|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj dojenčka v kengurujček?
27.8.2007 16:46:17   
Anonimen
Koliko mora biti star? A je 3 tedne dovolj? user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
27.8.2007 16:48:14   
Shorty_
do treh mesecev ga pediatri odsvetujejo nekateri celo do 5ih. jz sem mojo dala ko je že dobro držala glavici imam pa baby bjorn kji je od 3,5 kg dalje

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
27.8.2007 16:55:56   
Anonimen
Koliko mora biti star? A je 3 tedne dovolj?


Jaz sem ga dala pri petih tednih. Brez problema. Mogoče počakaj še kak teden, dva.

(odgovor članu Shorty_)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
27.8.2007 17:01:36   
Putka
Mora glavco gor držat. Pri 3 tednih user posted image ? Pri nas še v pokončnem položaju ne sme bit pri treh mesecih (pravjo pediatri), kaj šele v kengurujčku. Tole je pa res primerno od rojstva dalje, pa še do ene 15 kg drži:
www.hotslings.com

Ne vem, zakaj noče slikce prilimatuser posted image


< Sporočilo je popravil Putka -- 27.8.2007 17:03:44 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
27.8.2007 17:13:29   
tinaaja
jaz se nisem upala, ker je to cist nenaravna drza za tok malega. sem imela sling, pol pa pri ene 3-3,5 mesecih kengurujcek.
povsod svetujejo, da mora bit tok majhen novorojencek v polozaju lupinice oz na ravni podlagi - mislim,da z razlogom. ampak vsak po svoje.

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
27.8.2007 17:29:55   
Anonimen
Jaz sem jo dala nekje pri 2,5 mesecih, če se prav spomnim user posted image

Verjetno je odvisno tudi od kengurujčka, kako podpira in glavico in od otroka, kako jo že drži.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
27.8.2007 17:33:27   
Pinkyca
Kaj pa tisti kengrujčki kjer piše da so primerni od rojstva dalje? Ali je potem to marketinška natega? Sem si ravno ogledala enega na BC strani. Jah nič bomo pa pač počakali.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
27.8.2007 17:50:07   
Freycha
Ni natega... narejen je tako, da daš lahko novorojenčka notri - ampak ali je to zdravo za otroka ali ne je pa drugo vprašanje.

meni se zdi logično, da počakam toliko, da čisto sama drži glavico pokonci. Sedaj je stara slabe 2. meseca pa je še precej nebogljena kar se glave tiče, zato je ne dajemo notri...

(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
27.8.2007 19:07:53   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: Pinkyca

Kaj pa tisti kengrujčki kjer piše da so primerni od rojstva dalje? Ali je potem to marketinška natega?


Jaz bi rekla, da ja. Meni je grozno že pomislit, da daš novorojenčka v kenguruja, ker je to povsem nenaravna drža. Vsaj glavico mora imeti stabilno, pa čeprav imajo eni kengurujčki naslonjalo za glavico (kao za novorojenčke), ampak tisto je samo da ne omahne čist nazaj, postrani mu pa še vedno visi in to fajn.

Jaz sem ga sedaj začela uporabljat za kake pol urce (pri 3,5mes), za daljše sprehode ga pa enostavno ne upam, ker se mi ne zdi še dost stabilna tamala (oz. njena glavca).

(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
27.8.2007 20:40:32   
SIBI
Mi smo imeli kengurujčka od Chiccota, ki je primeren od rojstva dalje oz. od 0 do 10 kg. Moram rečt, da je kar dobro narejen, ker ima podporo za glavico in ful ojačane stranske dele, na sprednji strani ima pa še pritrjen slinček, ko se mali sončki začnejo sliniti. Mi našega sicer v njem nismo nosili dokler ni dopolnil 4,5 mesecev. 

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
27.8.2007 20:44:02   
Seven*
NOBEN kengurujcek ni primeren od rojstva dalje. Hrbtenica je takrat se tako nerazvita, da ni sposobna nositi teze telesa. Zaradi tega lahko pride do posedanja medvretencnih diskov.

Uporabite raje sling. MNOGO primernejsa zadeva.




_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu SIBI)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
27.8.2007 21:39:10   
Luckica
sem ga dala pri 2 tednih,ker imam takšnega kengurujčka,ki je za to primeren

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
27.8.2007 22:25:18   
kaya2007
mi smo kupili baby bjorna, potem pa mi je pediatrinja rekla da bog ne daj ga uporabljat-se ne spomnim do kdaj-ampak mislim da je reklatam okoli 6m. Baje user posted image medenica prej ni dovolj močna, da bi držala vso težo dojenčka in zato ni ok.

(odgovor članu Luckica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
27.8.2007 22:26:16   
kaya2007
seven, od kdaj naprej je ok?

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
28.8.2007 8:22:14   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Luckica

sem ga dala pri 2 tednih,ker imam takšnega kengurujčka,ki je za to primeren


brez zamere, samo če malo pomisliš, kako se hrbtenica usloči, ko samo podiraš kupčka čez ramo, potem ti je hitro jasno, da NOBEN kengurujček ni primeren za novorojenčka starega 2 tedna.......

sicer pa vsak po svoje. Če imate radi svoje otroke in ne razmišljate samo o tem, kako bo vam lažje, potem vam ne bo prišlo na misel uporaba kengurujčkov tako zgodaj. Če pa vam je za udobnost, potem vas pa noben hudič ne bo prepričal, da to ni zdravo.....

(odgovor članu Luckica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
28.8.2007 9:23:46   
Luckica
freycha jaz imam kengurujčka,kot sem že napisala PRIMERNEGA  za takšno starost,ker v njem leži

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
28.8.2007 9:26:27   
Naja31
Nam je pediatrinja rekla, da sploh ne dokler dojenček ne zna samostojno sedeti pa še potem je bolje,d a se ga nosi v nahrbtniku. In smo to upoštevali.
Se mi zdi potem že štorklja ali sling veliko bolj primerna.

(odgovor članu Luckica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
28.8.2007 13:25:20   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Luckica

sem ga dala pri 2 tednih,ker imam takšnega kengurujčka,ki je za to primeren


Natega proizvajalca. Big time.




_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Luckica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
28.8.2007 13:27:36   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

seven, od kdaj naprej je ok?


Hmm. Otrok ti pokaze kdaj je pripravljen na pokoncno drzo. Ko zacne sedeti, je hrbtenica je dovolj izoblikovana, da je vertikalnem polozaju. Ampak takrat je pocasi ze prevelik za kengurujcka.

Odgovor je torej.. Cimkasneje.. user posted image user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
28.8.2007 13:28:00   
Luckica
A res seven in zakaj??

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
28.8.2007 13:28:35   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Luckica

A res seven in zakaj??


Luckica, ce je v vodoravnem, potem je zadeva drugacna. Sem spregledala sorry..


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Luckica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
28.8.2007 13:29:48   
Luckica
Ja,saj zato sprašujem kaj je s tem narobe user posted image je isto kot bi ga imela na rokah ležeuser posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
28.8.2007 13:33:26   
Majchi
Po mojem ni fora samo v glavici, če jo dobro drži, ampak tudi v hrbtenički.

Naša ima glavo čist samostojno pri treh mesecih, pa se je še ne upam dat noter, ker mam slab feeling zaradi hrbtenice.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
28.8.2007 13:52:47   
Bubilu
Jst sm mojega mižeka začela dajat v kengurujčka ko je bil star dobra dva meseca, ampak to res samo občasno, ko je bla največja kriza in ne za dolgo časa.

_____________________________

Hush little baby dont say a word, mama´s gonna buy you a mocking bird.And if that mocking bird won`t sing, mama`s gonna buy you a diamond ring...

(odgovor članu Majchi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kdaj dojenčka v kengurujček?
28.8.2007 15:47:44   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Luckica

freycha jaz imam kengurujčka,kot sem že napisala PRIMERNEGA  za takšno starost,ker v njem leži



potem oprosti. Čeprav še v življenju nisem videla ali slišala za kengurujčka (razen slingov in trakov), ki bi bil leže user posted image  

pa fajn bi bilo, da drugič že prej do konca napišeš stavek, da ne pride do nepotrebnih postov - razen, če si provokativna user posted image

(odgovor članu Luckica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?