rota virus - da ali ne (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


mamci -> rota virus - da ali ne (26.7.2007 8:53:23)

Oj,

ali ste se ob prvem cepljenju odločile za cepivo (ne vem če je v obliki cepiva) za rota virus?

prosim za mnenja.


hvala[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




2.2. -> RE: rota virus - da ali ne (26.7.2007 8:56:12)

ne se nismo odločili




Anonimen -> RE: rota virus - da ali ne (26.7.2007 8:57:25)

Mi tudi ne




tinaaja -> RE: rota virus - da ali ne (26.7.2007 9:58:24)

ja




T in J -> RE: rota virus - da ali ne (26.7.2007 10:40:31)

ja, mi smo jo, čeprav je kar drago. Vem pa, da če bi kasneje dobila ta virus bi se sekirala, zakaj je nisem cepila. Ni vredno tvegati. Stranskih učinkov pa baje ni-upam.




2.2. -> RE: rota virus - da ali ne (26.7.2007 12:02:33)

ponovno jaz; kot sem napisala mi jo nismo cepili pa ne zaradi denarja, jaz mislim da bi vsak starš za otroka naredil vse, ampak že tri znanke so otroke cepile pa so vseeno dobili to bolezen in sicer v vrtcu, ki dobi otrok svašta.




Naja30 -> RE: rota virus - da ali ne (26.7.2007 13:21:33)

Mi nismo.
Res je, da v vrtcu otroci kar vse pokasirajo. Ko sem še delala v vrtcu, je bilo precej otrok, ki so kljub cepivu dobili rota virus.




Aja32 -> RE: rota virus - da ali ne (26.7.2007 13:52:25)

IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Mi nismo.
Res je, da v vrtcu otroci kar vse pokasirajo. Ko sem še delala v vrtcu, je bilo precej otrok, ki so kljub cepivu dobili rota virus.


Cepivo proti rotavirusu je  na voljo šele od jeseni lani -  pravzprav od zgodnje spomladi, ker so zamujali pri dobavi za Slovenijo![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Drugače smo se pa mi odločili in je bila že obakrat cepljena.




Kristina_1 -> RE: rota virus - da ali ne (1.8.2007 22:24:43)

Mi smo dobili rota virus na pediatrični, pa nam je pediater tam svetoval, da se ne splača cepit, ker je veliko različic tega virusa in je velika verjetnost, da se vseeno okuži.




ŠpelaP -> RE: rota virus - da ali ne (1.8.2007 23:05:38)

Mi bomo našo pikico verjetno dali cepiti.
Seveda če bo zdrava. Saj pravkar teče četrti teden odkar je staknila pri starosti enega meseca rota virus in še zdaj kakec ni v redu. Še zdaj so dnevi, ko ima drisko. Ravno te dni ponovno bolj pogosto in driskasto kaka. 




Stran: [1]