Koliko mleka popije 2- mesečni dojenček? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Annny -> Koliko mleka popije 2- mesečni dojenček? (22.11.2004 12:22:36)

Živjo,

moja dojenčica je danes stara 1,5 meseca in me iz radovednosti zanima (če morda katera ve), koliko mleka toliko stari otroci popijejo v enem dnevu?
Zadnjič sem si izčrpala dvakrat po 0,6 dl mleka (ko me ni bilo doma) in moja mama ji ga je dala po flaški. Zadostovalo je za dva obroka. Rekla je, da se je Naja fajn najedla.
Ampak zdi se mi, da v flaški izgleda teh 0,6 dl zelo malo:zmeden:
No ja, jokala ni, pa tudi zelo je bila pokakana, tako da ji po moje ni nič manjkalo:zmeden:
Ali to pomeni, da je taka količina nek standardni obrok zanjo?
Ko se dojiva, imam občutek, da se prenajeda in potem zelo poliva.

LP




KIRA -> Koliko mleka popije 2- mesečni dojenček? (22.11.2004 12:42:16)

100-120 ml. pa se meni tudi zdi premalo...pri treh mesecih pa 120-140, včasih tudi več - predvsem zjutraj, ker je zelo lačna, saj zdaj že po 6 ur spi...




KIRA -> Koliko mleka popije 2- mesečni dojenček? (22.11.2004 12:42:57)

By the way - delata "kupčke" po dojenju?... - ker si rekla, da poliva...




dory -> Koliko mleka popije 2- mesečni dojenček? (22.11.2004 12:44:47)

Moj mali pri sedmih mesecih popapca toliko kot jih je pri dveh-treh mesecih...nikoli ne poje vec kot 140ml...zanimivo je tud to,da poje tudi 140ml goste hrane :zmeden:...pa je kar ornk dedec :)...pomoje se glede kolicine ni treba obremenjevat...ker ni noben otrok delan po knjigi..




KIRA -> Koliko mleka popije 2- mesečni dojenček? (22.11.2004 12:53:55)

mislim da imaš prav. najbrž ima tako velik trebušček - ne ga pa silit, da bi se mu razširu in bi bil pol debel..
pač malo več obrokov poje, da nadoknadi... a ne?




dory -> Koliko mleka popije 2- mesečni dojenček? (22.11.2004 12:55:25)

Nas mali ocitno popapca vec obrokov po malo...ko je sit pa tako ali tako dobim vse v glavo tako,da s siljenjem ni nic pri nas :)




Annny -> Koliko mleka popije 2- mesečni dojenček? (22.11.2004 12:55:30)

Hm, potem je pa res malo..
Kupčke delava- ampak problem je v tem, da ga včasih naredi, včasih pa ne:zmeden:- tudi, če jo božam po hrbtu 10 min.




dory -> Koliko mleka popije 2- mesečni dojenček? (22.11.2004 12:56:27)

Jaz sem Maja vcasih po hranjenju dala past kravce...toliko,da je potem podrl kupcka...




Annny -> Koliko mleka popije 2- mesečni dojenček? (22.11.2004 12:57:31)

Ja, tudi Naja se doji čez dan na cca. 1,5 ure (ponoči pa na 3 ure)..tako da najbrž papca po malo in večkrat.
Napreduje zelo lepo, tako da se mi zdi čudno, da bi pojedla premalo.




dory -> Koliko mleka popije 2- mesečni dojenček? (22.11.2004 12:59:21)

Ce lepo napreduje,potem se nimas cesa bati...no sicer pa vem kako se pocutis...tudi mene je skrbelo in sem Majevo sireno,ko je bil lacen postekala sele pri treh mesecih...

Nas se sedaj pri sedmih mesecih ponoci papca...takrat pa samo 100ml mleka in niti kapljice ves...kdo bi jih razumel:zmeden:




Pikca -> Koliko mleka popije 2- mesečni dojenček? (22.11.2004 13:05:03)

Jaz sem na prvem pregledu vprašala patronažno, menda naj bi malo čez 4 kg težek dojenček popil približno 1 dcl pri enem obroku, dnevno skupaj približno 6 dcl.
Sicer pa je tudi moja Živa zdaj začela precej polivati, ne vem, kaj je vzrok. Tudi meni se zdi, da se preveč naje, nisem pa še do zdaj merila, koliko dcl popije.
Lp, Pikca




Stran: [1]