Čiščenje noska s palčko (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Bejba -> Čiščenje noska s palčko (29.11.2004 21:53:23)

Naš mali sonček je star 7 tednov, pa ima že kar lep čas zamašen nosek. Pa ne, da bi mu teklo ven, ampak ima polno "muc". Vse sem že probala, pa jih ne morem drugače očistiti kot s palčko za ušesa. Povsod pa pravijo, da se tega ne sme. Kaj pa je lahko narobe? Ne gre nam namreč ne z raspiratorjem, ne s fiziološko raztopino. Po njej je vedno treba muce izbrskat ven s palčko.

LP; Bejba




Babsy -> Čiščenje noska s palčko (29.11.2004 21:55:08)

Jaz mu jih kar z zvito vatko, ki jo prej namočim v vodi. Ali pa s palčko za ušesa, seveda ne predaleč, pa pazit je treba, da ne premakne glave takrat.
Z drugimi zadevami še nisem probala.

Babsy
:duda:




mirka -> Čiščenje noska s palčko (29.11.2004 22:36:43)

Jaz jih že od začetka čistim s palčkami za ušesa ampak tistimi za otroke, ki jih ne moreš tako globoko porint. Se ful obnese. Pol lažje diha pa še ne moti jo- včasih se tako začne mencati mo nosu ker mogoče tudi neprijetno ščegeta.
O sem zafilozofirala:ups:
adijo:rozica::rozica::rozica:




niki5 -> Čiščenje noska s palčko (30.11.2004 9:15:27)

Jaz tudi čistim s palčko za ušesa (tudi prvemu fantku sem), tako vsaj kaj ven potegnem. Paziti moraš, da ga ne raniš, zato odsvetujejo.




mala Zala -> Čiščenje noska s palčko (30.11.2004 9:30:06)

Najprej kapnem malo fiziološke v vsako nosnico, potem fino pomasiram, da mucke prilezejo bolj ven in nato s palčko, ki je namenjena prav dojenčkom (na koncu zožena, više bolj debela) samo ven poberem in to je to!

lp




tina.nika -> Čiščenje noska s palčko (30.11.2004 9:48:11)

Isto kot mala Zala.
lp, Tina:sloncek:




KIRA -> Čiščenje noska s palčko (30.11.2004 9:53:38)

jaz ji pa čistim nosek s tisto pumpico - čiščenje s palčko zdravniki odsvetujejo, ker lahko "smrkelj" potisnete še globje notri pa poškodujete sluznico. če ne gre samo ven, pač treba zadevo malo navlažit, pol pa z črpalko lepo počistite vse skup..
Lp




mala Zala -> Čiščenje noska s palčko (30.11.2004 10:15:58)

Jst mam Chiccovo pumpico, pa je kr ne znam uporabljat, zato se zadeve lotim kar "peš".

LP!




asso -> Čiščenje noska s palčko (30.11.2004 10:40:59)

Jaz pa imam super sistem, ki ga je svetovala patronažna :bravo::bravo::bravo::bravo: (ena od pametnih stvari patronažne)

Najprej kapnem v vsako nosnico po dve do tri kapljice fiziološke, počakam minutko, nato vzamem košček vate jo čisto malo namočim s fiziološko, s kazalcem in palcem "zarolam" in s tem grem krožno v nosek in nazaj krožno ven. Tako za vsako nosnico porabim nekje tri koščke vate. Pri meni je učinkovito (na začetku malo manj - praksa), ne moreš poškodovati noska :duda: in gre vse ven. Moja Nastia včasih mal protestira, drugače pa nam kar uspeva. Vse se prime na vato, pa tudi še kar globoko lahko greš.

Lp asso




BarbaraO -> Čiščenje noska s palčko (30.11.2004 10:42:41)

Fora pri pumpici je le v tem, da je ne smeš dati naravnost v nosnico, ampak jo v nosku pritisneš ob nosnico (seveda tam, kjer je smrkelj), da ustvariš vaakum. Na ta način dobiš iz noska vse vrste "muc".




mala Zala -> Čiščenje noska s palčko (30.11.2004 12:46:37)

Aha:duda:!




Stran: [1]