|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dojenje in umrljivost dojenčkov
1.10.2007 12:51:07   
Anonimen
Eden od mnogih,ki smo jih že prebrale,in jih še bomo in še jih bo,pa vseeno,čeprav se informacije ponavljajo,pa vseeno ni reh jih prebrat:

Dojenje in umrljivost dojenčkov Ljubljana | 1.10.2007 | B.J. / STA



Pričetek z dojenjem v prvi uri po porodu lahko v veliki meri prepreči umrljivost dojenčkov.
user posted image
user posted image
user posted image









user posted image
Večina držav mednarodni teden dojenja obeležuje v prvem tednu avgusta, 2. avgust pa je proglašen za mednarodni dan dojenja. V Sloveniji teden dojenja obeležujemo prvi teden oktobra.
V Sloveniji v prvem tednu oktobra obeležujemo teden dojenja. Letos je osrednja tema promoviranje prvega dojenja, saj dojenje v prvi uri po porodu lahko v veliki meri prepreči umrljivost dojenčkov.
Unicef ocenjuje, da bi lahko z izključnim dojenjem do šestega meseca starosti letno preprečili kar 1,3 milijona smrti otrok mlajših od pet let v državah v razvoju. "Otroci, ki so dojeni, so dokazano bolj zdravi, manj zbolevajo za okužbami dihal, prebavil, vnetij ušes. To je najboljša hrana, ker je prilagojena človeški rasi, adaptirana mleka so le izpeljanke iz kravjega mleka in še zdaleč ne vsebujejo vsega, kar ima materino mleko," je pojasnila Andreja Domjan-Arnšek iz Porodnišnice Ljubljana. Po besedah Domjan-Arnškove v Sloveniji doji večina mater: "Redke so matere, ki se ne odločijo za dojenje, poskusi pa skoraj vsaka. Nekatere pač ne uspejo z dojenjem. Ob odpustu iz bolnišnice je vsaj delno dojenih otrok približno 96 odstotkov, večina pa jih doji tudi po odpustu."

Poleg koristi za zdravje ima dojenje tudi praktične koristi. "Ne potrebujete posebne priprave prilagojenega mleka, otroka lahko nahranite tako rekoč kjerkoli, hranjenje otroka ponoči je lažje in podobno. Za številne ženske je dojenje tudi posebno pozitivno doživetje bližine in povezanosti," je za povedala svetovalka in vodja programov pri združenju Naravni začetki Zalka Drglin. Po njenih besedah ženske od dojenja odvrne predvsem nenaklonjenost okolice, ki doječe matere v javnosti pogosto ne sprejema, kot bi morala. Problem vidi tudi v kulturi, saj "otroci odraščajo v okoliščinah, kjer malokrat vidijo dojenčka, kako sesa mleko pri mami", zato je informacij o tem, kako dojiti, pogosto premalo.

Društvo za podporo in pomoč doječim materam

V okviru mednarodne organizacije La Leche League International (LLLI) v Sloveniji deluje društvo za podporo in pomoč doječim materam. Po besedah ene od svetovalk Urške Savodnik svetovanje poteka predvsem preko telefona, imajo pa tudi redna mesečna srečanja. Trenutno je v društvu sedem svetovalk, kar je po besedah Savodnikove vsekakor premalo. Svetovalka sicer lahko postane vsaka mama, ki otroka uspešno doji vsaj eno leto, in opravi izobraževanje v okviru La Leche League InternationalDojenje vsaj šest mesecev

Porodniška stroka si prizadeva, da bi bili otroci izključno dojeni vsaj šest mesecev, saj v tem času z materinim mlekom dobijo vse, kar potrebujejo za razvoj in rast. Ministrstvo za zdravje je kot koordinator uresničevanja aktivnosti in ukrepov resolucije o nacionalnem programu prehranske politike 2005-2010 med cilji na področju strategije promocije dojenja predvidelo tudi vzpostavitev celovitega informacijskega sistema stalnega in rednega spremljanja pogostnosti dojenja in uvajanja dopolnilne prehrane. Tak sistem bi bil po besedah Domjan-Arnškove zelo koristen, saj bi spremljali otroke tudi po odpustu iz porodnišnice.

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 1.10.2007 21:05:48 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dojenje in umrljivost dojenčkov
1.10.2007 21:08:32   
Anonimen
Neva, hvala user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dojenje in umrljivost dojenčkov
1.10.2007 21:16:49   
Naja30
Super članek! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dojenje in umrljivost dojenčkov
6.10.2007 17:25:59   
Sisy
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Super članek! user posted image


se strinjamuser posted image

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dojenje in umrljivost dojenčkov
8.10.2007 23:48:24   
sneška_
Tudi jaz se strinjam

_____________________________

Najdojenček

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





5 resničnih dejstev o spanju skupaj z otrokom
Nekateri starši so strogo proti temu, da bi spali skupaj z dojenčkom, otrokom v isti postelji, spet drugi v tem vidijo v...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Za doječe matere.
пеперутка16

Malo čudno vprašanje, ampak me zanima, ali so doječe mamice poskusile svoje mleko?