Se dojenček lahko prenaje? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


daddyP -> Se dojenček lahko prenaje? (16.9.2007 9:27:44)

Zanima me ali se dojenček lahko prenaje? Občasno dodamo dodatek in ga poje kolikor ga pripravimo pa še vedno je lačen. Je to normalno.

Starost 6 tednov, 4kg.

Koliko je sploh normalno da poje toliko star dojenček?




Bety100 -> RE: Se dojenček lahko prenaje? (16.9.2007 12:03:56)

Naša je pri tej starosti bila cel požeruh, spila je več kot liter mleka na dan. Patronažna je rekla, naj ji dam za pit koliko če oz. da vedno v steklnički mora ostati mal mleka, da itak polijejo kar je preveč. Zdej pri treh mesecih poje veliko manj kot takrat, zdaj pa revčko skoraj silimo, da poje svoj minimum....




Pinkyca -> RE: Se dojenček lahko prenaje? (16.9.2007 12:28:27)

Meni je P prejšnji teden rekel, da se majhen dojenček ne more prenajesti, ker poje samo toliko kolikor rabi - nagonsko. Je rekel, da ga pod nobenim pogojem ne moreš prisilit da bi se prenajedel.




K_a_t_i -> RE: Se dojenček lahko prenaje? (16.9.2007 19:10:13)

Pri nas pa je pojedel toliko, kolikor smo mu dali. Fant ni nikoli pokazal, da bi bil sit, niti ni polival. Rezultat - prekomerno rejenje v prvih 3h mesecih - namesto 800g za 1500g mesečno (po besedah pediatrinje). Ukrep - nehali smo mu dodajati in je bilo kar naenkrat dovolj mojega mleka, rediti se je začel "normalno" in znebili smo se zaprtosti in krčev, ki so ga mučili.




Stran: [1]