izdelki iz lesa, iverke, odpadne embalaže...? (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Ustvarjamo skupaj



Sporočilo


tina104 -> izdelki iz lesa, iverke, odpadne embalaže...? (20.9.2007 8:57:45)

Ima katera kakšno idejo, kaj bi lahko izdelali npr. iz iverke ali lesomala? Da bi to lahko izdelovali 10-letni otroci ob pomoči odrasle osebe.

Kakšne barve bi lahko uporabili za slikanje na iverko?

Imate kakšne ideje za izdelke iz odpadnih plastenk, npr. od sokov, vode, mehčalca, gela za pranje perila?

Hvala za vse ideje in predloge.




citrončica -> RE: izdelki iz lesa, iverke, odpadne embalaže...? (20.9.2007 19:03:29)

Iz plastenk se super sestavi igračka na nitke,kot one marionete,a kako se jim reče,sem že malo pozabila,
za kužka rabiš 0,5l plastenko,prerezano,da se giblje,
4luknjice in vrvico skozi za tačke-2 vrvici-1spredaj,ena zadaj,spodaj 4 zamaški,
rep vrvica,glava na ožjem delu plastenke,
zamašek je smrček,oči narišeš,ušesa prilepiš,na vrhu trupa skozi 2luknjici laks-s tem tudi povežeš trup in glavo,
laks pritrdriš na palico,ki je za v roko....
upam,da si vsaj približno predstavljaš....

Les...lepiš med seboj z lepilom mekol,tako da se da sestavit marsikaj,pobarva se pa lahko tudi s temperami,za ven pa z akrilnimi barvami...

Zdaj je čas orehov,z njimi se da veliko ustvarjat,meni so posebej simpatične pikapolonice:
polovičko oreha-lupine-npr za broško napolniš ali z maso za odlitke,ali s das maso....in vstaviš "knoflo",
to se mora seveda posušit,doma kar v pečici,potem pa z akrilnimi barvami pobarvaš celo lupinico rdeče,tudi spodaj lahko,s črno narišeš glavo,sredinsko črto in pike,prilepiš noge iz žice...te lahko tudi že prej vstaviš v maso..jaz kar črn drat uporabim,s svinčnikom ali ediksom lahko narišeš še oči,če želiš,
zelo simpatičen izdelek pride....

Upam,da ti bo kaj v pomoč....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1]