|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
18.8.2007 20:34:59   
Bonnie_RR
V mojem avtu je bila jajčka namontirana spredaj na sovoznikovem sedežu, v drugem pa zadaj za sovoznikovim sedežem. Vselej pa obrnjena v nasprotno smer vožnje.

Drugače pa sem se js mogoče ene parkrat peljala s tamalim zadaj, drugače pa sem sedela spredaj. Se mi je že v osnovi tečno zadaj vozit, poleg tega pa za to sploh ni bilo potrebe.
Ko sva se pa sama kam peljala, sem ga pa itak imela spredaj in sem ga lahko gledala.


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
19.8.2007 20:17:17   
Pobalami
Še to bom dopisala:

Jaz sem se vozila zadaj, ker je mali precej jokal v avtu, nič mu ni bilo prav...Sem raje imela zadaj ga pod nadzorom, kot pa da sem čisto živčna spredaj. Če otrok ne joka ali kaj drugega si komot lahko spredaj. ampak ga je treba še zmeraj čekirat (recimo da ni bruhal...)Ogledalce je super, sploh če si voznik.

Ko je šel v večji avtosedež je bil brez problema sam zadaj, mu je bilo bolj zanimivo, ker je videl kaj se dogaja in ni gledal samo naslonjala od sedeža. Tako, da pri nas ne velja da se je navadil imeti koga od sebi.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
19.8.2007 21:42:59   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Slončica
To pa da se nekatere vozijo zadaj je zame samo preseravanje

Vsak dela tako, kot se njemu zdi prav. Nekateri pač svoje (pravilno ali nepravilno) mnenje poveličujete, po vseh ostalih pa user posted image . Sicer je pa način komuniciranja zrcalo tvoje osebnosti.
No, moj user posted image je ravno danes star 3 mesece in je skoraj vsak dan v avtu, pa do danes še ni bil sam. Lahko se otroku npr. zaleti, pa ne pride do sape. V takem primeru postane samo zaripel, joka pa ne. In ti pač sediš spredaj židane volje. Na primer. Pri tako majhnih je lahko še miljon situacij, ko moraš hitro odreagirat. In zato, se pač jaz osebno "preseravam" in sedim pri njemu in tudi še bom nekaj časa.


(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
20.8.2007 16:39:19   
Majchi
Mi imamo pa lupinico za voznikovim sedežem, ker je mene groza zavijanja v levo v velikih križiščih. Se vsak dan vozim tam, kjer je bilo že kaj nekaj nesreč na to foro. V glavnem imam tamalo rajši na drugi strani.

Drugače pa imamo mi tisto ogledalce že original vgrajeno v avtu, ampak samo nogice vidim, ker je lupinica obrnjena kontra od smeri vožnje.

Drugače pa se tudi jaz zraven nje vozim, kadar smo vsi trije. Če sva pa sami, je pa pač sama zadaj in imam ušesa kot zajecuser posted image . Načeloma je pridna, drugače pa pač ustavim, da jo pomirim. Ampak kot je že ena pred mano napisala, je razlog, da joka vedno v lakoti in ne v zahtevi po pozornosti.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
20.8.2007 18:05:09   
Anonimen
otroka imam za sovoznikovim sedežem,  dojenčico pa na sovoznikovim.

če pa gremo z atijevim avtom vsi, potem sta pa otroka oba zadaj.

Zadaj sem sedela samo, če smo šli kam daleč in sem gamogla fajn animirati, da ni bilo krega po celi poti

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
20.8.2007 21:31:36   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Slončica

To pa da se nekatere vozijo zadaj je zame samo preseravanje,tud na sosednjem forumu je moje mnenje tako.Pa brez osebnega napadanjauser posted image


Me pa res zanima, kaj je tu za preseravat? user posted image  To je osebna odločitev.

(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
21.8.2007 17:46:17   
3T
Naša user posted image  je na srednjem sedežu zadaj, stara je 9 mesecev in se še ni zgodilo, da bi bila zadaj sama, sem vedno poleg. To mi je najmanjša "žrtev", saj se ne vozi rada, poznam pa jo toliko, da vem, da če bi bila zadaj sama, bi bila sitna kouser posted image .

Kontra v smeri vožnje pa je potrebno voziti otroka dokler se mu ne utrdijo vratne mišice, ki ščitijo ob trku, da bi prišlo do poškodb tilnika. Ker ko pride do trka, veste da odraslega boli vrat od sile ki v tem trenutku nastane, za otroka pa bi bilo to usodno. MI se bomo vozili kontra vse dokler bo lahko v lupinici, tudi do 12 kg, zaradi omenjenega razloga.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
23.8.2007 10:41:32   
Katy13
POzdravljene!
Z zanimanjem sem prebrala vaša mnenja, vendar nisem nikjer našla kar zanima mene. Veliko vas je napisalo, da izklopite sprednji airbag, če vozite otroka spredaj. Vendar nobena ni napisala, kaj narediti, če so airbagi tudi zadaj. Če ima katera takšne izkušnje, bi jo prosila, če bi jih delila z nami.

Lp, Katja

(odgovor članu 3T)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
23.8.2007 10:42:41   
Anonimen
Vendar nobena ni napisala, kaj narediti, če so airbagi tudi zadaj.


Ne vem ,verjetno jih tudi izklopiš al kako? Ali pa kupiš slabši avto user posted image

(odgovor članu Katy13)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
23.8.2007 11:06:00   
Pobalami
Ja skoraj sigurno ga moraš izklopiti tudi zadaj, saj airbag lahko ubije otroka, če se aktivira. Ne vidim razlike z onim od spredaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
23.8.2007 18:00:51   
Anonimen
Vendar nobena ni napisala, kaj narediti, če so airbagi tudi zadaj.


Zadaj so običajno zračne zavese, ki so drugačne oblike kot zračna blazina spredaj.

Otroški sedež montiraš zadaj na sredino in tam ga razni "airi" ne bi smeli doseči.

(odgovor članu Katy13)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
23.8.2007 18:12:34   
ally1
tudi pri nas imamo air bag zadaj, vendar je avtosedež obrnjen tako (za sovoznikovim sedežem), da ga ne more zadeti, ko pa bomo sedež obrnili naprej bo pa verjetno zadaj na sredini, saj ima tako otrok lepši pogled naprej.

_____________________________

http://soncekmatic.moj-album.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Dojenček v avtomobilu - kje?
23.8.2007 22:39:16   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Vendar nobena ni napisala, kaj narediti, če so airbagi tudi zadaj.


Zadaj so običajno zračne zavese, ki so drugačne oblike kot zračna blazina spredaj.

Otroški sedež montiraš zadaj na sredino in tam ga razni "airi" ne bi smeli doseči.


Bi res moral biti na sredini? Te zavese so tudi nevarne ali kaj? Ker vidim veliko sedežev, ki so na strani montirani in še nisem pomisla, da ne bi bilo ok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Premikanje v trebuhu.
пеперутка16

V katerem tednu nosečnosti ste začeli čutiti otrokove gibe?

Pred 12. tednom. (8%)

12. - 16. teden. (17%)

16. - 20. teden. (58%)

20. - 14. teden. (8%)

Po 24. tednu. (8%)


Število vseh glasov: 12

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!