kaplice ciloxal-novorojenček? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


glen -> kaplice ciloxal-novorojenček? (12.10.2007 13:48:36)

Pozdravljeni.
Svakinja ima en mesec staro punčko, in ker ima vneto oko, so ji najprej dali kaplice tobrex.Ker te niso pomagale, so ji pol dali kaplice ciloxal,na katerih pa piše da niso primerne za noseč. in novorojenčke.
Ker je malo v dvomih, je najprej klicala v lekarno in vprašala farmacevtko kako in kaj, in ji je odgovorila, da res tako piše ampak da če ji jih je predpisal pediater, naj jih daja naprej.
Zanima jo, če je katera imela te kaplice za svojega 1. mes starega[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]




tejcek19 -> RE: kaplice ciloxal-novorojenček? (12.10.2007 14:06:39)

ja, meni se zdi, da so mi jih res dali v porodnišnici v ljubljani

tam seveda navodil o uporabi nisem dobila, mi jih je pa bolnišnična pediatrinja predpisala - tko da verjetno ve, kaj dela

našemu malčku se je stanje popravilo po 3-5 dneh in zdaj je že ves čas vse v redu




glen -> RE: kaplice ciloxal-novorojenček? (12.10.2007 14:18:44)

tejček19,
hvala,ji bom posredovala tvojo info.




tejcek19 -> RE: kaplice ciloxal-novorojenček? (12.10.2007 14:28:40)

sem prav preverila - ciloxsan

so pa našemu ta malemu vzeli bris, tako da so videli za katero bakterijo gre in na katere antibiotike laufa- s penicilinom ne bi bilo nič




glen -> RE: kaplice ciloxal-novorojenček? (12.10.2007 19:15:27)

tejček19
Hvala




Miša... -> RE: kaplice ciloxal-novorojenček? (12.10.2007 20:56:19)

čer..
tud moj je imel vneto oko. pa je babica rekla naj mu kr malo mlka svojega notri stisnem. in sem lepo mleko stisnala na gazo in mu s tem brisala oko, in se je popravlo nima več vnete..
pa tud moja mama in oma sta isto svetovale - pri nas je pomagalo...in še naravno je...

star bo pa 1 mesec




tejcek19 -> RE: kaplice ciloxal-novorojenček? (12.10.2007 21:54:00)

Miša tud jaz sem slišala za to varianto že od cimre v porodnišnici.
Ampak po moje moraš, če je oko res zelo vneto, kar z antibiotiki pomagat, da ne pride do kakšne nepopravljive škode.

Mi je pa patronažna doma rekla, da če bi se kdaj hotelo vnetje spet začeti, naj takrat kapnem kar direkt (najbolj čisto) par kapljic svojega mleka v oko. Ampak mi je rekla, da se s tem starim receptom okulisti ne bi strinjali, ker je menda v mleku sladkor, al neki druzga (ne vem več), kar ni dobro za oči. Tko da ni dobro to preveč pogosto počet. Jaz sem to enkrat naredila, ko se je mali polulal po učku. Najprej sem ga splaknila s fiziološko, potem pa še malo mleka za vsak slučaj.




Stran: [1]