Zelenjava (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


anaj -> Zelenjava (19.11.2004 13:02:00)

Vem, da se je že veliko govorilo o prehrani dojenčkov pa vseeno imam še eno vprašanje. Ko otročkom kuhate zelenjavo, juhice ali pirejčke,... Ali jo solite? Moja punčka namreč sadje zelo rada je zelenjavo pa malo manj rada, sajje nesoljena res brez okusa.

HVALA ZA ODGOVORE

:kuza:




dory -> Zelenjava (19.11.2004 13:03:05)

Jaz svojemu zelenjavo solim kar s parmezanom...drugace sploh ne je...ze tako imamo probleme z zelenjavo,ker ni sladka..




Nogavička -> Zelenjava (19.11.2004 13:04:56)

Jaz zaenkrat še nič ne solim. Je še premala (5,5 meseca).Je pa res, da Hana rada je vse. Upam, da bo tudi v bodoče tako.

L.p.

Tea




Anonimen -> Zelenjava (19.11.2004 13:07:50)

Jaz sem kljub temu, da je odsvetovano, majčkeno solila. Potem je rajše jedel.




lan -> Zelenjava (19.11.2004 13:12:58)

Majčkeno lahko vseeno posoliš ali pa sol nadomestiš s čim drugim.

:racka:




Anonimen -> Zelenjava (19.11.2004 13:22:57)

Jaz sem jo solila toliko, da je imela okus, ker po pravici povedano je meni tudi zanič nesoljena.
No, zdaj pa itak ne kuhamo več zanjo posebej, ker potem noče jest. Mora biti isto kot imamo mi. Pa ne moreš verjet, kako zmeraj ve, če se v dveh različnih posodah kuha! :zmeden:




Anonimen -> Zelenjava (19.11.2004 13:27:44)

Jaz vedno malce posolim, ali dam vsaj malce začimbic. Menim,da je dobro da je sol jodirana. Je pa že čisto vse, razen svinjskega meska ne, drugače pa se trudim, da ji kuham čimbolj raznovrstno hrano, obožuje pa tunine filone (:)-:)- že ve kaj je drago in dobro), tko da je zadnjič pojedla še celega mojega!! Mami pa v :((.
Tunini filoni so odlična zadevca, ker imajo poleg koristnih stvari, ki jih že tako ali tako imajo ribe, zraven še kar dosti železa...so pa zelo dragi, kar je pa :(:(:(.
Od zelenjave pa je rad praktično vse: bučke, korenčka, cvetačo, brokoli, krompirček, kolerabico, koromaček...




Maš -> Zelenjava (19.11.2004 13:29:10)

Nesoljena hrana je brez okusa, če si navajen slane. Ker naši dojenčki še niso navajeni soli in imajo bolj izostren okus kot mi, jih je nesmiselno navajati na sol. Sicer pa sol preobremeni dojenčkova ledvica in naj se je ne bi dodajalo hrani do otrokovega prvega leta starosti.
Lp!




Anonimen -> Zelenjava (19.11.2004 13:33:38)

Joj Maš jaz bi bila tudi vesela, če bi bilo tako, vendar mislim, da lahko že tudi dojenčki vedo kaj je okusno in kaj ne, naša npr. ni nikolo hotela jesti, če ni bilo malček slano, pa nisem začela takoj solit. saj to ne gre za full soljenje, zrnce ali dva ne more škoditi, poleg tega pa npr. zelo veliko spije tekočine vode in nesladkanih čajev, tko da po moje ne bi smelo biti kaj hudo narobe...




kimi -> Zelenjava (19.11.2004 13:56:28)

jaz nič ne solim so rekli da sol ni dobra za naše:duda: le sladkam lahko seveda ne zelenjave:)-




Stran: [1]