hoja pri sedmih mesecih in pol? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


palcica -> hoja pri sedmih mesecih in pol? (23.11.2004 14:59:40)

Pozdravljene,

naš malček je star 7,5 mesecev in na vsak način hoče hoditi. Ima sicer zelo močne nogice, vendar ne vem če ni to še malo prezgodaj. Ne bi rada da bi imel kasneje probleme s hrbtenico, kolki ali še ne vem s čim. Ko je na nogicah je njegov obrazek nasmejan kot sonce in prav lepo premika nogici in stopa po vseh podplatih. Sicer se v stajici že sam dviguje. Kaj menite, naj ga pustimo hoditi ali naj ga še naprej tiščimo na tla?

lp,
Palčica




Anonimen -> hoja pri sedmih mesecih in pol? (23.11.2004 15:02:19)

sOSEDA JE PRI 8 mesecih shodila.
lp,:fis:

ps se opravičujem za velke črke.




Anonimen -> hoja pri sedmih mesecih in pol? (23.11.2004 15:30:09)

Pa se ti zdi pametno, da bi ga nazaj tiščala, če se sam dviguje?
Nekateri so pač prej pripravljeni na hojo. Naj se razvija po svoje, ne preprečuj mu tega.

Lp;)




tralala -> hoja pri sedmih mesecih in pol? (23.11.2004 15:34:06)

Naš ima skoraj 7 mesecev in ravno tako sili na noge in takrat je najbolj srečen človek na svetu. Zanima pa me, od kod prihaja ves ta stah pred krivo hrbtenico in problemi s kolki? Saj si on to želi in mi ga nič ne silimo. Včeraj smo ga tudi probali dati v hojico za par minut in je bil presrečen.:muca:




malika -> hoja pri sedmih mesecih in pol? (23.11.2004 15:38:03)

Pusti ga, ker ne boš daleč prišla.:)- Vem , ker je moj isti, le da je on hotel bit skoz na nogah že dosti prej.
No pri 9,5 mes je naredil prvih 10 korakov od takrat pa štrajka-hvalabogu




frutka_ -> hoja pri sedmih mesecih in pol? (23.11.2004 16:15:13)

Mislim, da ne boš nič dosegla, če ga boš "dol tiščala". On bo svoje itak dosegel tako ali drugače. Moda mu omogoči "hojo" v kakšni hojici po parkrat na dan za krajši čas ali pa mu nabavi skokec...Jaz bi ga vzpodbujala.

Naj ti povem, da je moj malči star (danes) 5 mesecev in se že tudi full hoče na noge postavljati. Vem, da ni dobro, toda običajno ga pač pod ritko z rokami držim, da on kao hodi, sicer pa ga polagam na tla, kjer se kotali ali obrača.

Nič ne boš delala narobe. Pazi morda edino, da katere faze razvoja ne preskoči. Npr. najprej plazenje in nato hoja. Če katero izmed teh stopenj preskoči bo za vedno "štorast" v tem kar je preskočil.

Je pač malo naprednejši.:kuza::kuza::kuza:




Pupica -> hoja pri sedmih mesecih in pol? (23.11.2004 16:32:06)

če praviš da se sam vzdigne, pol je že pripravljen.Tudi jaz sem shodila pri 9 mesecih in so se takrat vsi zgražali, češ da me je mati silila pokonci:zmeden::zmeden:
aja, zdej nimam nobenih težav:)-




Gina -> hoja pri sedmih mesecih in pol? (23.11.2004 21:22:01)

Nas sedi od 5,5 - od takrat se tudi plazi po celem stanovanju. Tocno pri 6. mes. se je dvignil v stajici. Sedaj je 6m in en teden in hodi po stajici okrog in okrog - sam (drzi se za rob).
Jaz ga pustim , naj pocne kar lahko, zakaj bi ga zavirala, z njim pa ne "hodim" in tudi ne bom, ker me boli hrbet in ker mora do tega priti sam.
Smo pa mamice vseeno lahko grozno ponosne na svoje korenjake, a ne. Bravo tudi za tvojega, palcica:bravo::bravo:




Ro-La -> hoja pri sedmih mesecih in pol? (23.11.2004 22:02:29)

Ne vem zakaj bi ga tiščala nazaj, saj tebi tudi ne bi bilo prav, če bi imela nek cilj, pa bi ti ga drugi fizično preprečili. Otročki že vedo kdaj je njihovo telo pripravljeno za nove izzive.




BARBARA R. -> hoja pri sedmih mesecih in pol? (24.11.2004 10:08:19)

Res :bravo: naši korenjaki! Kristina pri skoraj šestih mesecih nima pojma o plazenju je pa najbolj srečno,ko ji pomagaš na nogice.Skače kot bi bila na trampolinu(?).

:muca:




kimi -> hoja pri sedmih mesecih in pol? (24.11.2004 17:00:09)

moj pri 7 mesecih fino koraka pri 5,5 mesecih smo ga kar pustili na nogicah sej je postal trd da ga v drug položaj nisi mogel dati. seveda koraka tako da ga pod pazduho držimo in pri fantkih ni to nevem kakšen problem slabše je pri punčkah




Stran: [1]