Reakcija na cepivo proti tuberkulozi? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Annny -> Reakcija na cepivo proti tuberkulozi? (30.11.2004 2:30:04)

Živjo,

imela bi naslednje vprašanje:
Danes zvečer sem pri svoji 7 tednov stari punčki opazila na levi rami nekakšno zatrdlino (precej globoko), ki izgleda kot majhna črnica. Zanesljivo se ni nikamor udarila, ne vem pa, ali je bila na to ramo 3 dni po rojstvu cepljena proti tuberkulozi. Ali vedno cepijo v levo ramo?
Ali je možno, da se reakcija na cepivo pojavi tako pozno?

Sicer pa se hčerka počuti dobro, je zelo živahna in je zatrdlinica očitno ne boli.

Je še katera opazila pri svojem pikcu kaj podobnega?
Jutri bom pa poklicala še pediatra...

Vesela bom vsakega odgovora,
Lp




dory -> Reakcija na cepivo proti tuberkulozi? (30.11.2004 7:45:42)

Meni je rekla patronazna,da lahko pride do reakcije cca 6 tednov od cepiva...lahko se baje zagnoji..no pri nas se vedli nismo kje je bil cepljen...

Se pa tudi samo od sebe pozdravi...v primeru,da se zagnoji,pa lahko le razkuzis...pa potem pustis cimbolj odprto,brez flajstra,da se hitreje zaceli..




ZARA -> Reakcija na cepivo proti tuberkulozi? (30.11.2004 8:43:26)

ja Zara je tud imela prov tako malo bunkico isto na levi rami...se ji je precej poznalo,ampak sem ji razkuzila pol se je pa samo od sebe uredilo...ampak se se pozna,pa ni sile...
pomoje ni panike Annny... :rozica:




kofetek2010 -> Reakcija na cepivo proti tuberkulozi? (30.11.2004 8:43:33)

Naš je imel ful reakcijo na cepivo - hodila sva vsak drug dan k pediatrinji, da mu je iztisnila (ne na silo, kolikor je pač šlo, ko je zajokal je nehala), je pa trajalo skoraj 2 meseca, da se je poštimalo. Ni ga bolelo, niti motilo, zatrdlina na ramici je bila pa ful velika. Ostala mu je grda brazgotina.




Pupica -> Reakcija na cepivo proti tuberkulozi? (30.11.2004 8:45:13)

annny naša Tia je imela reakcijo, ki je še danes vidna.Sva šli k pediatru, pa je rekel, da je vse normalno, razen, če ne teče veliko in oblino iz ranice.
Se pa vidi tudi na nekaterih slikicah, ko smo jo kopali.(meni je bilo zelo opazno), vendar je normalno:kuza:




niki5 -> Reakcija na cepivo proti tuberkulozi? (30.11.2004 9:13:22)

Pri našemu Svitu se je tudi šele zdaj pokazalo kje je bil cepljen in sicer rdeč flekec.




mala Zala -> Reakcija na cepivo proti tuberkulozi? (30.11.2004 9:44:34)

Meni je zadnjič prijateljica, s katero sva skupaj rodili pravila, kako je imel fantek na rami rano od cepljenja, ki se mu je vnela in je imel grdo krasto. Seveda jaz nisem niti vedela, da je bila cepljena v ramo:zmeden::zmeden:. Sem šla takoj gledat, pa se ji nič ne pozna. Ampak po moje, da je bla cepljena:zmeden:

Skratka - fantku se je zadeva lepo pozdravila, mislim, da ji je pediater dal neko kremo. Tako, da nič ne skrbi, sploh, če gre samo za zatrdlinico.

Lep pozdrav!




KIRA -> Reakcija na cepivo proti tuberkulozi? (30.11.2004 9:50:17)

moja je pri nekje 6 tednih dobila rdečo piko, ki se je sčasoma začela gnojiti. ampak to ni nič nenavadnega, dosti otrok to dobi. samo ne ji iztiskat ali odpirat. če se pa samo predre, pa očistit s sterilno vato. se bo sčasoma samo zacelilo.
samo da ne vem kdaj. moja im na tem mestu zdaj že krasto, ki se pa ne odlušči - že mesec dni cca. ne vem, kdaj ji bo zginilo. bom pri naslednjem pregledu vprašala...
LP




Annny -> Reakcija na cepivo proti tuberkulozi? (30.11.2004 10:22:40)

Najlepša hvala...ste me pomirile:):)




Stran: [1]