zobek noče ven (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


pikecpokec -> zobek noče ven (28.8.2007 12:14:56)

Živjo!
Naš malček je star skoraj 7 mesecev in ima že vse štiri enkice. Zdaj pa mu počasi leze ven dvojka zgoraj levo, ampak zobek nikakor ne more predreti dlesni. Tako da se mu je pod dlesnijo razlila kri in ima čisto črno. Zobozdravnica je rekla da se to res včasih zgodi in da če traja dlje časa, je treba prerezati. Ampak otroška zobozdravnica je na bolniški in bo še kar nekaj časa, mi gremo pa v soboto na morje. Tako da zdaj ne vem kaj narediti. a naj počakam če se bo samo rešilo, ali naj ga peljem k drugemu zobozdravniku? aja, jutri imava posvetovalnico. mogoče pa lahko kar pediatrinja kaj naredi?
A ima katera kakšne izkušnje s tem? Obstaja mogoče kaka domača metoda, da bi pomagali zobku da pride ven?
Prosim vas za nasvete, ker ga res zelo boli, pa še malo vročine je dobil.


Hvala in LP!




suzolinka -> RE: zobek noče ven (28.8.2007 15:32:16)

Mi smo čakali zgornje enke 2 meseca. Vmes  je bila tudi vročina, vročina in driska, ... Zadnjič pa je končno pokukala ven in je bilo tudi vse krvavo.
Jaz bi sigurno počakala do jutri, ko imate zdravnika pa bo on povedal kako in kaj. Drugače se pa da pospešit s pritiskom na dlesen (zavit prst v mrzlo mokro pleničko) pa čim več gristi. ampak če ima črno jaz tega ne bi počela. Naj pove dr.




Naja30 -> RE: zobek noče ven (28.8.2007 15:38:45)

Še nismo pri dvojkah, ampak vsekakor bi jutri vprašala zdravnika na tvojem mestu.




Stran: [1]