Koliko časa jejo? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


asso -> Koliko časa jejo? (25.11.2004 12:34:26)

Pozdravljene,

tudi jaz naj se vam pridružim s težavami.

Namreč mene zanima koliko časa dojiste vaše sončke pri vsakem obroku. Namreč meni se Nastia doji le slabih 10 minut in potem noče več jesti. Po obroku pa mi nato prespi nekje tri ure. Ima pa šele 3 tedne. Sej čez en teden imamo posvetovalnico, ampak se bojim, da je pridobila premalo na teži. Namreč patronažna pravi, da verjetno ne poje dovolj na obrok glede na to, da je samo 10 min., da bi moral vsak podoj trajati nekje 20 minut.

Prosim na dan z vašimi izkušnjami.

Lep pozdrav asso in Nastia




lol -> Koliko časa jejo? (25.11.2004 12:36:41)

Moji sestri je tamal pojedu v 8 minutah.Če se ti zdi da premalo poje jo zbujaj na dve uri podnevi pa ji daj jest.




dory -> Koliko časa jejo? (25.11.2004 12:36:54)

Nas mali je taka lenoba za jest ze od samega zacetka... ko sva se dojila je vse skupi trajal skor 45 min,vcasih tudi vec...pol k sva zacela pa s flaso pa je trajal cca.20min...lenoba pa pol...

Imam pa prijateljico,pri kateri se mala Neja doji samo deset minut in nic vec...pa je taka fejst punca...lepo napreduje da je kaj :)...tako da ne skrbi...ce bo Nastia lacna, bo ze povedala...vsak dan z mocnejsim glasom :)




Donja -> Koliko časa jejo? (25.11.2004 12:39:03)

Da iz stekleničke spije 120 ml tudi ne rabi pol ure. Eh te patronažne. Če ti pridno spi po obroku pol je ziher sita. Tri ure je pa tudi dolg čas in če se ne bi najedla bi se sigurno prej zbudila. Vsak dojenček po svoje. Ne skrbi. Pa na posvetovalnici ti bodo tudi povedali kako in kaj. Otroka tako nikoli ne smeš siliti s hrano, ker sam ve kdaj ima dovolj in koliko rabi. Če ga pa siliš s hrano in mu uničiš prirojen občutek mu narediš več slabega kot dobrega. Je to mama naredila pri meni in bratu pa sva oba bila debela in še zdaj imava težave s težo.




Lenny -> Koliko časa jejo? (25.11.2004 12:41:20)

Naš mulček se je tudi v 10.minutah najedel, pa me je sestra pri pediatru ful prestrašila, da je to premalo. Ko so ga stehtali, je bilo vse O.K., pediater pa ni imel nobenih pripomb na 10-minutno hranjenje. Če je Nastia zadovoljna in potem lepo spi, zagotovo ni lačna.
Lep pozdravček obema!




BARBARA R. -> Koliko časa jejo? (25.11.2004 12:45:37)

Jaz tudi mislim,da ni potrebno skrbeti.Otrok najbolj ve koliko potrebuje.In če ti tako dolgo spi je gotovo dovolj pojedla.Ne gre samo za časovno obdobje kako dolgo je, ampak tudi kako močno vleče in kako kvalitetno mleko imaš.Naš sonček se je do tretjega meseca dojil na vsako uro oziroma uro in pol.Občutek sem imela,da je stalno priklopljena.
Kar pa pišejo,pa ni vse za sveto za vzeti.Vsak otrok je unikat.In vsak ima svoje navade in potrebe.
Uspešno dojenje še naprej!:duda:

:muca:




Erdbeere -> Koliko časa jejo? (25.11.2004 12:51:23)

Men so pa zmer govoril...gospa samo 10 minut lahko je na eni dojki...se prav 10 minut pol naj bi jo pa odstavila...pa je Teja protestirala in sva se dojili 30 minut na eni dojki...pol pa še 20 minut na drugi...tko da kaj pa vem delaj po občutku




asso -> Koliko časa jejo? (25.11.2004 12:58:06)

Najlepša hvala vsem za vaše izkušnje in nasvete.
Jaz sem tudi na začetku si rekla, verjetno ji je dovolj, sama ve, koliko rabi, ampak danes me je patronažna res malo spravila v dvome.
Še enkrat hvala in vsem pošiljam eno :rozica:.

Lp




jaz99 -> Koliko časa jejo? (25.11.2004 13:58:57)

Nas so učili že v porodnišnici da je čisto od otroka odvisno,koliko časa traje podoj. Nekateri otroci so pri jedi aktivni in dobesedno samo jedo,drugi pa se vmes še crklajo ,tako kot se je moja Anita.
Jaz sem jo že v porodnišnici dojila po 30 min pa je na teži izgubljala(kar je na začetku normalno) od kolegice punčka pa je podoj končala po slabih 5 min. pa na kilaži sploh ni izgubljala.No ja nič se ne sekiraj do prvega pregleda,ker sem mnenja če ti otrok spi po 3 ure že ni tako lačen da bi ga lakota zbudila
Mater sem se raspisala!!!!:zmeden2::zmeden2::zmeden:




Pikabu -> Koliko časa jejo? (25.11.2004 15:21:56)

Oh, te patronažne. Meni je rekla, da če intenzivno vleče 5 minut, se dovolj naje. Je pa naša tudi bolj med hitrimi.




Tejči -> Koliko časa jejo? (25.11.2004 16:05:34)

Naša bučka je samo 5 minut..in vedno samo na eni dojki! Potem pa spi tudi po 5 ur (če je nena šraufa). Pa je pravi bajsi:bravo: V enem mesecu se je zredila 1,5 kg.

LP, Tea:sloncek:




Anja167 -> Koliko časa jejo? (25.11.2004 20:21:35)

Mi smo se na začetku dojili malo dlje, okrog drugega meseca 9 minut, zdaj pri 4 mesecih sem pa lahko vesela, če traja 5 minut (sem nagruntala, da pri nas vsaki 2 minuti zaležeta za kakšno uro). Vsak po svoje, po moje je tudi 10 minut dovolj, če zna otrok lepo in veliko potegniti in pridno jesti. LP.




Stran: [1]