reakcija po 1. cepljenju (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Natas@ -> reakcija po 1. cepljenju (20.11.2004 10:11:35)

Moj 5 tednov star fantek ima na roki, kjer je bil cepljen v porodnišnici izpuščaj (izgleda kot mazolj - okrog rdeče, notri belo) je to normalno ali je to treba komu pokazat?




Anja167 -> reakcija po 1. cepljenju (20.11.2004 10:18:36)

To je normalno, najbrž bo gnoj tudi iztekal ven. Kopajte normalno, tam pa nič ne prijemajte. Če bo pa dolgo trajalo (npr. več kot 3 mesece), pa le pokažite pediatru.




Anonimen -> reakcija po 1. cepljenju (20.11.2004 10:21:25)

Načeloma naj reakcije ne bi bilo. Je pa možno, da niso cepili prav lepo, potem pa lahko zateče pa se pojavi rdečina. Lea je vsa cepljenja prestala brez reakcije, razen enkrat, ko se je sestri zelo mudilo in mi mogla počakat, da se je umirila. špiknila jo je v napeto mišico, pa je imela potem vsaj 14 dni zatečeno stegno! :(




niki5 -> reakcija po 1. cepljenju (20.11.2004 10:24:12)

Ojoj, boga Lea... kok se mi smilijo te naši revčki ob teh cepljenjih.




Blink1 -> reakcija po 1. cepljenju (20.11.2004 13:50:44)

Moja Neja je stara 3 mesece in pol, pa ima še vedno ta velik mozolj na ramici... Pediater je rekel, da če sam ne izgine ga odstranijo...Kako? Ne vem.

Frutka je rekla, da so ga Filipu stisnili pri 2 cepljenju.




kimi -> reakcija po 1. cepljenju (20.11.2004 15:09:44)

ja to je normalno sčasoma to zgine ranica pa ostane kar nekaj časa...nenormalno bi bilo če tega nebi imel samo nekaj me zanima ali nisi dobila brošure o tem ker jaz sem jo




KIRA -> reakcija po 1. cepljenju (20.11.2004 17:36:09)

natasas to je normalno. samo nič dregat, pa ne ga odpirat. če sam poči, pa lepo z vatko obriši - ampak sterilno. se bo samo zacelilo... če bi se pa začelo širit, ali pa roka otekat, pa k zdravniku!

LP:rozica:




Babsy -> reakcija po 1. cepljenju (20.11.2004 17:41:19)

Res je, to je normalna reakcija. MOj je imel isto in ima še vedno.
Sem poklicala pediatrinjo in mije sestra rekla, da naj kar pri miru pustimo in nič ne mažemo.
Bom spet preverila ko grem na naslednje cepljenje.

Lp
Babsy
:bravo:




niki5 -> reakcija po 1. cepljenju (20.11.2004 22:39:38)

Ja mojemu se nič ne pozna. Drugače pa sem jaz dobila v porodnišnici pri odpustu list na katerem pišejo navodila kar se tiče tega cepljenja. Je pa ta ko dvoumno napisano, da če se nič ne pozna na mesti cepljenja, pomeni da se cepljenje ''ni prijelo'', v zadnjem odstavku pa da redki otroci nimajo nobenega znamenja na tem mestu in da je to normalno :zmeden:




Stran: [1]