jokanje vsako popoldne? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


kaya2007 -> jokanje vsako popoldne? (8.8.2007 17:14:00)

Kaja je res priden dojenček, ima pa zadnje čase foro, da joka vsako popoldne (kakšne 15 minut) in ne pomaga čisto nič...nekaj časa je bolje, če jo malo nosim, potem pa tudi to več ne pomaga in se dere dokler ponavadi nekako ne zaspi...se tudi vam to dogaja? V čem je fora?




Anonimen -> RE: jokanje vsako popoldne? (8.8.2007 17:32:52)

a ima mogoče kakšne krče[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




borci -> RE: jokanje vsako popoldne? (8.8.2007 18:22:08)

mogoče ji je pa pretoplo. to sem jaz danes opazla pri svoji Emi. Takoj ko sem jo slekla, je postala boljše volje in potem je kmalu tudi zaspala.




Majchi -> RE: jokanje vsako popoldne? (8.8.2007 19:56:22)

Kaya2007, mi imamo še vedno občasno izpade joka brez razloga, in to zelooo histerične. Tamala začne cvilit od histerije, pa komaj diha, tok je histerična. Pa tud sama še vedno ne razumem, zakaj do tega pride. Ponavadi se pomiri samo pri meni, razen med vožnjo v lupinici. Kadar jo prime takrat, moramo ustavit in jo vsaj 15 min mirit.




živa -> RE: jokanje vsako popoldne? (8.8.2007 20:27:05)

Mogoče je preutrujena, potem ko zaspi, se pa spočije in je bolje.

Lp,

živa




sabri -> RE: jokanje vsako popoldne? (8.8.2007 20:39:39)

Naša je tudi  taka ampak je ponavadi takrat zaspana in jo moram samo malo uspavati. Sem mislila, da je mogoče lačna ali krči, pa ni jedla, smo zaspala. LP




kaya2007 -> RE: jokanje vsako popoldne? (8.8.2007 20:44:20)

sem tudi jaz pomislila, da je utrujena, ampak glede na to, da precej celiko spi čez dan...močno dvomim!
krči pa niso, jih je imela samo prvi mesec in ejtudi drugače jokala. vroče ji pa tudi ni toliko pomoje, je minimalno oblečena in je bilo na morju še bolj vroče pa tega ni počela, šele zadnje dni mogoče in d ozdaj ni nehala (kakšen dober teden).
Imam občutek, kot da bi ji že presedalo ležati in spati cel dan he he! Ampak tudi če ves dan skačemo naokoli ni dosti boljše?! Očitno ima nek nov ritual, al kaj?




felicia -> RE: jokanje vsako popoldne? (8.8.2007 21:50:27)

Baje če je to pozno popoldne je zato, ker mora dojenček svoje vtise, ki jih je nabral čez dan nekako predelati in kao možgani niso pripravljeni za tako veliko informacij in zato dojenčki jokajo popoldne da se sprostijo.




simona76 -> RE: jokanje vsako popoldne? (8.8.2007 22:15:20)

Ja, tudi to razlago sem že slišala. Da s tem jokom sprostijo odvečno energijo...





kaya2007 -> RE: jokanje vsako popoldne? (8.8.2007 22:20:04)

ja sem tudi jaz to že slišala...ampak kje je logika-ko smo cel dan skakali naokrog in je bilo vtisov ogrooomno je dala mir, zdaj ko smo doma in se nič kaj takega ne dogaja, ima pa "odvečno energijo"?




felicia -> RE: jokanje vsako popoldne? (9.8.2007 7:53:26)

Mogoče si si lih kar odgovorila. Mogooče mala rabi veliko novih stvari in se na ta način tako zmatra da je pol mir. Ali pa ima enostavno eno fazo ki jo bo prerasla.




kaya2007 -> RE: jokanje vsako popoldne? (9.8.2007 9:18:31)

Hmmm, danes je malo zatečnarila že navsezgodaj! ponavadi po hranjenju ob 7h takoj zaspi nazaj, danes se je pa pritoževala, dudo je sicer grabila, zagrabila je pa ni...sem začela razmišljati, če jo slučajno že zobki kaj matrajo??? Je to možno?




K_a_t_i -> RE: jokanje vsako popoldne? (9.8.2007 10:07:53)

Mogoče pa potrebuje pozornost in bi se rada igrala [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Naš bi znotrel, če bi ves dan sam nekje ležal (tud jst bi!). Mora bit akcija non-stop, pol se pa reži kot odtrgan [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image].




r1ta -> RE: jokanje vsako popoldne? (9.8.2007 11:30:39)

Koliko je pa stara?




kaya2007 -> RE: jokanje vsako popoldne? (9.8.2007 11:45:23)

3 mesece...pozornosti ima pa dovolj, brez skrbi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




draja -> RE: jokanje vsako popoldne? (9.8.2007 13:44:46)

Po mojih izkušnjah je to zaspanost. Naša tudi ogroooooomno spi čez dan, pa je vseeno dostikrat tako utrujena, da ne zna zaspati in takrat sitnari. V glavnem zna naša zajokati samo če je res zaspana.
Pa nima smisla gledati, koliko je že spala ta dan, ker naša včasih spi 2 uri skupaj, se zbudi, čez pol ure pa jo je treba spet dat spat. Fajn jo opazuj in kmalu boš točno videla, kdaj je zaspana (naša si npr. mane učke, se stiska z lički ob pleničko ali igračko,...). Takrat jo je treba hitro dati spati, potem naša brez problemov sama zaspi v posteljici - dam ji dudo, malo se še poigra z zajčkom, nato pa zaspi. Če zamudiš pravi trenutek, se lahko zgodi, da je že preveč utrujena in ne zna zaspati, zato ti joka dokler ne omaga.




r1ta -> RE: jokanje vsako popoldne? (9.8.2007 14:01:49)

Eto, prav to je bilo pri nas v enakem obdobju! Dopoldan in dobršen del popoldneva je bila pravi cukrček, tudi sama se je že malo zamotila s kakšno igračko in nasploh je bila dobre volje. Popoldan okrog pete ure pa je začela biti sitna in je včasih imela prav napade joka. Nekako sem si prišla gor, da je enostavno že ta čas preutrujena, kljub temu da je čez dan imela vedno isti ritem in je še veliko spala. No, pri 4 mesecih in 20 dni pa je dobila prvi zobek, naslednji dan pa še drugega... Tako da je lahko vzrok pri preutrujenosti in pri zobkih!
Veliko sreče in upam da "jokalno obdobje" kmalu mine!




kaya2007 -> RE: jokanje vsako popoldne? (9.8.2007 15:13:22)

draja in r1ta, pomoje imata prav kar se utrujenosti tiče, ker kmalu po vsem tem vedno zaspi...kako pa se ukvarjate s svojimi dojenčki drugače čez dan? Mi jemo, potem malo klepetamo, telovadimo ali karkoli že, potem pa spet zaspi do naslednjega hranjenja...




draja -> RE: jokanje vsako popoldne? (10.8.2007 8:40:07)

kaya Živa tako veliko spi, da ponavadi v budnem času jeva, se previjeva, nato pa gre ali malo v igralnico na tla,kjer pa zdaj, ko se obrača ne trebuh ne more bit preveč dolgo, ker potem cel obrok zbruha, ali malo v ležalnik, ali pa kar v posteljico, kjer se potem igra s svojim zajčkom dokler ne zaspi. Namreč ne mara bit po rokah pa konec. Tudi ne mara, da jo dam na najino posteljo in da bi se tam malo igrali skupaj - začne kar nekaj sitnariti, ko pa jo odložim v njeno posteljico pa je najbolj srečna in se sama zamoti tudi po uro in več. Tako izkoristim previjanje za pogovarjanje in igranje, pa pred in med kopanjem, drugače pa je najbolj zadovoljna kar sama s sabo in svojimi igračkami. Še najraje se pogovarja, če jo dam v ležalnik, samo je ne maram imeti preveč v ležalniku, ampak raje vidim, da se igra ali na tleh v igralnici ali pa v svoji postelji.




Pikca -> RE: jokanje vsako popoldne? (10.8.2007 10:05:42)

kaya, po mojem je res utrujenost, lahko pa so tudi krčki, našemu so se začeli (v nasprotju z vsemi teorijami) šele pri 3 mes. Pri našem se mi zdi, da je vzrok za tečnobo kombinacija obojega - krčki in zato ne more spat in je zaspan in razdražen... pomaga, če se pogovarjamo z njim, ga masiramo, nosimo...




kaya2007 -> RE: jokanje vsako popoldne? (10.8.2007 12:15:38)

tudi naša se noče nosit, razen pokonci, kar pa ne priporočajo, zato ne pretiravamo. sem pa ravno včeraj kupila igralni center, upam da bo aktualen [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




r1ta -> RE: jokanje vsako popoldne? (10.8.2007 12:38:06)

Naša se je tudi hotela nositi le pokonci in to že od rojstva dalje in mi babice niso rekle da je ne smem. Prav vprašala sem jih za mnenje in niso nič komplicirale. Veliko je takšnih stvari ko pri nas v Sloveniji babice in padiatri ful komplicirajo, tukaj na Nizozemskem pa je vse nekako bolj sproščeno...




Anonimen -> RE: jokanje vsako popoldne? (12.8.2007 9:36:44)

joka vsako popoldne (kakšne 15 minut) in ne pomaga čisto nič...


Dojenčki jokajo. To je dejstvo.

In edini način, da se izražajo in povedo, kaj želijo. Hrano, crkljanje,.....Pri zelo aktivnih dojenčkih, ki čez dan absorbirajo veliko dražljajev iz okolice je to tudi način, da sprostijo notranjo napetost, ki so jo ti dražljaji povzročili. Fizično so nemočni, razen da brcajo, povedati tudi ne zanjo, zato svojo reakcijo izražajo z jokom.




Ronči -> RE: jokanje vsako popoldne? (12.8.2007 10:41:27)

Ja, ravno to sem prebrala v reviji novorojenček.




Anonimen -> RE: jokanje vsako popoldne? (12.8.2007 10:43:56)

Ja, ravno to sem prebrala v reviji novorojenček.


A to, kar sem jaz napisala?




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>