Tametil tablete (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


nina -> Tametil tablete (16.8.2007 21:57:39)

Danes sem bila pri svoji ginekologinji in omenila sem ji, da imam premalo mleka za vsak obrok, zato Žigatu dodajam še Novalac AC1.
Ker želim, da bi dobil čim več mojega mleka,  mi je zato predlagala, da naj začnem z jemanjem Tametil tabletke (ki so sicer namenjene prosti preprečevanju slabosti in za uravnajavnje prebave), ampak vsebujejo "neko" sestavino ki povzroči "povečanje" mleka v dojkah.
Mene pa sedaj zanima, ali je katera od vas že jemala te tabletke in če je bil zares kakšen učinek po njih. Ste imele potem res več mleka?  [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Hvala za odgovore!

Nina




tinaaja -> RE: Tametil tablete (16.8.2007 22:21:25)

jemala in ce imam obcutek, da ga je manj, se vedno vzamem.
nekaj ziher  pomagajo, ampak definitivno najbolj pomaga pristavljanje, cim bolj pogosto in cim manj dodajanja.
torej, ce se odlocis za tametil probaj gnezdit - vzami si dan, dva, tri in se dojita cim vec. tametil povzroci, da je vec mleka, otrok pa mora s povprasevanjem dvignit ponudbo, da se bo taka obdrzala in bos zmanjsala ali nehala dodajat.

poglej se starejse poste, oz v iskalnik vpisi tametil.

srecno




BLAŽIKA -> RE: Tametil tablete (16.8.2007 22:36:53)

meni jih moj pediater ni hotel predpisati, ker se kao izkorišča stranski učinek in ne namen tabletke.




Janeja -> RE: Tametil tablete (16.8.2007 23:29:37)

Jaz sem jih jemala več mesecev, ker sem samo tako lahko obdržala mleko za mojo Leo, ki je bila po rojstvu 3 mesece v inkubatorju in je nisem mogla dojit.

Mamicam nedonošenčkov jih v LJ na intenzivni redno predpisujejo in se lahko jemljejo brez problemov tudi dlje časa. Je pa bil pri meni učinek res zelo opazen in količina mleka znatno večja kot brez Tametila. Probaj, zgubit res nimaš kaj.






Pinkyca -> RE: Tametil tablete (17.8.2007 8:35:24)

Meni so zakon, prej sem se matrala na vse mogoče načine, po teh tbl pa je mleka dovolj!!![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




nky 23 -> RE: Tametil tablete (17.8.2007 9:52:35)

zanimivo kako različnega mneja so zdravniki, ko sem jih jaz želela dobiti pri nas za to sploh ne vejo so me vsi zdravniki čudno gledli, še niso slišali za  to.




siskamiska -> RE: Tametil tablete (17.8.2007 14:29:15)

kako jih pa jemljete količinsko?

meni tudi zelo pomagajo




tinaaja -> RE: Tametil tablete (17.8.2007 21:29:51)

2 zjutraj, 1 popoldne/zvecer. jaz sem jo vzela okoli 5, da je se malo na vecerno kolicino mleka vplivalo. tako je navodilo iz porodnisnice.




Stran: [1]