanja dude. Nekaj časa je Hana za uspavanje uporabila palček, zdaj jo je pa tudi to minilo in stisne k sebi igračko in zaspi.

(odgovor članu sončnica13)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: noče dude :(
12.10.2007 18:52:09   
rainbow
jaz ti lahko dam moji dve babi za primer: starejša je imela dudo, pa je kljub temu obveljal prst, ki ga ima še pri 4-ih letih, in nimam pojma kdaj bo s tem nehala.
ta mlajša ni hotela dude, sem ji bila jaz duda dokler se nisva nehali dojit. In zdaj nima nič, torej ne prsta, ne dude.

Meeni je bolj všeč ta druga varianta.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Žabika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: noče dude :(
12.10.2007 18:58:35   
živa
Pri nas je bilo enako kot pri rainbowini mlajši. Meni se zdi to super. Nekajkrat sem mu sicer poskusila dati dudo, pa je ni maral. Rokico je tlačil v usta nekaj časa, kaka dva tedna tudi palec, pa je vse sam od sebe opustil. Včasih sem si želela, da bi imel dudo, zato da bi se lažje uspaval, ampak zdaj mi je pa super - tako zaradi ugriza kot ker nimamo dela z odvajanjem.

Lp,

živa

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: noče dude :(
12.10.2007 19:01:32   
only_me
se strinjam, rainbow...

Kaj čem... sicer ne sesa prsta, ampak dlan. Pa ne vem, al se tak igra al kaj mu je. K lakota to verjetno ne bo, ker tudi po tem, ko se naje, tišči roke v usta. Upam, da se bo odvadil...

Hvala za vaše primere, punce.

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: noče dude :(
12.10.2007 19:41:22   
K_a_t_i
only_me, brez skrbi! Še kak mesec, dva bodo aktualne roke, potem bodo aktualne vse igrače, noge, nadaljuje se s peskom, kamni in travo, o tem kaj sledi pa niti pomisliti nočem user posted image  (vsa svinjarija, ki je po stanovanju in zunaj).

Drugače pa tudi naš ne mara dude. Ja, včasih si mislim, da bi blo res luštno, ko bi jo imel... user posted image

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: noče dude :(
12.10.2007 19:47:01   
Bubilu
Naš pa hoče dudouser posted image . In to včasih ponoči na vsake 40 min.

_____________________________

Hush little baby dont say a word, mama´s gonna buy you a mocking bird.And if that mocking bird won`t sing, mama`s gonna buy you a diamond ring...

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: noče dude :(
12.10.2007 21:00:06   
nky 23
kako mu pa daješ koroške kapljice?
Mogoče poskusi tako da daš kapljico na dudo in jo bo tako prej sprejel saj bo sladka. Jaz sem mu tako dala kapljice in mu dam še občasno.

(odgovor članu Bubilu)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: noče dude :(
12.10.2007 22:15:58   
Blejka26
jaz sem svojo pikico dojila 18mesecev in v vsem tem času je imela dudo v ustih pol urce.in niti je nisem silila,niti mi ni žal,kajti sedaj preprosto nimam tega problema,da bi jo odvajala še od dude.sam mela sem pa srečo,da ni začela vleči prsta.Zej če daje celo roko v usta jo verjetno matrajo dlesni-mogoče bodo kmalu zobki,tudi moja jih je dobila zelo zgodaj-pri 3.5mesecih.Če pa ti cuza prst je pa druga zadeva..to pa res ni primerno,ker prsta ji ne morež odrezat dudo pa lahko skriješ.malo jo opazuj če jo srbi.najbolje je da v lekarni kupiš kremo za dlesni-mislim da je calgel in jo mal namažeš

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu nky 23)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: noče dude :(
13.10.2007 0:00:31   
only_me
IZVIRNO SPOROČILO: nky 23

kako mu pa daješ koroške kapljice?
Mogoče poskusi tako da daš kapljico na dudo in jo bo tako prej sprejel saj bo sladka. Jaz sem mu tako dala kapljice in mu dam še občasno.


Probala - pa ne zaleže. Včasih pocuza dol, pa jo ven špukne, včasih pa takoj leti iz ust.  Nikoli je ne obrži v ustih več kot par sekund.

Mogoče pa mu bom nekoč hvaležna, ker noče dude user posted image

Blejka26, sem pomislila na zobe, pa se mi je zdelo malo prehitro.... Pojma nimam. Mogoče pa bo to... samo če pa je komaj dva mesca pa pol star.... user posted image

Sicer pa - zdaj se žalim, da je noče, čez nekaj časa pa vas bom spraševala, kako ste svoje otroke odvadili dude (tako enostavno pa spet ni, da muca pride, pa jo odnese)
user posted image user posted image


Hvala še enkrat vsem.




(odgovor članu nky 23)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: noče dude :(
13.10.2007 0:08:54   
Marogica
Ne matraj otroka. Če noče dude, je pač noče. Moj je ni hotel, pa naj je šlo za tolažilno ali pa dudo na steklenički. NI JE HOTEL. Torej, zakaj siliti otroka v nekaj, kar misliš TI, da je dobro in da potrebuje?  Očitno tvoj otrok potrebuje prste/roko. Torej....

Mogoče je tudi samo faza.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: noče dude :(
13.10.2007 8:22:35   
Blejka26
moja pikica je tud mesec dni preden so pokukli ven zobki tišala celo roko v usta,..res je-ne sili otroka v nekaj kar noče.jaz mislim da če tišči v usta celo roko pol ni skrbi,če ti pa začne cuzati samo palec potem je to druga.a jaz vseeno mislim da so zobki.Eni jih dobijo prej drugi kasneje.Mal se pozanimaj pri svojih in pri tašči kdaj sta jih dobila vidva z partnerjem.Midva naprimer sva jih obadva dobila do 4-ega meseca,tko da je rado potem tudi pri otroku tko zgodaj

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: noče dude :(
13.10.2007 13:34:36   
only_me
Hvala za odgovore. Res bo po moje najbolše nehat vstrajat na dudi (ampak rok mu pa tudi ne bom pustla - si je flek naredo.. mislim.... pol mu pa flaško dam, češ, da je lačen, on pa nič. Nazaj roko...)

Bom pa sporočila kako in kaj - sploh, če bodo zobki :D

Punce, lepo se imejte!



(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: noče dude :(
13.10.2007 13:37:06   
Anonimen
Probala sem prav vse - aventove, nukovo, obično od ne vem katerega prizvajalca... pa noče. Edino kar želi v njegovih ustih je moja cica, flaška al pa njegove roke....


Tudi mi smo jih nekaj probali, a ni nobena "potegnila"....user posted image

Nimamo pa zdaj nobenih težav z odvajanjem, če to kaj šteje user posted image

(odgovor članu only_me)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: noče dude :(
13.10.2007 14:03:16   
Shorty_
no  moja sicer ima dudo sam ko je hotla met v ustih roko je enostavno dudo vn vrgla tko da lahko ti sam rečem da tole z rokicami mine tja do enega letauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: noče dude :(
13.10.2007 14:22:30   
mateyka
moja ma tud že nekaj tednov roko na spisku "vtakni v usta" in tud dudo včasih uporablja (spanje predvsem). sam jest ji pustm uno roko v ustih, sej je vse slinast, sam k ji tok pomen in ful je smešna k tko vneto menzi uno rokco k da je pohan pšanc, pa nej ji bo user posted image men se ne zdi to tok grozn, od vsega moraš enkrat odvajat, če se sami ne, a ne?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: noče dude :(
13.10.2007 14:38:49   
dory
moj tudi ni prenesel dude in ga tudi nisem silila...je nekaj casa sesal prst, pa je tudi to opustil...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: noče dude :(
13.10.2007 14:42:19   
arielca
IZVIRNO SPOROČILO: teja.

moj tudi ni prenesel dude in ga tudi nisem silila...je nekaj casa sesal prst, pa je tudi to opustil...


Se podpišem. Sploh ni vedela, kaj naj počne z dudo. Ko sem ji jo prvič dala, se je skoraj zadušila.

Poglej s svetle plati: Nikoli se vam ne bo treba odvajati od dude user posted image .

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: noče dude :(
13.10.2007 20:31:29   
only_me
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

sej je vse slinast, ... k da je pohan pšanc...


točno tako je pri nama , hehehe

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.





klavdi*

Koliko otrok imate?

2 (77%)

3 (12%)

4 (11%)


Število vseh glasov: 308

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!