Rast zobkov (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Brundula -> Rast zobkov (8.10.2007 8:17:58)

Ojla!
Zanima me kako izgledajo dlesni preden prikukajo zobki ven. Naš se že en mesec slini, sedaj pa kaže da počasi se pripravljajo zobki. Na dlesnih zgoraj ima nekaj belega in tudi malo trdo je. Nima pa otečenih dlesni, razen da ga to občasno boli in mu je treba masirati in mazat. Koliko časa bo potrebno da prikukajo ven zobki? To je verjetno komaj začetna faza? Star pa ni niti 4 mesece; čeprav vem da starost je različna za vsakogar.
Lep pozdrav.




Tiamo -> RE: Rast zobkov (8.10.2007 8:26:17)

Pri vsakem otroku je drugače. Moji so prvi začetki izraščanja zob bili vidni pri 4 meseceh, samo da so ven prišli je trajalo sigurno več kot mesec dni. Dlesen pa zgleda tako, kot si opisala, mala bela pikica ali črtica predno pokuka zobek ven.




MIN -> RE: Rast zobkov (8.10.2007 12:25:46)

Ja pri nas ni bilo nobenega slinjenja je pa trajal kakšen meses,da je iz bulice nastala nekakšna  ureznina in šele nato čez kake tri dni se je pokazala š****




naja78 -> RE: Rast zobkov (8.10.2007 13:36:55)

dvigni zgornjo šobico.če so zobki,imajo dlesen živordečo.ne belo.ko pokuka zobek ven traja lahko 1 teden ali 1 mesec.moj se ni nikoli pretirano slinil.in pa seveda,......zbujanje ponoč z jokom.

spodaj ponavadi dlesni niso zatečene-rdeče.se samo zobek pkaže.in pa rdeča lička.vsaj tako je bilo pr nas.




Naja30 -> RE: Rast zobkov (8.10.2007 14:22:26)

Dlesen je zatečena, živordeča. Tudi belina se vidi. Vsaj pri naši je tako. In slini se bolj.




principessa -> RE: Rast zobkov (8.10.2007 22:08:00)

Naš se tudi tako slini, da je okoli ustec dobil že polno drobnih mozoljčkov. A se tile mozoljčki lahko s čim namažejo?




Anonimen -> RE: Rast zobkov (8.10.2007 22:12:49)

IZVIRNO SPOROČILO: principessa

Naš se tudi tako slini, da je okoli ustec dobil že polno drobnih mozoljčkov. A se tile mozoljčki lahko s čim namažejo?



Jaz podnevi ne bi mazala z ničemer, le bolj pogosto bi jo umila okrog ust in fino posušila (popivnala z brisačko). Ji pa ne bi nič mazala, ker itak vse nesejo v usta (no, naš je že tak). Mogoče bi edino zvečer, ko gre spat namazala z olivnim ali pa mandljevim oljem, ki ga kupiš v vsaki lekarni.




simona76 -> RE: Rast zobkov (8.10.2007 22:26:18)

Moja je stara 4,5 m in je res grozna tale rast zob. Kar naprej si tišči roke v usta, ponoči in tudi čez dan se zbudi z jokom, sinoči se je zbujala na 2 uri in dudo pljuvala 1 m daleč. Le ziza jo je pomirila. Res upam, da bodo zobki hitro zunaj! Dlesni se mi zdijo malo nabrekle, kaj belega pa ni za videt [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image].




Brundula -> RE: Rast zobkov (9.10.2007 8:12:48)

Meni se zdi, da sem nekje zasledila da se namaže bradica z vazelinom, da se mu kožica zaradi rednega slinjenja ne vname.
1. Kaj vi uporabljate kaj gel za dlesni? Jaz sem pa tja ja, ko fajn tuli. Drugače nima še zatečenih dlesni. Verjetno bo še nekaj časa trajalo preden prikukajo ven zobje.
2. Moj se drugače slini že mesec in pol. Koliko časa so se vaši slinili preden so dobili zobek? Ali je to čisto odvisno od otroka do otroka?




jinksy -> RE: Rast zobkov (9.10.2007 8:25:08)

S temi zobmi je zgleda res od otroka do otroka zlo različno. Naša je danes stara 14 dni pa se ji od spodaj verjeli ali ne vidita dve belini pod dlesnijo. Mi je moj najprej rekel da sem že mal zmešana, da pri novorojenčku vidim zobe, potem pa je še patronažna potrdila. Rekla je celo, da se kakšen že rodi z zobkom, ampak da je to bolj posebnost in da tud če se ji zdaj kažejo zobje še ne pomeni da bo tud ostale dobila tako hitro kot bosta zgleda ta dva, tako da se bomo pustili presenetit[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].




naja78 -> RE: Rast zobkov (9.10.2007 12:48:11)

dentanox gel se kupi v milerju!ful pomaga!




Stran: [1]