Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


mala pikica -> Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (22.8.2007 12:34:32)

Rada bi opozorila, da pri Zavarovalnici Maribor izplačajo vsem mamicam, ki imajo pri njih sklenjeno življenjsko zavarovanje, za vsakega rojenega otroka nagrado za opremo v vrednosti 222 €. To so podatki za Zavarovalnico Maribor, za druge zavarovlanice ne vem, kako imajo to urejeno.

Vem za kar nekaj primerov, kjer agenti zavarovalnice tega mamicam niso sporočili, in so tako bile za to nagrado prikrajšane. Zato sem se tudi odločila in na to opozorila tukaj na forumu.

Moram povedati, da sem ge.Šalamun zelo hvaležna, da me je domov poklicala in me opozorila, da ji ja ne bom pozabila januarja prinesti rojstnega lista našega otročička. Hvala še enkrat! Takšni bi morali biti vsi zaposleni na zavarovalnicah, ki imajo stik s strankami.

Za druge zavarovalnice je najboljše, da se pozanimate. Koliko sem slišala ima nekaj podobnega tudi Adriatic.




Lunca1 -> RE: Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (22.8.2007 12:50:35)

Triglav ima tudi mislim da nekaj podobnega. Ne vem če ni povezano z življenjskim ali rentnim zavarovanjem obeh staršev. Govorim iz glave.




Naja31 -> RE: Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (22.8.2007 12:58:33)

Meni so pri Grawe, kjer imam sklenjeno življenjsko zavarovanje, odgovorili, da so oni mnenja, da je rojstvo otroka že samo po sebi dovolj velika nagrada, da oni zato nič dodatnega ne izplačujejo.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley5.gif[/image]




Vilma -> RE: Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (22.8.2007 13:02:02)

Kolikor jaz vem, Triglav nima nič?! No sem skoraj 100% prepričana.
Ima pa enako ponudbo Adriatic.




*tajda* -> RE: Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (22.8.2007 13:04:39)

z možem imava že par let oba sklenjeno nezgodno-življensko zavarovanje pri triglavu in so nama zgotovili da ne dobiva nič,oziroma da lahko dobiva 500 evrov stem da nama trgajo od najine police in na koncu pač dobiva toliko manj[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




barika -> RE: Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (22.8.2007 13:04:54)

vilma, adriatic ima enako ponudbo kot kdo? kot triglav, ko dobiš nič ali kot mariborska zavarovalnica??
lepo bi bilo da nam kaj podarijo, če že plačujemo velike denarje[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

lp




Vilma -> RE: Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (22.8.2007 13:08:03)

Adriatic ima enako ponudbo kot Zavarovalnica Maribor. O Mariboru je namreč pisala mala pikica.




Anonimen -> RE: Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (22.8.2007 13:10:49)

Meni so za to nagrado povedali že ob sami ponudbi življenjskega zavarovanja pred 3 ali 4 leti. Mislim da je to bila potem tudi odločilna bilka, da sem se odločila za zavarovalnico MB.
Sem pa malo razočarana, da je pred tolikim časom bila nagrada 50.000sit in se je v parih letih povišala samo na 222 evrov (53.200sit), glede na to, da se je od sklenitve moje police premija že parkrat zvišala, ker je vezana na evro.
Ampak podarjenemu konju se ne gleda v zobe[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].




barika -> RE: Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (22.8.2007 13:13:21)

Vilma, hvala za razsvetljenje[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/wink.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (22.8.2007 13:41:54)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




biba26 -> RE: Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (22.8.2007 13:43:21)

Pozdravljene!

Tudi jaz sem klicala na Triglav kjer imam zavarovanje in si mi tud rekli,da dobiš nekje okoli 500e, vendar mi nihče ni rekel,da bi mi potem trgali od police,Ne vem mi je malo čudno,ker če bi potem trgali od police kje je potem kakšna nagrada?
Je pares da so zmožni vsega.
Fajn bi bilo,če bi še katera probala preverit!

LP




Shana banana -> RE: Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (22.8.2007 13:58:30)

Ja, pri Mariborski dobiš nagrado 222 EUR, pri Triglavu pa kakor sem se pogovarjala z gospo, ki dela na Triglavu, trgajo od končne zavarovalne vsote. Se pravi kot nekakšno predplačilo in ne nagrada. Pri adriatic-slovenici je pa tako: vse ki imaste življenjsko polico pokličite zastopnika, ki vam je sklepal polico, ali pa vsaj na poslovno enoto oz. agencijo pri kateri je zaposlen. Odvisno je od police (je več različnih) in od datuma sklenitve (zaradi različnosti pogojev).
Vem, da Merkur, Grawe in Generali te nagrade nimajo (pomoje, da nobena tuja nima), za Tilijo pa nimam pojma. Je pa tako. tudi če ta nagrada je, mora biti polica vsaj eno leto v veljavi, da se ta nagrada lahko izplača (Pri Mariborski), se pravi, da že noseče ob sklenitvi, nimate pravice do izplačila. Očetje pa žal ne dobijo nagrade. Samo mamice.

Pozdravček 




Pikica pokica -> RE: Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (22.8.2007 14:26:52)

Pri Adriatic Sloveniki pa znaša nagrada 500 eur. Potrjeno. Vendar mora biti življenjsko zavarovanje sklenjeno prej najmanj eno leto. 




Shana banana -> RE: Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (22.8.2007 14:34:28)

Ja, to že, a ne pri vseh policah. So različne. AS ni dolgo, pred tem sta bila Adriatic in Slovenica in police so različne že v okviru zavarovalnice, zato raje preverite prej, če želite računati na to nagrado.




Adelina -> RE: Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (22.8.2007 14:43:49)

Ampak pri Triglavu dobiš teh 500 evrov samo za prvega otroka!




hokejistka -> RE: Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (22.8.2007 16:49:12)

Pri Triglavu preverjeno trgajo 500 E od police.




sandra85 -> RE: Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (22.8.2007 16:56:34)

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Meni so pri Grawe, kjer imam sklenjeno življenjsko zavarovanje, odgovorili, da so oni mnenja, da je rojstvo otroka že samo po sebi dovolj velika nagrada, da oni zato nič dodatnega ne izplačujejo.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley5.gif[/image]



grawe je najslabša zavarovalnica!!!

moja mama je bila zavarovana pri njih in ko je umrla [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] (3 leta nazaj) so najdli neke izgovore, da nam niso izplačali une premijo,ki jo dobijo svojci v primeru smrti!?!?vsak bi moral dobit cca 1.000.000 sit... HALO!!! zakaj si pol zavarovan???





mukla -> RE: Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (22.8.2007 17:00:39)

Meni je agent Triglava razložil takole. Zavarovana morata bit oba (če sta poročena). Jst sem sklenila zavarovanje leta 2000, mož pa 2005. Če bi oba sklenila, mislim, da pred 2003. letom, dobiš nagrado in ti ne trgajo od glavnice. V najinem primeru nama dajo, ampak mi trgajo od glavnice (ker je mož sklenil prepozno). Sama višina "nagrade" je pa odvisna od mamine police.
Je pa fora, da se ne poročiš. Pol je važna samo mama, ker lahko zmutiš, da si samohranilka.




Sunny Morning -> RE: Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (22.8.2007 17:20:45)

IZVIRNO SPOROČILO: mukla
Meni je agent Triglava razložil takole. Zavarovana morata bit oba (če sta poročena). Jst sem sklenila zavarovanje leta 2000, mož pa 2005. Če bi oba sklenila, mislim, da pred 2003. letom, dobiš nagrado in ti ne trgajo od glavnice. V najinem primeru nama dajo, ampak mi trgajo od glavnice (ker je mož sklenil prepozno). Sama višina "nagrade" je pa odvisna od mamine police.
Je pa fora, da se ne poročiš. Pol je važna samo mama, ker lahko zmutiš, da si samohranilka.

Super, bol bom jaz mama samohranilka. Me pa sploh ne gane, če vzamejo od glavnice, saj je itak vse moje.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] Moram čimprej poklicat. Dobro, da se potikam tukaj in še kaj zvem.




december06 -> RE: Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (22.8.2007 21:36:33)

Pozdravljene.

Vsaka zavarovalnica ima svoje pogoje in ugodnosti. Je pa odvisno tudi kdaj si se zavaroval in ali sta oba s partnerjem življenjsko zavarovana, ipd. Vse pa piše na zadnji strani police, kjer je zapisan tisti drobni tisk členov, ki jih običajno ne preberemo. Tako, da svetujem, da preberemo vedno še droben tisk, vsake pogodbe oz. police.

Me pa zanima, kaj je potrebno, da to uveljaviš in v kolikem času? Če je katera že to koristila? Saj vsega pa res ne piše v drobnem tisku. Hvala.




mala pikica -> RE: Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (22.8.2007 22:09:37)

Jaz sem to pač omenila, ker se mi res zdi nepošteno, da na to ne opozorijo agenti. Marsikatera je verjetno že bila prikrajšana. Ravno zadnjič sem povedala sestrični in ni nič vedela. Je takoj poklicala na zavarovalnico in seveda bila potem zelo vesela.


IZVIRNO SPOROČILO: december06

Me pa zanima, kaj je potrebno, da to uveljaviš in v kolikem času? Če je katera že to koristila? Saj vsega pa res ne piše v drobnem tisku. Hvala.



Potrebuješ številko police, osebni dokument in rojstni list otroka. Je pa res, da točno ne vem, v kolikšnem času lahko to uveljaviš. Za dve leti nazaj sigurno ne [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




sovica3 -> RE: Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (22.8.2007 23:01:01)

Ja, hudoooo. Imam občutek, da tile pri Triglavu ne vedo niti kje se jih drži glava...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Meni je agent rekel, da prejmem (ali moj mož - pač eden od staršev) 750 eurov nagrade in da ničesar ne trgajo. Prej moraš biti eno leto zavarovan, da si upravičen do nagrade. Pri Adriatic Slovenici je enak pogoj, koliko se dobi, pa ne vem. Pri Triglavu imam sklenjeno življenjsko in nezgodno zavarovanje, pri Adriaticu pa fondpolico (vezano na vzajemne sklade...)...




simvir -> RE: Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (23.8.2007 7:29:43)

Midva sva dobila za sina, ki je rojen v maju 2006, pri Zavarovalnici Triglav okrog 120.000 sit, najina kolega pa okrog 180.000 sit. Zavarovana morata biti oba starša najmajn eno leto. Mislim, da je bila višina odvisna od dolžine zavarovanja (verjetno tudi od višine), saj sem bila jaz zavarovana le leto in pol.
Glede trganja od glavnice ne vem, dobiš pa mislim da samo za prvega otroka.




inja2 -> RE: Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (23.8.2007 11:16:02)

Ojla

jaz sem preverjala pri MB, in to nagrado se dobi samo za določene pakete življenjskih zavarovanj. Nagrade ne dobiš za NPR. naložbeno življenjsko zavarovanje


lp, inja




unika -> RE: Nagrada za opremo za vsakega rojenega otroka (26.8.2007 13:00:55)

mene pa zanima, sem brala na njihovi strani (zav. MB), da to velja na vsako sklenjeno polico (zlati ključek in še neko življensko zav.). A to se pravi da lahko jaz uveljavljam 2x, ker imam sklenjeno tudi zavarovanje zlati ključek za sina, ki pa ga plačujem jaz in tudi pisano je na mene?




Stran: [1]