kravje mleko ali prilagojeno mleko? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


tisa80 -> kravje mleko ali prilagojeno mleko? (20.9.2007 8:41:29)

Pozdravljene!

Zanima me kdaj ste začele uvajati kravje mleko?Včeraj je bila pri meni prijateljica in pravi,da ji vsi govorijo naj neha dajati Novalac in naj začne z kravjim mlekom.Namreč ima punčko staro 7,5 mesecev.Moj fantek je pa sedaj star 6mesecev.Tudi meni so govorili da naj neham dajati Novalac,ker je zelo drag,a meni se zdi da je še malo premajhen.Kaj menite ve.




Naja30 -> RE: kravje mleko ali prilagojeno mleko? (20.9.2007 8:46:16)

Kravje mleko naj bi se začelu uvajat med 9-12m. Naša je stara skoraj 10m in mislim, da bom počasi le začela tu pa tam pri kakšnem obroku dodajat malo KM.

Pri 6m se mi zdi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] še premajhen. Rajši dam več denarja za prilagojeno mleko kot da bi imel kakšno alergijo.




blue sky -> RE: kravje mleko ali prilagojeno mleko? (20.9.2007 8:59:37)

Dojenčki naj bi jedli materino mleko ali adaptirano vsaj do 1. leta.




Anonimen -> RE: kravje mleko ali prilagojeno mleko? (20.9.2007 9:05:08)

Jaz sem mu dajala do 1 leta, se mi zdi. Ali pa še malo dlje.




arielca -> RE: kravje mleko ali prilagojeno mleko? (20.9.2007 9:14:05)

Do1. leta smo imeli Aptamil. Sem ji pa že prej razne mlečne stvari kuhala z navadnim mlekom (polenta, puding, gres ...).




DANVARI -> RE: kravje mleko ali prilagojeno mleko? (20.9.2007 9:39:54)

okoli enega leta. je pa res da smo ga mešali z vodo na začetku. Potem, ko smo ugotovili, da jo zapira, smo šli nazaj na Aptamil za eno škatlo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] in nato ponovno probali in sedaj pri 15m je normalno na kravjem mleku, res pa je da ga še vedno malo redčimo.




*Uršula* -> RE: kravje mleko ali prilagojeno mleko? (20.9.2007 9:48:32)

jaz sem ji začela dajati po 1 letu, sem ji pa od 8 meseca dalje delala gres, pa polento pa take stvari že iz alpskega mleka.




tadejat -> RE: kravje mleko ali prilagojeno mleko? (22.9.2007 21:51:36)

Jaz sem jima začela dajati kravje mleko pri 9. in 7,5. mesecu, iz istega razloga, ker smo veliko potrošili za novalak. Oba sta mleko lepo sprejela, brez problemov.




Stran: [1]