Ušesa (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Palčica* -> Ušesa (15.8.2007 23:52:55)

Me res zanima tole...
Vem,da dojenčku kar se ušes tiče ,lahko očistiš le ušesno školjko, ter paziti,da se ne prehladi,da ne pride do vnetja in podobno. Verjamem,da so to neznosne bolečine,že odraslega noro boli,pa naj ne bi otroka.
A vseeno.Danes sem po kopanju opazila v Aljaževem ušesku drobtiničasto maslo-vsaj po moje je to to. Kar se je dalo (beri v ušesni školjki) sem ga otrla z brisačo. Me pa res zanima,kdaj otroku lahko normalno (s palčko) očistiš ušeska.Saj ne da bi bla neučakana,a tega res ne vem.






MwaBwa -> RE: Ušesa (16.8.2007 5:47:45)

Jaz moji ušeska že od začetka čistim s palčko. Ampak nežno in previdno. Primi mu glavico, da je ne bi nenadoma obrnil in bi šla palčka pregloboko.
Moja bejbika v čiščenju ušesk prav uživa [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




SPOKEC -> RE: Ušesa (16.8.2007 7:31:26)

tudi mi naši punci že od vsega začetka previdno čistimo ušesa z palčko in prav uživa v tem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




skuštrana -> RE: Ušesa (16.8.2007 8:11:10)

Jaz ji še sedaj, ko ima 2 leti ušes ne čistim s palčko, počistim samo tisto kar pogleda ven. Pa ne s palčko, me je full strah, da bi tamala naredila kak nenadni gib in bi palčka šla pregloboko.
Če pa že morate čistit s palčko, potem pa kupite tiste, ki so narejene posebej za to - imajo malo odebeljeno na eni strani, da ne more zdrknit pregloboko.




Anonimen -> RE: Ušesa (16.8.2007 8:28:42)

Niti novorojenčku,niti dojenčku,ne malčku se ne sme brskat s palčko v notranjost ušesa.Lahko poškoduješ slušni vod,pa čeprav si misliš,da si previdna.To je en vzrok,drugi pa je,da se pusti ušesno maslo tam kjer je,ker je zaščita sluhovoda pred udorom tujkov in pred vnetji.Čisti se le zunanji sluhovod,vse okoli luknjice-vohoda.Če se hočete ognit vnetjem,pustite ušesno maslo tam kjer je.




živa -> RE: Ušesa (16.8.2007 10:08:31)

Problem je, ker s palčko potiskaš del ušesnega masla še globlje v uho, tako da se lahko naredi čep in otrok posledično slabše sliši. Zato tudi odraslim odsvetujejo čiščenje ušes z vatirano palčko. Jaz ne bi čistila s palčko, saj z vodo se nekaj spere.

Lp,

živa 




K_a_t_i -> RE: Ušesa (16.8.2007 10:24:00)

Mi čistimo od začetka s tisto palčko, ki je pred koncem taka debela. Tako so nam svetovali v MŠ in nam se zdi ok! Itak na ta način očistiš samo tisto kar pokuka ven.




blue sky -> RE: Ušesa (16.8.2007 10:57:56)

Jaz [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] že od samega začetka čistim ušeska z baby palčkami.




simona76 -> RE: Ušesa (16.8.2007 11:04:34)

Jaz sem od začetka čistila le z robom pleničke, kolikor je šlo. Zdaj pa po kopanju, ko ima mokra ušesa, obrišem včasih tudi s palčko, ki je malo odebeljena, vendar samo do vhoda (stara bo 3 mesece). Tudi sinu, ki je star skoraj 5, še vedno čistim ušesa s temi otroškimi palčkami.




Naja30 -> RE: Ušesa (16.8.2007 22:18:06)

IZVIRNO SPOROČILO: živa

Problem je, ker s palčko potiskaš del ušesnega masla še globlje v uho, tako da se lahko naredi čep in otrok posledično slabše sliši. Zato tudi odraslim odsvetujejo čiščenje ušes z vatirano palčko. Jaz ne bi čistila s palčko, saj z vodo se nekaj spere.

Lp,

živa 


Se strinjam. Čistim z vato, namočeno v vodo, ampak samo zunanji del in rahlo proti notranjemu.




Palčica* -> RE: Ušesa (16.8.2007 23:10:25)

Ja,saj to je to...Tud meni je babica rekla,da ušeska ne smem čistit s palčko, ker lahko poškodujem slušni vod,tudi  čep,ki se naredi ker potiskaš maslo globje je omenila.
Pa saj pravim-ne gre za neučakanost,le zanima me kdaj palčke.
Drugače pa-saj vem,tudi tu babice,zdravniki verjetno govorijo različno.




Anonimen -> RE: Ušesa (17.8.2007 8:49:13)

IZVIRNO SPOROČILO: Palčica*

Ja,saj to je to...Tud meni je babica rekla,da ušeska ne smem čistit s palčko, ker lahko poškodujem slušni vod,tudi  čep,ki se naredi ker potiskaš maslo globje je omenila.
Pa saj pravim-ne gre za neučakanost,le zanima me kdaj palčke.
Drugače pa-saj vem,tudi tu babice,zdravniki verjetno govorijo različno.



Ljubica moja palčke nikoli,niti za odrasle.Sedaj obstajajo špreji,za velike in majhne,pa ne za dojenčke,da ne bo pomote pri večjih otrocih se jih lahko uporablja.Pošprejaš v uho,ušesno maslo se utekočini,nagneš galvo in lepo vsa umazanija ven steče,lepo daš na prst krpico in obrišeč zunanji sluhovod.
Je pa res,da nisem še v naših lekarnah vprašala,če ga že imajo.




Stran: [1]