Knjiga Otroško spanje-brez joka v sanje ... (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


MINEJA -> Knjiga Otroško spanje-brez joka v sanje ... (5.12.2004 11:57:12)

... je full zasedena knjiga.
Zato vas punce, tiste ki ste jo že prebrale, prosim da naredite povzetek za vas ključnih stvari.
Tudi mi se namreč ubadamo z uspavanjem in spanjem in več ne vemo ali delamo prav ali narobe ...

:((:duda::((:zmeden:




sa -> Knjiga Otroško spanje-brez joka v sanje ... (5.12.2004 12:08:37)

mene tudi zanima:ups:




gala -> Knjiga Otroško spanje-brez joka v sanje ... (5.12.2004 12:40:59)

Hojla!

Jeat sm jo brala že dolgo nazaj, ampak ključna stvar se mi je zdela, da je treba uvesti rutino. Npr. približno ob isti uri branje knjige, nato hrana, zatem kopanje, pogovarjanje v zatemnjenem prostoru in ko vidiš, da je otroček res zaspan, ga daš v posteljo PREDEN ZASPI. Tudi čez dan je pametno uvesti rutino - približno ob isti uri vstajanje, hranjenje, vozičkanje..., tako da si dojenček ustvari notranjo uro. Pri nas smo se začeli dosledno držati tega in pomaga.
Toliko se spomnim, verjetno pa bodo ostale punce še kaj napisale.
Aja - jaz sem si knjigo v knjižnici kar rezervirala.

čim več spanja:muca:




KIRA -> Knjiga Otroško spanje-brez joka v sanje ... (5.12.2004 13:48:20)

hm - nič ne verjamem knjigam - vsak dojenček je drugačen in tu ne moreš posplošit.
naša si je sama uredila rutino - zbudi se med 5.00 in 6.00, popapca, pa še eno rundo drema. na vsake 3 ure papca, se pravi okrog 9.00, 12.00, 15.00, 18.00 in 21.00. ponoči spi med 6 in 7 ur, včasih 8, podnevi 2x spi ali drema, po eno uro, včasih tudi več, spat pa gre okrog 22.30. pa je ni blo nič treba navajat...dojenčki si saminajdejo kaj jim ustreza, se pa dogaja, da nekateri zamenjajo dan za noč. ponoči velja pravilo - čim manj previjanja, nič govoriti, če je treba hranit na brzino in takoj dat naprej spat, pa pri blagi svetlobi. pa gre vse samo od sebe..
LP9nebesa




mtd -> Knjiga Otroško spanje-brez joka v sanje ... (6.12.2004 13:43:03)

oj, jaz jo mam, bom naredla povzetek čez kak teden, mi piši privat, da ti pošljem, če češ
lp




willma -> Knjiga Otroško spanje-brez joka v sanje ... (6.12.2004 13:55:44)

V knjigi so različni nasveti za različne situacije in navade različnih otrok;)
Tako, da se knjigo raje sposodi ali pa jo kupiš....mi smo jo kr kupili....RR knjigarna!
Se splača, res!
http://ringaraja.net/knjigarna/knjigaPodrobno.asp?ID=40

lp
:angel:Kolenci:hudicek:




Mel -> Knjiga Otroško spanje-brez joka v sanje ... (6.12.2004 15:27:55)

Ja jaz jo ravno berem in moram rečt, da je res fajn... za kupit... no ja, ko "uhvatiš ritam" pol je ne rabiš več, a ne? ;)

Dobra knjiga, povzetek je pa kar težko naredit, ker je odvisno, kakšno je tvoje dete... noter so zelo v redu primeru, potem se pa sam najdeš, kakšen je tvoj otrok

Pa se mi zdi, da je meni prišla v roke ravno pravi čas... devet mesecev in pol...

Piše, da ne kje pri štiridesetih tednih naj bi dojenček že spal po ritmu.

Veliko uspeha pri branju in upoštevanju nasvetov.
lp




KIRA -> Knjiga Otroško spanje-brez joka v sanje ... (6.12.2004 16:13:43)

viciš mel, točno to sem hotela povedat s svojim odgovorom malo više: vsak otrok je drugačen in nobena knjiga ti ne more 100% povedat, kako ga uspavat. samo mamica to lahko naredi - probat je treba ne pa sto let bukve brat...prej odrasejo.;)




Stran: [1]