z Leo sva doma (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Moyca_ -> z Leo sva doma (19.11.2004 17:58:04)

zdravo vsem in hvala za čestitke,
danes sva pupico prispele domov. Kot je napisala MojcaH smo dobili našo pupo v ponedeljek. Je šlo kar hitro. ob 5.00 me je zbudil Gabriel, sva iskala dudo in sem se sklanjala nad njegovo posteljo- takrat mi je odtekla voda. Ob 6 sem bila v porodnišnici. Naša babica je bila ob 6.30 tam. Doma sem imela popadke na minuto, potem dve, štriri- čisto se jim je zmešalo- tam pa so se umirili in sem dobila umetne zraven.
Ob 8.20 je na svet prijokala naša mala Lea. (2720g, 49 cm).Dobrih 14 dni prej- vendar baje zadnji čas- posteljica je bila čisto uničena, popkovina enkrat ovita okrog vratu- torej bratec je rešil svojo sestrico!!!!!9nebesa9nebesa9nebesa
Nedvomno je nekdo:angel::angel::angel: pazil na našo pupo.
Imeli smo malo problemov s hranjenjem, ker Lea samo spi, spi, spi in je je treba zbujat in silit da kaj poje. Malo še je bila rumena (kar v sobi je dobila 3krat po 3 ure ta malo lučko (ki se da pod majčko)). Tako da imava v torek kontrolo v porodnišnico. Danes je končno začela dobivat na teži, ker je prej padala ves čas. Sedaj ima 2560g.
Je tako drobna da je niti ne upam prav primit.Ogromna razlika proti Gabrielu, ki je imel 1kg več.
Sedaj pa imam same skrbi, ker res ne vem kako bom zmogla dva otročeka (gabriel se še danes zabava pri teti s sestrično in bratrancem). Ko bom dojila bo Gabriel divjal po hiši???:hudicek::hudicek:
V glavnem skrbi me če bom zmogla, skrbi me za Leo če bo vredu. Me je na ultrazvoku gleve zdravnica čisto prestrašila, češ da je glavica sedaj vredu, vendar bomo videli če je res vredu komaj čez 1 mesec na ponovnem ultrazvoku, ker to ni možno sedaj vedet. Pa sem jo vprašala kaj bi lahko bilo sploh narobe. Pa pravi, če mislim da se je otročku slučajno vredu godilu, glede na to da je tako mali in da posteljica ni zastonj odpovedala,... Prestrašla me je do konca,..
Glede na to da so kolki vredu, bi jo jaz široko povijala samo ponoči prve tri mesece. Kaj mislite?

Sem se razpisala- se beremo,
lp, Mojca




ditka -> z Leo sva doma (19.11.2004 18:03:55)

Vse čestitke :bravo::bravo::bravo: mamici in mali:roza::duda::roza: Lei,pa upam da boste zdrave pa se fajn rihtale :rozica::rozica::rozica:

Lep pozdrav




Teni_ -> z Leo sva doma (19.11.2004 18:13:32)

Čestitke še enkrat.
Nisi napisala, da je bila velika 47 cm?

Lp,
Mojca:rozica:




Moyca_ -> z Leo sva doma (19.11.2004 18:17:26)

UPS, sem se zmotila (Gabriel je bil velik 49 cm). Lea je velika 47cm.:duda:




Teni_ -> z Leo sva doma (19.11.2004 18:19:57)

Aja, da ti še odgovorim na vprašanja. Pri Teji so bili kolki tudi Ok, ampak sem jo vseeno za vsak slučaj previjala na široko do 3. meseca. Če bi rodila poleti, vprašanje, če bi, ker bi se mi smilila v tisti vročini.

Jaz mislim, da če je zdaj zgledalo na UZ glave vse OK, bo tudi v naprej.

Bom še pogledala, če je kaj takega, da ti še nisem odgovorila.

LP,
Mojca:rozica:




Metuljčica04 -> z Leo sva doma (19.11.2004 20:01:17)

:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:
Vse boš zmogla,brez skrbi! Veliko se cartajte in uživaj v materinstvu.:rozica:


L.p.!;)




mehurčica -> z Leo sva doma (19.11.2004 20:10:05)

Moyca, čestitke še enkrat!!!:bravo:

Glede te izjave: "Pa pravi, če mislim da se je otročku slučajno vredu godilu, glede na to da je tako mali.."

David se je rodil 13 dni pred napovedanim rokom(popkovino zelo kratko ovito okoli rokice) in je imel 2990g in 48cm. Torej približno enako-pa še fant je. In mi nihče ni komentiral teže+velikosti.
Ne sekiraj se. Pri nobenem otroku ni ziher, če je vse vredu z glavico. Je že bila slabe volje, da ti je morala izjavo na glas komentirat.:grrr:

Ti samo uživaj. Vse se bo porihtalo. Gabriel bo pa priden fant in te od zdaj naprej več ne bo toliko gnal po hiši.:)- Lepo se bo pridno igral, da ga boš imela na očeh.9nebesa(včasih se moje besede uresničijo...vprašaj Willmo:)-)

Pa-pa:miska::kuza::muca:




JASNA D -> z Leo sva doma (19.11.2004 21:07:35)

Čestitke tudi z naše strani!

Ne sekiraj se zaradi takšnih komentarjev, če bi bilo bilo kaj vsaj malo narobe, jih itak zadržijo not. Ti kar pogumno skrbi za svojo lepotičko, seveda ne pozabi na bratca!!

Glede širokega povijanja se odloči kar sama. Jaz sem svoji pupi obljubila, da jo bom matrala samo do Miklavža, ko bodo parklji pleničke stran odnesli. Takrat bo stara 2 meseca.

Čim več lepih trenutkov in čim manj napora ob dveh sončkih!

Jasna




L&F&B -> z Leo sva doma (19.11.2004 21:21:15)

Čestitke za pogumno mamico in njeno pupiko!:bravo::rozica::rozica::rozica:




tinka-pepa -> z Leo sva doma (19.11.2004 21:33:54)

:bravo::bravo::bravo:
čestitke vsem posebaj pa tebi in pikici Lei, želim vam zdravja in sreče
:bravo::bravo::bravo:




Anonimen -> z Leo sva doma (19.11.2004 22:48:06)

Čestitke!

Kar se širokega povijanja tiče, jaz po ultrazvoju kolkov v porodnišnici, kjer je bilo rečeno, da so O.K., nisem nikoli povijala z ničemer drugim, kot s Pamperskami. Ampak ker je Lejčika še tako majcena, pa bo gotovo zelo kmalu "not prinesla", je verjetno res bolje, da jo malo bolj na široko poviješ, jo boš vsaj malo lažje prijela. Je gotovo boljši občutek. Vsaj tako pravijo.

Lepo se imejte in veliko jejte!




Seven* -> z Leo sva doma (20.11.2004 1:01:14)

Nic ne skrbi, vse bo OK!! Jakob je imel tudi ze precej zastarano posteljico, pa je zdaj vse ok. Lahko ti pa recem, da bo verjetno hotela zelo veliko jesti v prvih dveh meseci. Jakob se je samo dojil in dojil in dojil. Do tega pride, ker pridejo lacni ven.. posteljica ne deluje in potem hocejo nadoknanditi. Pozeruscki mali. Jakob se je prvi mesec zredil skoraj 1400g.




kimi -> z Leo sva doma (20.11.2004 14:56:29)

bravo smo vaju že komaj čakali :bravo:




Stran: [1]